Jump to content


Novi Technicks 1200 MKII - gde kupiti


malimun02

Recommended Posts

  • Replies 653
  • Created
  • Last Reply

@VU metar

potpuno se slažem da je MK5 bacanje novca jer ima recimo neku "podeÅ¡avajuću" elektronsku koÄnicu (otprilike koliko sam shvatio, to je mogućnost podeÅ¡avanja kojom brzinom će tanjir da stane na pritisak STOP tastera), i to je, zaista, audiofilu bespotrebno. Ako ti znaÅ¡ za joÅ¡ neke posebnosti MK5 napomeni, korisno je znati.

Ja sam međutim govorio (kada sam navodio radnje gde postoji) o dostupnosti ijedne varijante 1200-tke kod nas (a da sam ih realno "video" ili da ih ima u prodaji). Sve što sam pronašao je MK5 i on košta oko 49000 dinara u jednoj varijanti (nema ga trenutno) i "600 EUR" (postoji u prodaji u Sv. Save).

SL-1200MK2 (silver) i SL-1200MK2PK (black) su parnjaci i imaju recimo audiofilski, dobro poznat Technics-ov mat (za razliku od DJ mata kod drugih modela), i oni su ono što zaista treba tražiti, apsolutno se slažem!

MaÄ‘utim, naÅ¡i prodavci se naÄ‘u u Äudu kada im pomeneÅ¡ taÄnu oznaku modela, poÄinju da prodaju priÄu o tome kako se "sada jedino prodaje MK5" :):) itd.

Å to će reći, pitanje je da li se SL-1200MK2 i SL-1200MK2PK uopÅ¡te (kao novi) prodaju kod nas na tržiÅ¡tu... (ako neko pronaÄ‘e, neka viÄe).

Osim toga što ih nema, meni je posebno katastrofalna bila domaća cena.

SL-1200MK2 u USA, u najordinarnijoj prodavnici je 400 USD.

Jasno je koliko nas naši mili prodavci "rade"...

Link to comment
Share on other sites

@VU metar

potpuno se slažem da je MK5 bacanje novca jer ima recimo neku "podeÅ¡avajuću" elektronsku koÄnicu (otprilike koliko sam shvatio, to je mogućnost podeÅ¡avanja kojom brzinom će tanjir da stane na pritisak STOP tastera), i to je, zaista, audiofilu bespotrebno. Ako ti znaÅ¡ za joÅ¡ neke posebnosti MK5 napomeni, korisno je znati.

Link to comment
Share on other sites

- MK5 ima neko lezhishte za rezervnu glavu - kao ono slomi ti se igla dok nastupas i ti se samo uhvatis za ovu rezervu koja te ceka pored tega, odstrafi - zastrafi i resavas stvar jer normalno - to je live neces valjda da menjas samo iglu tamo a publika ceka :wave2

- Kod MK5 on/off dugme je smesteno u udubljenom lezistu pa tako ga ne mozes nehoticno iskluciti dok mlataras rukama oko tanjira pri mixovanju.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam gumirani mat u sluÄaju SL1200 i ja pominjao naspram DJ mata kod drugih revizija ovog modela.

Postoji problem sa nekim od svetala, nije mi poznato da li sa led lightom koji se "unese" u signal. Kao jednu od modifikacija Kabusa daje mogućnost iskljuÄivanja istog.

Bilo kako bilo, 400 USD (USD) naspram 900 USD (kod nas) je ekstremno velika razlika da bih poÄeo iole da razmiÅ¡ljam o istom...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo i ja da se javim ponovo.

Sto se tice teme ja pito za cenu i gde se moze kupiti Technics 1200MKII kad ono izobilje lepih poredjenja, utisaka i razmisljanja. Hvala na informacijama i ako ima jos slobodno napisite vasa misljenja. 8):listen

Sto se tice pitanja da li sam se "pocastio" nisam jos 8) ali nadam se uskoro. Ipak je 700 e malo mnogo ako je u USA ili Evropi duplo manje. Mada ako nema druge mozda iz ovih razmisljanja i odlucim se za nesto drugo mada mi je zvuk sa Technics-a po mom ukusu. Ali uvek spreman i za druge opcije. Ovih dana nisam imao bas vremena da se bavim gramofonom ali se nadam da ce ga narednih dana biti vise pa cu se potruditi da probam da dodjem do nekih informacija o cenama i prodavnicama gde se moze naci. Ukoliko nadjem nesto evo me da podelim sa vama. 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Moze se kupiti u Atini. Bez namere da ikog zafrkavam, bio sam u Grckoj za docek N. Godine. Zacudio sam se velikoj razlici u ceni. Sprecilo me je da ga kupim samo to sto u Argusovom autobusu nije bilo mesta da spakujem ni Tivoli Audio model one FM radio (140 evra na free shopu) a kamoli gramofon takvog gabarita. Technicks 1200 MKII je u poredjenju (makar samo vizuelnom) ultra ozbiljan gramofon u odnosu na Rega P2(347e) i Pro-Ject 6.1(720e) i to po ceni od 500 evra bez kertridza. Uz tax free varijantu, mislim da sa carinom ne bi mnogo presao 500 evra sto je u redu u poredjenju sa 54000 kod nas sto ste pominjali. U varijanti MKII je i na oko vrlo lep i odaje utisak najbolje kupovine za 500 evra, sto je cena NAD a C555 koji je kao igracka po istoj ceni. Nemojte mi zameriti sto ovo lici na onu staru " U Solunu gros somuna, do Soluna sto somuna" jer je razlika u ceni od skoro 300 evra vise nego dovoljna da se provede cetri dana u Atini u hotelu sa 4 zvezdice. Sve najbolje u Novoj Godini!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

PrekoBare,

sasvim si u pravu. Prve verzije 1200-tke (bez remark revizija) bile su inferiorne zato Å¡to Technics nije razvio bio joÅ¡ svoj Äuveni sistem za regulaciju brzine, to je (valjda) bilo implementirano tek od revizije MKII. Mada, sumnjam neÅ¡to da je ovo ta prva verzija, jer je to prestalo da se pravi joÅ¡ sedamdesetih godina proÅ¡log veka.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...