Jump to content


Sansui


dado

Recommended Posts

  • 3 months later...

Zdravo Sansuievci :)

Imam par pitanja u vezi dva modela sansui-a.

Da li je bolji Sansui AU-719 ili Sansui AU-D607 ?

U cemu je zapravo razlika, jer gledajuci topologiju, ova dva pojacala su gotovo identicna unutra.

Koje bi bile realne cene za dobro ocuvane primerke navedenih?

Kolega tuturutu ti je već odgovorio sve bitno,ali samo jedna nadopuna...koliko je meni poznato AU-D607 (AU-517) radi samo na 100 V jer je raÄ‘en iskljuÄivo za japansko tržiÅ¡te.

Da li jedan ili drugi,vrlo je diskutabilno.

Ovisi o puno stvari (stanje,cijena...),u svakom sluÄaju,bez obzira za koji se model odluÄili, trebalo bi ih posluÅ¡ati u vlastitom sistemu i svakako ukalkulirati i iznos potreban za restauraciju

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se upisem u klub Sansui - a :loveface ...Upravo mi je stigao jedan veoma lep i ocuvan primerak Sansui - a AU - D 607 ( AU 519 ) 2 x 70w. Kostao me je u nekoj razmeni uz doplatu oko 300 eura, mislim da je cena ok. , vidim da na Americkom ebay - u idu od 300 - 400 $

Vidim pozadi da ima preamp out i power amp in :wave2

Link to comment
Share on other sites

Sansui - jevci evo pogledajte malo iznutra kako se nekad radilo 70 wati po kanalu, danas da bi se kupilo pojacalo u ovom rangu kvaliteta moralo bi da kosta 2000 eura. Imao sam i Accuphace E 206 koji je 100 wati po kanalu i moram priznati da mi se ovaj Sansui vise svidja kako radi. Ovo je prvi put da imam u kuci nesto iz njihove stare garde , AU -X 901 KOJI SAM IMAO 2 PUTA JE BIO VELIKO RAZOCARENJE morao sam to da naglasim da se neko slucajno ne prevari pa da uzme nesto iz te serije. Nisam imao slabije modele ali ako je ovaj tako radio kakvi lisu bili oni slabiji modeli. Falila mu je bistroca i jasnoca , bio je nekako mutnjikav, njanjav, hladan, neodredjen za razliku od recimo ovog AU - 519 koji je - CVRST, JASAN, DETALJAN , PROZRACAN, MUZIKALAN i pun snage i to su mu glavne osobine. Naginje lagano ka svetlijoj strani bas zbog svega ovoga sto sam opisao i mislim da bi odlicno isao uz B&W , Kef, i sve redom Engleze .Kolega Babylon 011 ima AU - 919 i bas se ovih dana dogovaramo hoce da mi ga donese na probu kod mene u sistem pa da vidimo sta tek taj moze, mogu da PREDPOSTAVIM :roll: kad se ovaj slabiji model iz te serije tako pokazao kako li tek radi ova mrcina od 22 kg

Zestoko sam ga istestirao kod mene u sistemu na DY Contour - u 3.3 koji je deklarisan na cistih 300w , na probi je bio prisutan i kolega Guitar Man koji je brzopleto rekao da to bolje svira od mojih Acuu od 450 wati po kanalu dok mu nisam ja spustio loptu i rekao mu na sta sve da obrati paznju u zvucnoj slici i brzo mu je pala euforija sa lica. Da ne davim sa opisom , poenta je bila da se Sansui uopste nije obrukao , izgibio je on nema tu price ali neverovatno koliko se posteno borio i pokazao za tu cenu koliko vredi i cak u jednoj stvari i bio bolji a to je bila neverovatna prisutnost nekih sitnih detalja koje je on imao - stvarno mi neke stvari nisu bile jasne. Ja mozda nisam do sad imao zvucno bolje pojacalo u rasponu cene od 100 - 500 eura

