Jump to content


Sansui


dado

Recommended Posts

Da, sve je moguce napraviti... samo opet jedno malo upozorenje: svaka preinaka, svako prepravljanje originalnog dizajna na vintage komponentama mozda trenutno je cool, ali to rusi vrijednost same komponente. Ja sam odbio velik broj ljudi koji su trazili ugradnju npr. strujnih kabela ko za termo pec... ili gold, silver i sl rca konektora, a da ne govorim zvucnickih konektora... nekad se mora ta izmjena i odraditi, ali onda tada je moj cilj naci sto blize originalu!
 

Dakle.. opet ponavljam ne modificirati tuner, ako je bas vazna rasvjeta radije kupiti 317 a taj 217 prodati, u konacnici ce ti to ispasti povoljnije i ljepse!

 

A da ne govorim koliko mi se ne svidja upotreba ledica koje ne mogu nikada nadomjestiti originalnu boju rasvjete...

Link to comment
Share on other sites

Kazem, Sansuiu nije bio problem staviti i tu rasvjetu, ali posto je to bio pocetni model (prvi u toj seriji) napravljen je da bude sa najnizom cijenom a da opet bude Sansui, a 317 vec ima rasvjetu!

 

Evo jedno primjera sto sve ljudi cine na ovim zaista vrijednim starcima...

 

Dobio sam TU9900, koji je imao povise rasvjete nesto sve izljepljeno crnom izolir trakom...

 

PICT1168__zps7b9dbe69.jpg

 

ja sam vec bio primjetio da je rasvjeta cudno rasprsena i cudne boje, ali kazem sebi pa mozda radi godina.... kad ono ne, ispod su bile stavljene ledice koje nemaju sirok kut svjetla, pa je zato i bilo cudno rasprseno.

 

PICT1175__zps86f4b066.jpg

 

No taj koji je to radio bacio je one ostale dijelove od rasvjete pa se vise nije to moglo vratiti na staro... ja sam to nekako uspio srediti na ovaj nacin

 

PICT1587_lamp_zpsa8d2ac1a.jpg

 

 

i dobio ovaj rezultat

 

PICT1638___zps3ea51d3a.jpg

 

ovakvo raspseno svjetlo (da se ne vide prijelazi) tesko da moze dati iti jedna ledica...

 

a ovako je trabalo izgledati u originalu

 

TU-9900lights004_zps8e275a85.jpg

 

dakle opet kazem, moze se to izkemijat, ali nije to to! Bolje onda kupiti 317....

Link to comment
Share on other sites

Moram da kažem, VRLO bizarna odluka da se uštedi na osvetljavanju skale. Čudi me da nisu uštedeli i na dugmetu za tjuning.

Ma dvv... rasvjeta skale i tuning dugme nisu jedno te isto... bez rasvjete se moze, a bez tuning dugmeta ne moze. Imaj na umu da se radi o uredjajima koji su radjeni prije 40tak godina, skoro pa sve rucno, i nije bilo cnc mashina i robotike. TU217 je PRVI model u seriji, koji je bio ogoljen, a opet bio dobar tuner. Cijlano je bio namjenjen ljudima koji su htjeli dobar tuner ali  sto povoljnije, pa vec TU317 ima to jako vaznu rasvjetu!

Kad se sitim Yuga koji je kao dodatnu opremu imao desno ogledalo, to mi danas izgleda smjesno, ali jel onda u to doba bilo smjesno... nije...

Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se da je radjeno bas rucno......tvornica je narucila gotove profile te dimenzije tj. oblika...oni se rezu na odredjenu duzinu...zatim se komadi stavljaju na markiranu presu/stancu...i stroj udara i busi rupe....prilicno jednostavno i brzo....tako se i danas radi...samo odredjena debljina materijala i klase obrade se danas cnc obradjuju.

A zasto nisu stavili rasvjetu? Pa vjerovatno zato da necim naglase da je slabiji model.

Link to comment
Share on other sites

D'agostino@

Neka ti netko ko se kuzi u to stavi zaruljice ili kupi za "kuhinjsku" rasvjetu samoljepljive trake sa gusto postavljenim smd led diodama (u Hrvatskoj u Bauhausu sam vidio) odrezes koliko ti treba i neki strujic nek ti to spoji....sve se moze, ako se hoce i to puno jednostavnije nego ganjat jaci model.

