Jump to content


Hi-Files 21 u prodaji od 31.12.2007


Ljuba

Recommended Posts

Poštovani ljubitelji dobrog zvuka i slike,

januarski 21. broj magazina Hi-Files je u prodaji od ponedeljka 31. decembra.

Doneli smo odluku da napravimo časopis prepun testova, jer je taj segment zapravo srž našeg hobija zvanog Hi-Fi. To bi bio naš novogodišnji poklon – časopis sa 15 ozbiljnih testova i prikazom 4 zvučnička kabla. Pokušali smo da razbijemo monotoniju nekim novim uređajima, kao što je Sanyo Full HD projektor, kao i Apple TV – savršen medija centar za fanove digitalnog doma.

Podrazumevano, tu su i audiofilske poslastice poput Supernova CD plejera i Unison Research Preludio lampaša. Pored renomiranih svetskih proizvođača, na našim stranicama našlo se mesta i za testove proizvoda čak četiri domaće firme: Dayens, Bračinac Audio Systems, N. N. Acoustic i Šolaja Audio. Zanimljivo je da su neke od ovih firmi veoma mlade, ali da već prvi primerci njihovih uređaja pokazuju veoma visok nivo kvaliteta izrade i - najvažnije - reprodukcije zvuka. Ne smemo zaboraviti ni firmu Trafomatic, koja je upravo osvojila godišnju nagradu sajta 6moons.

U dvadesetprvom broju

TEMA BROJA

Zvučnički kablovi

Chord Odyssey 2

Van den Hul CS122 MC Hybrid

Transparent Cable Wave 200

Oehlbach Air Blue 3

TE STOVI

Sanyo PLV-Z2000

LG 42PT81

Unison Research Preludio

Simaudio Moon Supernova RS

YBA Design YA201 i YC201

Cambridge Audio Azur 740C & 740A

Canton Vento 820

Bowers & Wilkins 684

Denon AVR-3808 & DVD-1940

JBL Cinema Sound

Apple TV

Dayens Ampino

N. N. Acoustics Masterpiece

Å olaja Audio TVC

Bračinac Audio Systems C/Class Flux

MUZIKA & FILM

Doug MacLeod

CD recenzije

DVD recenzije

post-45-128510585489_thumb.jpg

post-45-128510585489_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mala primedba;u tekstu o Canton vento 820 zvuÄnicima je napisano citiram "Model 820 poseduje dva para WBT konektora,za single ili bi-wire." meÄ‘utim kako je pored slika sa single prikljuÄkom dovodi do zabune.

Naravno ovo su sitnice u odnosu na nepostojeći Äasopis "audiofon",gde se deÅ¡avalo da postave sliku razliÄitog ureÄ‘aja od testiranog.

Sami autori Äasopisa imaju već formiran stil pisanja tekstova,tako da samo mogu da kažem oÄekivano.

Link to comment
Share on other sites

Napokon da se nadju cene gramofona u pregledu trzista. Pomak napred, svaka cast. Da li se u skorije vreme mozemo nadati testu i odgovarajucoj oceni nekog od modela iz pregleda za januar 2008god. Mozda bi bilo najbolje u tri cenovna razreda. Mislim da bi bilo dobro da se ubace i cene (kao i testovi) i za gramofonske glave, posto vidim da njihova ponuda kako tako raste.

Link to comment
Share on other sites

Mala primedba;u tekstu o Canton vento 820 zvučnicima je napisano citiram "Model 820 poseduje dva para WBT konektora,za single ili bi-wire." međutim kako je pored slika sa single priključkom dovodi do zabune.

8):banana:banana

a da li je neko video dimenzije Ampina? 15 milimetara :cry::D

Link to comment
Share on other sites

Napokon da se nadju cene gramofona u pregledu trzista. Pomak napred, svaka cast. Da li se u skorije vreme mozemo nadati testu i odgovarajucoj oceni nekog od modela iz pregleda za januar 2008god. Mozda bi bilo najbolje u tri cenovna razreda. Mislim da bi bilo dobro da se ubace i cene (kao i testovi) i za gramofonske glave, posto vidim da njihova ponuda kako tako raste.

Bice i gramofona, samo strpljivo. Trziste tek sad ima nekakvu ponudu.

Link to comment
Share on other sites

Zaista Äasopis postaje sve bolji, a drago mi je da vidim i testove domaćih proizvoda.

Jedan mali predlog, Äisto grafiÄki: ranije su u pregledu tržiÅ¡ta redovi (tj. horizontale) bili naizmeniÄno drugaÄije obojeni, tako da je bilo lakÅ¡e pratiti karakteristike odreÄ‘enog ureÄ‘aja. Sada sa obojenim kolonama prosto nije toliko zgodno. Eto, Äisto jedna sitnica praktiÄne prirode.

Mnogo uspeha u Novoj godini!

Link to comment
Share on other sites

Mala primedba:

Posedujem sve brojeve Hi-Files-a osim broja 1. (e da, i to mi je problem, ne mogu da ga nabavim), ali nisam to hteo reci nego sledece. Kupim na kiosku pre neki dan jedan savrsen primerak casopisa, donesem ga kuci, pocnem najnormalnije da ga listam i negde kod CA 740 Azur mi se raspadne nekoliko listova, poludehhh...! I, posto su mi svi ostali primerci u savrsenom stanju,morao sam da ga lepim (poznato je da su audiofili perfekcionisti), ali nema mu spasa, raspada se sve dalje i dalje...! Zato jedan veliki minus za stampariju i njeno knjigovezacko odeljenje!

p.s.Ostalo je sve O.K., casopis je sve bolji! Pozdrav! :banana

Link to comment
Share on other sites

Komentar nekolicine vernih čitalaca ovaploćen u ovom postu - mislimo da je grafičko rešenje naslovne strane moglo biti malo približnije osnovnoj tematici časopisa. Poštujemo osveženja i promene, ali projektor na naslovnoj strani Hi-Fi časopisa + "Toma Vinković" zelena pozadina! Mis'im, stvaaarno ... (Mada bi zlobnici pohvalno odreagovli: "Bar nije zvučna kutija"...)

You can't satisfy them all... :ruganje

P.S. Zakasnele pohvale za povećan broj strana i novi način koričenja :ruganje:ruganje:ruganje

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...