Eto male recenzije starog AU - 519 ali ne i zaboravljenog modela a kako vereme prolazi i sve cenjenijih modela Sansuija 517, 519, 719, 919, AU - 90, AU - X 1, AU 20000, 9900, ITD, ITD, vreme ce pokazati da su neke modele uradili za sva vremena :wave2

post-11928-0-00437700-1347471241_thumb.j

post-11928-0-45186400-1347471256_thumb.j

post-11928-0-36330500-1347471276_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Sansui - jevci evo pogledajte malo iznutra kako se nekad radilo 70 wati po kanalu, danas da bi se kupilo pojacalo u ovom rangu kvaliteta moralo bi da kosta 2000 eura. Imao sam i Accuphace E 206 koji je 100 wati po kanalu i moram priznati da mi se ovaj Sansui vise svidja kako radi. Ovo je prvi put da imam u kuci nesto iz njihove stare garde , AU -X 901 KOJI SAM IMAO 2 PUTA JE BIO VELIKO RAZOCARENJE morao sam to da naglasim da se neko slucajno ne prevari pa da uzme nesto iz te serije. Nisam imao slabije modele ali ako je ovaj tako radio kakvi lisu bili oni slabiji modeli. Falila mu je bistroca i jasnoca , bio je nekako mutnjikav, njanjav, hladan, neodredjen za razliku od recimo ovog AU - 519 koji je - CVRST, JASAN, DETALJAN , PROZRACAN, MUZIKALAN i pun snage i to su mu glavne osobine. Naginje lagano ka svetlijoj strani bas zbog svega ovoga sto sam opisao i mislim da bi odlicno isao uz B&W , Kef, i sve redom Engleze .Kolega Babylon 011 ima AU - 919 i bas se ovih dana dogovaramo hoce da mi ga donese na probu kod mene u sistem pa da vidimo sta tek taj moze, mogu da PREDPOSTAVIM :roll: kad se ovaj slabiji model iz te serije tako pokazao kako li tek radi ova mrcina od 22 kg

Zestoko sam ga istestirao kod mene u sistemu na DY Contour - u 3.3 koji je deklarisan na cistih 300w , na probi je bio prisutan i kolega Guitar Man koji je brzopleto rekao da to bolje svira od mojih Acuu od 450 wati po kanalu dok mu nisam ja spustio loptu i rekao mu na sta sve da obrati paznju u zvucnoj slici i brzo mu je pala euforija sa lica. Da ne davim sa opisom , poenta je bila da se Sansui uopste nije obrukao , izgibio je on nema tu price ali neverovatno koliko se posteno borio i pokazao za tu cenu koliko vredi i cak u jednoj stvari i bio bolji a to je bila neverovatna prisutnost nekih sitnih detalja koje je on imao - stvarno mi neke stvari nisu bile jasne. Ja mozda nisam do sad imao zvucno bolje pojacalo u rasponu cene od 100 - 500 eura

Eto male recenzije starog AU - 519 ali ne i zaboravljenog modela a kako vereme prolazi i sve cenjenijih modela Sansuija 517, 519, 719, 919, AU - 90, AU - X 1, AU 20000, 9900, ITD, ITD, vreme ce pokazati da su neke modele uradili za sva vremena :wave2

Treba mu uraditi jedno dobro znalacko osvezavanje , prosviralo bi to za jos 2 klase bolje . Bez zezanja.

Sto se tice izrade - nije tu samo Sansui - bilo je njih vise u tom periodu sa istim kvalitetom izrade ali drugom filozofijom zvuka koja je kod nekih firmi prosla a kod nekih ne. Ono sto je zadivljujuce je da ta starina posle vise od 35 godina i dalje - radi.

Link to comment
Share on other sites

JoÅ¡ ako ga ispuÅ¡kira ima da se proÄisti zvuk samo tako!

Где то,поÑле мора да чиÑти пушку,или да плати неком да то уради умеÑто нјега...

Link to comment
Share on other sites

..... AU -X 901 KOJI SAM IMAO 2 PUTA JE BIO VELIKO RAZOCARENJE morao sam to da naglasim da se neko slucajno ne prevari pa da uzme nesto iz te serije. Nisam imao slabije modele ali ako je ovaj tako radio kakvi lisu bili oni slabiji modeli. Falila mu je bistroca i jasnoca , bio je nekako mutnjikav, njanjav, hladan, neodredjen.....

sa tom 901-icom nešto opasno nije bilo u redu (ili sa ostatkom sistema u tom trenutku) :blink:

... za razliku od recimo ovog AU - 519 koji je - CVRST, JASAN, DETALJAN , PROZRACAN, MUZIKALAN i pun snage.... Ja mozda nisam do sad imao zvucno bolje pojacalo u rasponu cene od 100 - 500 eura

drago mi je da si zadovoljan sa ampom...Äestitam...garantirano svira puno bolje poslije Äišćenja i tretmana novim kondovima :hdphones

Pitanjce imam o napajanju...100 V znaÄi da si dobio i pretvaraÄ uz njega??

