Jump to content


YouTube preporuke - muzika


catalyst

Recommended Posts

U ovom jezivom raspoloženju, sa ispravljenom svakom dlaÄicom na koži, ne mogu da se ne setim ovog:

Ne znam za bolju interpretaciju od ove. Užasno težak lid, zahteva od pevaÄa da u Äetiri minuta bude Äetvorostruka liÄnost - pripovedaÄ, sin, otac i Erlkönig (ne mogu ovo da prevedem, a da ne zvuÄi groteskno). Težak posao i za sluÅ¡aoca da zadrži suze.

Ali valjda muzika i tome služi!

Evo, sad je bolje...

Link to comment
Share on other sites

Riddare, ovaj klip je pravo otkrovenje za mene, nikad nisam Äuo Å uberta u tako dramatiÄnom izdanju. To zvuÄi intenzivno i strahotno kao Vagner, opera Die Walküre mi je prva asocijacija. Moram malo ozbiljnije da se bacim na izuÄavanje Å uberta, hvala ti Å¡to si me na to uputio.

Link to comment
Share on other sites

Riddare, ovaj klip je pravo otkrovenje za mene, nikad nisam Äuo Å uberta u tako dramatiÄnom izdanju. To zvuÄi intenzivno i strahotno kao Vagner, opera Die Walküre mi je prva asocijacija. Moram malo ozbiljnije da se bacim na izuÄavanje Å uberta, hvala ti Å¡to si me na to uputio.

Nije bilo namerno :cheers

Å alim se, i ja Vagnera viÅ¡e volim i bolje poznajem nego Å uberta i jako mi je drago da se joÅ¡ nekom ovo svidelo. Mada, ne zvuÄi svako izvoÄ‘enje ovako moćno, pogotovo ne sa klavirskom umesto orkestarskom pratnjom. Pa kad sa orkestrom onda joÅ¡ spojiÅ¡ Ferrari-maestra Abada i vanzemaljski savrÅ¡enu madam von Otter :facehearts ... dobijeÅ¡ Å uberta na nuklearni pogon :cheers

Link to comment
Share on other sites

Nije bilo namerno :cheers

Å alim se, i ja Vagnera viÅ¡e volim i bolje poznajem nego Å uberta i jako mi je drago da se joÅ¡ nekom ovo svidelo. Mada, ne zvuÄi svako izvoÄ‘enje ovako moćno, pogotovo ne sa klavirskom umesto orkestarskom pratnjom. Pa kad sa orkestrom onda joÅ¡ spojiÅ¡ Ferrari-maestra Abada i vanzemaljski savrÅ¡enu madam von Otter :facehearts ... dobijeÅ¡ Å uberta na nuklearni pogon :D

Vrlo impresivno, zaista. Slušam po peti put. Kad to kaže zadrti rocker onda je ovo ili:

-izuzetna opera,

-prevazilazi klasiku,

-veoma, veoma izuzetna rock muzika (po emociji, atmosferi...).

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...