Jump to content


nekoliko pitanja


andreja

Recommended Posts

evo sta me muci... :smile:

treba da kupim sistem koji treba da sluzi za reprodukciju audio cd-ova, mp3, DVD filmova, ali da bude opremnjen parom stereo zvucnika sto je moguce vise "flat" karakteristike.. u pitanju je dnevna soba u kojoj ce se ponekad gledati filmovi i slusati muzika, a nekad ce biti kao studio.. mikseta, racunar, mikrofoni, i ostalo vec postoji.

trenutno razmisljam ovako:

najvaznije je imati dobre zvucnike.. idealan bi bio par yamaha ns10 (plus eventualno neki subwoofer), ali ne znam kolika je cena (plasim da to kosta previse). druga opcija je warfdale 8.2 koji bi bio neki kompromis izmedju studijiskih monitora i klasicnih kucnih zvucnika... da li sam u pravu? postoje li mozda na nasem trzistu neki zvucnici koji bi vise odgovarali mojim potrebama?

pojacalo/receiver:

o ovome ne znam nista.. sudeci po zvucnicima, mislim da bi bilo dovoljno oko 100W, ali o firmama i kvalitetu ne znam nista. cini mi se da pojacalo, kao najlinearniji element u celom ovom sistemu najmanje utice na vernost i reprodukciju. dakle, nista specijalno. posto bi radio bio pozeljan, mislim da je receiver ono sto mi treba. imate li neki savet ili ideju sta da kupim?

CD-DVD player.

uglavnom ce se slusati mp3 muzika. cini mi se da vecina DVD playera ima slicne cipove za dekodiranje, tako da razlike u zvuku valjda ne mogu biti drasticne. postoje sad playeri od 80E i, mada ih nisam cuo, ne mogu da verujem da daju mnogo gadan zvuk kad je mp3 u pitanju. bar meni tako izgleda. i ovde me, naravno, zanima vase misljenje..

pozdrav i hvala!

Link to comment
Share on other sites

postoji jedna firma u Beogradu: B&M Acoustics, koja pravi NEVEROVATNO KVALITETNE zvucnike kada se uzme u obzir CENA. imaju dva modela koja bi tebi bila interesantna to su AP-13, manji model, dvosistemski, sa novom tehnologijom (HDA membrana, itd...) i veci, podnostojeci model AP-17 (koji, inace, ja imam). Oni su vec na granici audiofilskih kutija. Dosta ravna zvucna slika, itd. Ja sam kupio AP-17, i za osiromasenu varijantu (bez zastitnih maski, spajkova) ali u cherry prirodnom furniru dao sam 220 evra, a inace su 200 evra!!!! Manji model: AP-13 je oko 160 evra, cini mi se... Veruj mi, stvarno vrede taj novac i MNOGO, MNOGO VISE!!!

p.s. drajveri u njima su iz francukse firme AUDAX...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...