Link to comment
Share on other sites

hmmm....slazem se sa Pepom,glede opaske u vezi 901...nesto nije bilo debelo u redu sa njim ili necim u ostatku sistema..

imam AU-901,i to pojacalo svira i vise nego odlicno,mozda i poslednje zaista dobro pojacalo koje je Sansui izbacio na trziste krajem 80-tih kada si poceli da posustaju..Naravno tu ne ubrajam pojacala iz alfa serije iz 90-tih,koja su izvan konkurencije i veoma malo ih je bilo izvan Japana,u prodaji.

za apsolutnu preporuku je pogledati link koji je Kale dao,gde se vidi AU-X1 u svim fazama restauracije..radovi su pri samom kraju..

Link to comment
Share on other sites

Nije nemoguce da oba komada koja sam ja imao AU - 901 su MOZDA BILA popravljana i karabudzena . Jedan je stigao sa ebay.de a drugi je ovde uzet u nekoj razmeni uz doplatu. Izvinjavam se zato vlasanicima 901 jer stvarno je moguce da sam bio toliki maler da i su oba moja komada bila kako ne treba i da mozda zato nisu radili na ocekivani nacin. Ja to tad nisam otvarao i proveravao da li su popravljani, moja tadasnja greska. Vrlo brzo sam ih prodao i ljudi mi se nisu zalili za bilo sta u vezi njih , tako da ne znam sta da mislim. Mozda serija gde pripada 901 citiracu Slavka ; mozda i poslednje zaista dobro pojacalo koje je Sansui izbacio na trziste krajem 80-tih kada si poceli da posustaju.. Iz ovoga moze da se zakljuci da su sve predhodne starije serije utrle put seriji gde je 901 i da je to stvarno bio poslednji pokusaj da naprave nesto dobro, ali siguran sam u ovo sto sam ranije rekao da su starije serije puno bolje od ove. Evo napr... rad sam da uporedim ovaj komad AU 919 od mog drugara kolege Babylona koji je realno - bar bi trebalo da bude u rangu sa 901 jer su oba najaci modeli i cenovno i bilo kako - cak je 901 deklarisan na dosta vise snage od 919. Nemojte sumnjati u rezultat uporednog A - B testa u korist 919 iako ima kao " 40 w po kanalu manje od 901. To je ono o cemu sam pricao, ta serija jeste mozda zadnja dobra ali ove starije su jos bolje i za Respect i napravile su od Sansuija legendu koja i dan danas traje velikim sjajem i usput prodaje sve sto ima etiketu Sansui

Tada sam u sistemu imao JBL - L 90, neku sony - jevu 7 - icu kao cd, zv.. kablove Van Den Hul SCS 12, inter conectr takodje VDH 102 mk3 hibrid. Ovaj JBL je jako dobra kutija i za nju smem ruku u vatru da stavim, Sony - jeve 7 - ice standardno dobre i pouzdane, kablovi solidni, moguce da ovo nije bilo najsrecnije okruzenje za 901 ali ja tada nisam hteo ostatak sistema da zrtvujem zarad 901 tako da su isli u oglase. Kasnije sam uzeo Harmana 6950 koji se sjajno uklopio, kao i Sony Monster Receiver STR - V 7 kojeg je tada Scepan cuo na L 90 i pao na dupe kako je to radilo. Posle je stigao Pioneer A 09 koji nije bio na nivou zadatka sa L 90 i nesto kasnije Acuu E 206 koji takodje nije bio dorastao za JBL - a :wave2

Eto ukratko u vezi ostatka sistema dok sam imao 901 :wave2

Link to comment
Share on other sites

bar bi trebalo da bude u rangu sa 901 jer su oba najaci modeli i cenovno i bilo kako - cak je 901 deklarisan na dosta vise snage od 919. :wave2

AUX901 nije bio najjaci model te generacije Alpha pojacala, taj je bio model ekvivalent japanskom AU-Alpha707i, na japanskom trzistu je bio AU-Alpha907i koji je znacajno kvalitetniji model...No kada se pogleda razlika izmedju AUX901 i AU919, odmah upada u oci znacajno bolja napajacka sekcija kod AU919, i mozda u tom grmu lezi zec, jer ako se pogone impedancijski problematicni zvucnici, tada ce se AU919 bolje nositi sa njima nego AUX901.

