Jump to content


niko nije spomenuo puza


drVelinov

Recommended Posts

Citajuci postove i gledajuci slike primetio sam da niko nije spomenuo B&W nautilus puza pa evo slika ,a kazu da su to najbolji zvucnici sa kretnom membranom ikada napravljen i da ce tesko biti nadmasen.Sta vi mislite o tome?A i mislim da su to najlepsi zvucnici na svetu.

post-338-128510422417_thumb.jpg

post-338-128510422422_thumb.jpg

post-338-128510422431_thumb.jpg

post-338-128510422417_thumb.jpg

post-338-128510422422_thumb.jpg

post-338-128510422431_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Verujem da ce se neki nasmejati mom komentaru ali ja smatram da on nije toliko skup kad pogledas kojoj klasi pripada

cena za par je oko 40.000,00 € ...

ono sto ja cini tako kvalitetnim je taj puz cija je "kucica" duzine priblizno jednaka za "prosecnom" talasnom duzinom opsega koji zvucnik emituje

Link to comment
Share on other sites

e tu stupa ono "svaka roba ima svoga kupca"

bio je post negde na forumu, gde je covek kreirao sobu specijalno za slusanje muzike, a takodje na aca.gr postoje slike jos jednog lika koji je pravio sobu za slusanje s tim sto je ovaj zidao kanale ispod poda sobe dubune metar i koji se protezu ispod cele sobe... pa ko je speman da uradi tako nesto, njemu ovakve stvari predstavljaju sitnice ...

Link to comment
Share on other sites

Polikarbonati - zbog cvrstine, sta li? Ja mislim da bi i jaca plastika (polistiren, bakelit) radila posao, naravno uz adekvatno premazivanje spolja i iznutra. A za izlivanje, pa zamislite puza rasecenog po (jedinoj) ravni simetrije; onda polutke ne izgledaju tako komplikovane za napraviti?

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Vidim da ste jako zainteresovani za ove lepotane pa da vam dam jos neki podatak.Kad su se pojavili kostali su u kompletu sa 8 pojacala odnosno po jedno za svaki drajver i specijalnim skretnicama jedinstvenim na svetu koje ne uticu na efikasnost drajvera BEDNIH 240.000DEM.Smo bas drajver je razvijan u fabrici 3,5 godine a kutije su upucavali tako sto su zvali dirigente i pustali im koncerte koje su oni licno dirigovali,to je trajalo takodje jako dugo dok svi nisu bili zadovoljni.A inace se puz rucno izradjuje a premazuje se nekim smolama koji su po njima najbolji damp materijal.

Link to comment
Share on other sites

Cuo sam za njih davno al sam potpuno zaboravio... I sad sam se opet odusevio... Mislim da je jedan vrh... stvarno izgleda mocno...

Jel neko zna kakvi su mission pilastro posto je njihova cena oko 20 000 funti? Tacnije jel ih je neko slusao? Impresije?

Link to comment
Share on other sites

pa neko ko zaradjuje milione godisnje svakako je u stanju da odvoji i nekih 40.000 za dobre zvucnike koji jos uz to dobro izgledaju (visok WAF !!). Posmatrano u odnosu na primanja tako nekog, mi verovatno trosimo vise para na HiFi s obzirom na nasa primanja :listen Ergo, mi smo ekskluzivniji ... :listen

Ali postoji jos jedan razlog osim komercijalnog zasto se takvi zvucnici prave. Jedan je pravljenje image-a (zasto Toyota investira milione u formulu 1). Drugi je i isprobavanje novih tehnologija. Napravite takvo jedno beskompromisno cudo a onda kasnije pravite komercijalne serije koje koriste tu ili delove te nove tehnologije (koja je vec zadobila paznju javnosti). I naravno nikada ne propustite priliku da kazete da npr. model 601 od 300 eura/par koristi istu membranu od istog materijala kao i nautilus (kevlar) ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...