Jump to content


YouTube preporuke - muzika


catalyst

Recommended Posts

Nisu, trude se momci. Perodeformero i ja smo skoro diskutovali preko PP da je ipak stariji reggae ono što više paše našim starim mozgovima. Ima i kod novog reggea stvarno sjajne muzike, ipak, stari majstori su to zasadili i gajili a ja na tome odrastao pa mi srce bije u starom ritmu. Sve se razvija pa i reggae ali kao što se sve u muzici vrati korenima tako će i roots da se pojavi ponovo u budućnosti i da iznenadi mlađe koji su odrasli na ragga fazonu. What goes around comes around.

Link to comment
Share on other sites

 

Ujak, zaboravio si propratni text:

 

 

Kao i svake godine, i ovaj put Ujak prikazuje isti video. Pojedine video snimke treba ponavljati, jer ljudi su zaboravni, uci nas proslost (slavna?).

DakleM, ovaj video i zvuk ispod prikazuje snimak koncerta Velikog Mutabaruke u pratnji High Players-a i u slici i reci nas opominje da istorija nije ona koju su nas ucili u skoli, bar ne sva istorija koju su nas ucili.

A gde smo mi, rodjaci? I mi smo u nekoj istoriji, valjda?

Nadam se da cete pogledati video i cuti zvuk u celosti i onda izvucite zakljucak.

Tradicionalni p.s. (kao i uvek kad predlazem ovaj video i zvuk) - obratiti paznju na plesacicu. Ako to nije osecaj za ritam ja sam albatros. 

 

Sad je kompletno!  :thumbsup2

 

P.S. Nadam se da se ne ljutis na quote-u. Skoro se setih ovog posta i ovog videa, jos od prosle godine.. U nekom raspolozenju mi je bas prijala cela atmosfera snimka i muzika.. Toliko da sam nastavio sa nekim reggae-om, koji inace retko slusam. Htedoh i da napisem svasta nesto, ali sam odustao.. Bilo je neko lose vreme na Forum-u, koje izgleda jos uvek traje i biva sve gore.. Bice bolje valjda.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Alexandre, hvala ti! Tražio sam svoj post ali oslabili refleksi... To sam hteo da quote-ujem, tradicionalni rad, svake godine po jednom. Da vide ljudi ritam. BaÅ¡ to, da vide ritam, ne samo da ga Äuju. Hvala ti puno :cheers .

 

Å to se tiÄe Mutabaruke, kao i uvek, ide bos, kao u komentaru na video, Äak i u VaÅ¡ingtonu DC (District of Capitalism) koji nije baÅ¡ topao grad. Prophet Muta.

 

Taj njegov bend iz tog doba High Time Players je... Gde to da nađem? Ljudi sviraju bogovski.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...