Link to comment
Share on other sites

Razgovarao sam sa svojim Inzinjerom koji je meni radio Amp + Preamp i rekao mu da sam uzeo AU - 519 i da bi me mozda zanimalo da uradim osvezavanje Sansuia. Rekao mi je da ih je dosta restaurirao i da su veoma pouzdani i kvalitetno uradjeni pogotovo za ono vreme i on predlaze svima koji se odluce na to da se uradi sledece.

1) Zamena svih sitnih elektrolita osim napajackih koji su velikoj vecini uglavnom ok + zamena trimer potenciometara i podesavanje mirne struje + ciscenje svih prekidaca i potenciometara u ultra zvucnoj kadi - 70 eura

2) Ovo pod 2 je po zelji vlasnika i kosta 30 eura , on predlaze i to jer su u njemu neki losi tranzistori a kod polovine koje je imao na servisu cak ni tranzistori nisu bili originalni. Znaci zamena svih tranzistora sa Motorolom odnosno moze i On Semi Conductor model MJ 15024 ILI 15025 + zamena njegovog loseg logaritamskog potenciometara na tonskoj kontroli koji jako kolorise zvuk sa preko 200 kilo oma . To sve generalno utice sa jos nkih 20 % kvaliteta na zvuk. Damping faktor tako ide sa fabrickih 50 na 80 - 90 sto uopste nije malo

Kaze da tako sredjen AU 519 ILI 719 u bilo kojoj izvedbi od ove dve SVIRA JAKO , JAKO OZBILJNO. Na merenju su ti Sansui integralci pokazivali malte ne duplo vise snage nego sto su fabricki deklarisani , mada i onako su bili dosta prediomenzirani za njihovih kako oni navode 70w po kanalu :wave2

Link to comment
Share on other sites

Razgovarao sam sa svojim Inzinjerom koji je meni radio Amp + Preamp i rekao mu da sam uzeo AU - 519 i da bi me mozda zanimalo da uradim osvezavanje Sansuia. Rekao mi je da ih je dosta restaurirao i da su veoma pouzdani i kvalitetno uradjeni pogotovo za ono vreme i on predlaze svima koji se odluce na to da se uradi sledece.

1) Zamena svih sitnih elektrolita osim napajackih koji su velikoj vecini uglavnom ok + zamena trimer potenciometara i podesavanje mirne struje + ciscenje svih prekidaca i potenciometara u ultra zvucnoj kadi - 70 eura

2) Ovo pod 2 je po zelji vlasnika i kosta 30 eura , on predlaze i to jer su u njemu neki losi tranzistori a kod polovine koje je imao na servisu cak ni tranzistori nisu bili originalni. Znaci zamena svih tranzistora sa Motorolom odnosno moze i On Semi Conductor model MJ 15024 ILI 15025 + zamena njegovog loseg logaritamskog potenciometara na tonskoj kontroli koji jako kolorise zvuk sa preko 200 kilo oma . To sve generalno utice sa jos nkih 20 % kvaliteta na zvuk. Damping faktor tako ide sa fabrickih 50 na 80 - 90 sto uopste nije malo

Kaze da tako sredjen AU 519 ILI 719 u bilo kojoj izvedbi od ove dve SVIRA JAKO , JAKO OZBILJNO. Na merenju su ti Sansui integralci pokazivali malte ne duplo vise snage nego sto su fabricki deklarisani , mada i onako su bili dosta prediomenzirani za njihovih kako oni navode 70w po kanalu :wave2

suco,

dva pitanja

- je li to cena rada sa materijalom ili cist rad i

- radi li on sem akufejza i sansuia i ostale marke...

Link to comment
Share on other sites

Razgovarao sam sa svojim Inzinjerom koji je meni radio Amp + Preamp i rekao mu da sam uzeo AU - 519 i da bi me mozda zanimalo da uradim osvezavanje Sansuia. Rekao mi je da ih je dosta restaurirao i da su veoma pouzdani i kvalitetno uradjeni pogotovo za ono vreme i on predlaze svima koji se odluce na to da se uradi sledece.

