Jump to content


-NO DISC-


Chakija

Recommended Posts

Sony x222ES...radio super i kad sam stisnuo eject ,izvadio disk i ispisao poruku na forumu ,stavio drugi ,non stop mi ovo pise na displeju :xmas .Svaki cd ovako prodje ,cak mislim da nece ni da zavrti disk -ne cuje se nista iz njega.Ima li mu spasa ili sam osudjen na vecnu patnju sa cd-plejerima !? :)

Link to comment
Share on other sites

Meni je bar deset servisera reklo da se laser NIKAKO ne cisti alkoholom(!!!) jer je sama povrsina istog izlivena od plastike. Alkohol kao rastvarac (po svom hemijskom sastavu) nagriza plastiku i dolazi do trajnog zamucenja te posle toga pick up moze samo da se baci. E sad, ako neko nije imao takve posledice(?)... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Otvorio sam plejer posto ni jedna od navedenih metoda nije htela da proradi.Posto sam se ranije igrao sa potovima ,obelezio sam ih i jedan po jedan zakretao :thumbsup2 .Mehanika nije davala nikakve znake zivota kad se cd ubaci.Malim pomeranjem srednjeg od 3 pota koliko ih ima dobio sam spin up i disk se normalno ucitao (pre toga sam probao da ga pomerim u drugom smeru ali onda se javlja samo neko kliktanje..).Sad preskace kod nekih diskova dok neke normalno pusta.Videcu ako se problem bude javljao da probam to izregulisati stelovanjem "po osecaju".Ako to ne uspe ,onda mu sledi generalna sa novim laserom i tweakovanjem.

Link to comment
Share on other sites

Otvorio sam plejer posto ni jedna od navedenih metoda nije htela da proradi.Posto sam se ranije igrao sa potovima ,obelezio sam ih i jedan po jedan zakretao :thumbsup2 .Mehanika nije davala nikakve znake zivota kad se cd ubaci.Malim pomeranjem srednjeg od 3 pota koliko ih ima dobio sam spin up i disk se normalno ucitao (pre toga sam probao da ga pomerim u drugom smeru ali onda se javlja samo neko kliktanje..).Sad preskace kod nekih diskova dok neke normalno pusta.Videcu ako se problem bude javljao da probam to izregulisati stelovanjem "po osecaju".Ako to ne uspe ,onda mu sledi generalna sa novim laserom i tweakovanjem.

Vec si (pre pojavljivanja ovog problema) podeshavao pot-ove "po nahodjenju"?

Da li je mehanika ikako reagovala kada se ubeci cd (fokusiranje sociva) ili je totalno "ne svesna" da si uopshte neshto ubacio? Kako se ponashala kada nema diska? - Kada posmatrash socivo, obavezno cini to pod uglom!

Inace, nije preporucljivo cistiti socivo alkoholom, jer iako ga mozda nece ostetiti, moze da ostavi film po svom isparavanju koji ce kasnije smetati...

Pozdrav! :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Mehanika je sada totalno ne svesna diska i ne pomaze pomeranje potova.Pomerao sam ih ranije jer sam imao problema sa "preskakanjem" prilikom slusanja ,pa kad sam ubo neki optimum ocrto sam potove.Radio je 3 meseca ok i sada o5 zeza , samo ,sada mislim da nije problem do lasera.Pre 3 dana kada zavrti disk, pustao ga normalno...

Link to comment
Share on other sites

Mehanika je sada totalno ne svesna diska i ne pomaze pomeranje potova.Pomerao sam ih ranije jer sam imao problema sa "preskakanjem" prilikom slusanja ,pa kad sam ubo neki optimum ocrto sam potove.Radio je 3 meseca ok i sada o5 zeza , samo ,sada mislim da nije problem do lasera.Pre 3 dana kada zavrti disk, pustao ga normalno...