Link to comment
Share on other sites

A zasto? Sta sad oko rasvjete tjunera radiyi nauku

 

Ма у принципу је лако за некога ко зна!

 

Први проблем је што Ñе оригиналне Ñијалице напајају директно Ñа Ñекундара мрежног транÑформатора.

Други проблем је што Ñе ЛЕД траке напајају једноÑмерним (ДЦ) напоном.

 

Ðко их директно Ñпојимо на први проблем тада ће ЛЕД-ови трептати у ритму 50Хз.

 

Капираш?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

A zasto? Sta sad oko rasvjete tjunera radiyi nauku

Kazi mi jel imas iskustva sa naknadnom ugradnjom rasvjete na uredjaju koji nije predvidjen za to? Ma moze se od tunera napraviti i Bozicno drvce, da zmiga i svjetli u svih sesnaest! Ali ponovno kazem, ORIGINALNI izgled rasvjete nece dobiti sa LEDicama a pogotovo na uredjaju koji ne posjeduje elemente za to...

 

Vidjao sam i TU9900 sa naknadno ugradjenim digitalnim displayom za frekvenciju!!! A jel to to?!?!

 

I evo par slika iz Sansui tvornice...

 

pg_137.jpg

 

pg_149.jpg

 

pg_156.jpg

Link to comment
Share on other sites

post-30007-0-04436900-1393762727_thumb.jMože se napraviti-nije problem,tko zna.Kupio sam prije par godina Technics tjuner ST7300 sa tako nabudženim svjetlom,nije mi se svidjelo-svjetlilo je kao božiÄno drvce,živi kiÄ.Srećom onaj koji je majstorisao nije dirao nosaÄe,pa sam to smeće koje je nabudžio bacio i ugradio originalne pilot lampice od 6,3V i vratio ureÄ‘aj u tvorniÄko stanje.Evo slike kako sad izgleda..

Link to comment
Share on other sites

Ma dvv... rasvjeta skale i tuning dugme nisu jedno te isto... bez rasvjete se moze, a bez tuning dugmeta ne moze. Imaj na umu da se radi o uredjajima koji su radjeni prije 40tak godina, skoro pa sve rucno, i nije bilo cnc mashina i robotike. TU217 je PRVI model u seriji, koji je bio ogoljen, a opet bio dobar tuner. Cijlano je bio namjenjen ljudima koji su htjeli dobar tuner ali  sto povoljnije, pa vec TU317 ima to jako vaznu rasvjetu!

Kad se sitim Yuga koji je kao dodatnu opremu imao desno ogledalo, to mi danas izgleda smjesno, ali jel onda u to doba bilo smjesno... nije...

Ma Kale, priÄaj ti Å¡ta hoćeÅ¡, ali ja se nadam da je pervertito koji je smislio tu "Å¡tednju" prema buÅ¡ido kodu sam sebe rasporio u jednom boljem hara kiriju. Å ta treba, Äovek da pali reflektor kada uveće hoće da tjunuje?

Nisam oÄekivao 4 gang kondenzator, nisam oÄekivao 2 DG MOSFET-a na ulazu i treći u mikseru, nisam oÄekivao digitalno oÄitavanje frekvencije, ali ovo je brate baÅ¡ preterano.

I mada nisi mene pitao, ne, nemam bilo kakvih iskustava sa naknadnim ugrađivanjem rasvete u bilo šta, ja sam uvek imao propisno osvetljeno sve, a trenutno svi tjuneri u kući (reVox B 760, Philips Black Tulip AH 180, Technics ST-G 570) su sa digitalnom sintezom.

Link to comment
Share on other sites

attachicon.gifIMG_0271.JPGMože se napraviti-nije problem,tko zna.Kupio sam prije par godina Technics tjuner ST7300 sa tako nabudženim svjetlom,nije mi se svidjelo-svjetlilo je kao božiÄno drvce,živi kiÄ.Srećom onaj koji je majstorisao nije dirao nosaÄe,pa sam to smeće koje je nabudžio bacio i ugradio originalne pilot lampice od 6,3V i vratio ureÄ‘aj u tvorniÄko stanje.Evo slike kako sad izgleda..