1) Zamena svih sitnih elektrolita osim napajackih koji su velikoj vecini uglavnom ok + zamena trimer potenciometara i podesavanje mirne struje + ciscenje svih prekidaca i potenciometara u ultra zvucnoj kadi - 70 eura

2) Ovo pod 2 je po zelji vlasnika i kosta 30 eura , on predlaze i to jer su u njemu neki losi tranzistori a kod polovine koje je imao na servisu cak ni tranzistori nisu bili originalni. Znaci zamena svih tranzistora sa Motorolom odnosno moze i On Semi Conductor model MJ 15024 ILI 15025 + zamena njegovog loseg logaritamskog potenciometara na tonskoj kontroli koji jako kolorise zvuk sa preko 200 kilo oma . To sve generalno utice sa jos nkih 20 % kvaliteta na zvuk. Damping faktor tako ide sa fabrickih 50 na 80 - 90 sto uopste nije malo

Kaze da tako sredjen AU 519 ILI 719 u bilo kojoj izvedbi od ove dve SVIRA JAKO , JAKO OZBILJNO. Na merenju su ti Sansui integralci pokazivali malte ne duplo vise snage nego sto su fabricki deklarisani , mada i onako su bili dosta prediomenzirani za njihovih kako oni navode 70w po kanalu :wave2

Ako ga radite za sebe i ne za prodaju , onde na znam razlog zasto ne ici na potpunu restauraciju. Ja bih te kondove u napajanju menjao obavezno , kao i diode i regulatore napona , sve je to staro i zrelo za zamenu ( pod uslovom da hocete pojacalo duzi niz godina koristiti ) . Radeci restauraciju Sasnsui tjunera ima tu samo materijala vise od 70 eura a gde je jos i rad ( jos sam imao srece da nadjem NOS glavnu plocu sto mi je ustedelo dosta muke)................

Jedan deo delova na slici

Afbeelding412.jpg

Link to comment
Share on other sites

suco,

dva pitanja

- je li to cena rada sa materijalom ili cist rad i

- radi li on sem akufejza i sansuia i ostale marke...

Sa materijalom a radi i ostale marke - zasto ne bi, i na njima se uzimaju pare kao i na Sansuiu i Acuu . Jel si mozda nesto hteo da poravljas , restauriras ili vec sta ?

Alex ja u mom Acuu kompletu kad sam radio upgrade nisam menjao napajacke elektrolite. Bili su na merenju i aparat je pokazao da im je kapacitet 90 %, zasto bih bacao pare ako mi je covek 5 x lepo rekao da su ok i da je moja stvar ako hocu da besnim promenice on i to - to je najmanji problem. U snagasu su bila 2 ogromna elektrolita po 50.000 i komad je kostao 150 eura tako da sam stvarno shvatio da je covek u pravu , zasto bi bacio 300 eura ako za to nema potrebe. Cela prepraka oba uredjaja je kostala 900 eura a samo 2 elektrolita su trebala da budu 300e i to iz besa. Fabricki u njemu se Elna for Audio i takve firme poput Acuu su u to vreme stavljale samo najbolje sto je bilo na trzistu - da traje . Komplet tih Acuu P 330V I C 300V je 89 -te kostao 13.000 dm koliko i jedan nov VW Golf II . isto je vazilo i za sve potenciometre, prikljucke za zvucnike i ostale pratece stvari , jednostavno cela izrada je bila na dosta visem nivou bila nego kod komercijalnih firmi. A tek o izgledu i kvalitetu kutije , vu metri, sampanj boja , itd , o tome i da ne pricam. Stavrno su lepi, takvu kutiju i dizajn nikad ne bi mogao da napravim

Tako da sad imam ono sto volim da vidim a slusam ono sto zelim da cujem. Sto se tice Sansuia verovatno cu ga prodavati, vrtim se po kuci par dana i trazim mesto gde da stavim B sistem ( Sansui AU 519, Zvucnici T+A TB 160, CD Player - Dac Klasse cdp.5 ) i jednostavno mesta nema jer su zvucnici ogromni. Radije cu te pare + doplata da ulozim u A sistem i uzmem Contour s 5.4 ili Confidence C2 i da uzivam u mom novom DY , kojeg inace obozavam :loveface

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...