Ako pickup i bez diska ne pokushava da fokusira ili zavrti spindle (nisam siguran da li dati transport prvo fokusira pa vrti ili obrnuto) problem moze stvarno biti tray switch... Da li si ga proverio i ocistio u medjuvremenu? Da li si cistio socivo?

Praksa sa obrtanjem pot-ova bez servisnog uputstva je veoma losha, savetovao bih ti da player za pocetak podesish po njemu...

Da li si ikada cistio i podmazivao transport? (ako nisi, predlozio bih da to radish pre igranja sa pot-ovima kada se jave problemi sa preskakanjem...)

Pozdrav! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Vidim da bez diska laser pokusava da fokusira(pomera se gore-dole :ruganje ).Iste zvukove fokusiranja cujem i kad je cd unutra tako da bi neki zakljucak bio da uopste ne konta cd.Ocistio sam laser.Verovatno mu je dosao sudnji dan :thumbsup2

Nisam cistio laser niti sam podmazivao mehanizam buduci da je plejer kod mene svega 3-4 meseca.Verovatno sam trebao prvo to uraditi ;mozda bi mu dodao koji dan zivota...

Link to comment
Share on other sites

Vidim da bez diska laser pokusava da fokusira(pomera se gore-dole :ruganje ).Iste zvukove fokusiranja cujem i kad je cd unutra tako da bi neki zakljucak bio da uopste ne konta cd.Ocistio sam laser.Verovatno mu je dosao sudnji dan :cheers

Nisam cistio laser niti sam podmazivao mehanizam buduci da je plejer kod mene svega 3-4 meseca.Verovatno sam trebao prvo to uraditi ;mozda bi mu dodao koji dan zivota...

Znaci a je "sumnjivi" tray switch u redu... Shto se tice podmazivanja (i cishcenja) ono je manje-vishe obavezan poduhvat kod polovnih uredjaja, pogotovo ako imaju problema sa preskakanjem. Predlazem da ga odradish, kako bi mehanika bila u optimalnom stanju.

Zamenu lasera bih ostavio za kraj (i onako su lako nabavljivi i jeftini), dok bi se za pocetak koncentrisao na podeshavanje samog playera. Predlazem ti da (poshto si vec "razdesio" pot-ove) ili odnesesh player kod nekoga iskusnijeg (ko po mogucstvu poseduje osciloskop) ili nabavish service manual i podesish ga po njemu. Ovaj tip transporta verovatno prvo trazi fokus, a tek posle radi spinup...

Posle ovoga se mozesh ozbiljnije pozabaviti eventualnim troubleshooting-om...

Inace, testa radi, probaj da kada bude davao nodisc poruku po ubacivanju diska "pomognesh" motoru rukom pri pokushaju da zavrti disk...

Pozdrav! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Potove kao prvo vrati u originalne položaje,zatim ako imaÅ¡ iskustva skini ladicu,a ispod nje se nlazi dotiÄni prekidaÄ koji kaže elektronici da je uvukao ladicu sa ili bez diska.Obrati pažnju da li pick-up"skaÄe"kada se vrata uvuku.Ako toga nema,zasigurno je greÅ¡ka u switchu na ploÄi ispod vrata.Proveri sa unimerom da li i kako kontakt reaguje(obiÄno je u poziciji-normal open),a kada ga pritisneÅ¡,tada zatvara.Ako to radi,hmm...javi pa ćemo videti za dalje korake :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Laser je kss-240a i lako je nabavljiv.Cena je oko 30e ,a ako neko zna da moze da se nabavi i za manje para molio bih ga da me obavesti gde :ruganje.Pot koji sluzi za "jacinu isijavanja" je na maximumu.Pomeranje drugih potova ulevo za par stepeni dovelo je do ozivljavanja plejera :thumbsup2 .Sada je na testningu ,ostavicu ga preko noci da shljaka pa cu ujutru znati prave rezultate.

U svakom slucaju ,laseru se blizi kraj ,samo je pitanje vremena kada ce on doci...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...