U, koji si ti mangup, Äak i noću vidiÅ¡ skalu! Ima se, može se! :D

Link to comment
Share on other sites

post-30007-0-81698600-1393764274_thumb.j

U, koji si ti mangup, Äak i noću vidiÅ¡ skalu! Ima se, može se! :D

ha,ha..nisam ni rekao da je jeftino,ali meni je važno da mi ureÄ‘aji budu u oriÄ‘iÄ‘i stanju,Å¡ta ću kad sam picajzla,priznajem..@idler-ne može se od tih led dioda postići originalni izgled rasvjete i -toÄka.Tko misli drugaÄije-vara se!Evo pilot lampica (originalnih)koje sam ugradio-jesu skupe,al jeb ga,ovaj "sport" i koÅ¡ta...       post-30007-0-81698600-1393764274_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

 Å ta treba, Äovek da pali reflektor kada uveće hoće da tjunuje?

A kazi mi kako nocu baratas sa gramofonom??

 

Ma dobro razvezala se tema oko nicega... TU217 nema rasvjetu, TU317, TU417, TU517 i TU717 imaju... i sad zaista bljak za Sansui sto nema i TU217 :order

Link to comment
Share on other sites

 ako se zna sta se radi i kakve se diode koriste moze se sve napraviti da izgleda savrseno....

 

Ðаравно да може, Ñамо треба Ñтрпљења и бар мало оÑновног знања.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ide mi na onu stvar sto radite dramaturgiju oko ovakvih stvari umjesto da pomognete covjeku....sve eksperti...jedan kaze prodaj i kupi jaci model, a drugi neeeee! to ti je nuklearna fizika....ufff....ok NEEMOJ STAVLJATI RASVJETU JER TI JE JEDNOSTAVNIJE TOG PRODATI I NACI 317... IMA IH NA SVAKOM COSKU...ISPLATI SE ZBOG DVIJE ZARULJICE SVE TO RADITI....ILI NEEMOJ STAVLJATI NAKNADNO RASVJETU DA U TERMONUKLEARNOJ EKSPLOZIJI NE STRADA DRZAVA CIJELA!!! Eto...rjeseno!

Link to comment
Share on other sites

attachicon.gifIMG_0272.JPG

ha,ha..nisam ni rekao da je jeftino,ali meni je važno da mi ureÄ‘aji budu u oriÄ‘iÄ‘i stanju,Å¡ta ću kad sam picajzla,priznajem..@idler-ne može se od tih led dioda postići originalni izgled rasvjete i -toÄka.Tko misli drugaÄije-vara se!Evo pilot lampica (originalnih)koje sam ugradio-jesu skupe,al jeb ga,ovaj "sport" i koÅ¡ta...       attachicon.gifIMG_0272.JPG

Ma razumem ja tebe, sve je u redu Biti picajzla i biti precizan su dve stvari, uvek pozdravljam preciznost i jako je poštujem.

Link to comment
Share on other sites

Ide mi na onu stvar sto radite dramaturgiju oko ovakvih stvari umjesto da pomognete covjeku....sve eksperti...jedan kaze prodaj i kupi jaci model, a drugi neeeee! to ti je nuklearna fizika....ufff....ok NEEMOJ STAVLJATI RASVJETU JER TI JE JEDNOSTAVNIJE TOG PRODATI I NACI 317... IMA IH NA SVAKOM COSKU...ISPLATI SE ZBOG DVIJE ZARULJICE SVE TO RADITI....ILI NEEMOJ STAVLJATI NAKNADNO RASVJETU DA U TERMONUKLEARNOJ EKSPLOZIJI NE STRADA DRZAVA CIJELA!!! Eto...rjeseno!

Bogati, ti ÄeÅ¡ joÅ¡ nekoga i u ćoÅ¡ak da poÅ¡aljeÅ¡, uÅ¡i da izvuÄeÅ¡. Nisi zgodan ali si nezgodan. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...