Jump to content


Sansui


dado

Recommended Posts

Ja imam jos uvek,AU-3900..moje prvo pojacalo,kupljeno daleke 1976.u Londonu,kostalo tadasnjih 103 funte,+ 45 posto carinskih troskova..Snage je 2x22w...AU 2900 je model ispod,pocetni u seriji,mislim da je 2x15w..Izvrsna pojacalca,iako entry modeli daju dobro naslutiti celu seriju koja zavrsava sa AU-9900...11000 i 20000..ne racunam,oni su van konkurencije..:)

Godiste je 1974/75..cena od 90e..je ipak malo previse,realno je ..ako je zaista kako kazes u jako dobrom stanju..50e..max..jer,trebace ga refreshovari..bez obzira na stanje,jer ipak..izdrzao je 36godina..

Link to comment
Share on other sites

Sta mozemo misliti, prelep komad :). Taj prodavac kaze da je prvi vlasnik i da je kao novo pojacalo, ali nije pominjao da ga je pretresao, tj da li mu je potrebno osvezavanje komponenti. Sto se tice samog pojacala, moje iskustvo je da ima solidnu rezervu basa, tj kontrole istog. JBL sam po sebi nema problema sa basovima, ali hocu reci da je mozda bitno da znas za koje zanrove ti treba. Mada jos nisam video nekoga da se zalio da ima previse basa :). Stavise, mislim da prostornost u zvuku ovog pojacala moze samo da bude + za ovaj L86. A sto ne probas sa nekim ozbiljnijim HK?

Link to comment
Share on other sites

Ja slusam raznu muziku,od jazza i blues-a do rocka i metala(sto verujem combu Sansui + Jbl lezi lepo),ali mislim da su malo precenjeni,generalno,svi Sansui modeli.Verujem da su to dobra(citaj odlicna) pojacala ali imaju poveci radni staz iza sebe...Kao sto si rekao prodavac nije nista pomenuo oko eventualnih popravki(mada ni ja nisam zvao) a cena nije nimalo naivna.Razmisljao sam da uzmem nesto od http://www.winneraudio.com/ tj http://www.grantfidelity.com/images/RZ/Jungson%20JA-88E%20front.jpg koliko otprilike on kosta nov,ali nemam jos nikakva iskustva sa njim tako da to tek treba da cujem...Ipak je to nov proizvod.

HK sam gledao po oglasima,ali nisam video nista sto bi mi privuklo paznju...eventualno PM665 vxi ali i oni su stara garda kojima osvezavanje ne gine,a pritom imaju probleme sa krckanjem potova.

Da budem iskren Sansui me vise privlaci nego HK :facehearts

Link to comment
Share on other sites

HK sam gledao po oglasima,ali nisam video nista sto bi mi privuklo paznju...eventualno PM665 vxi ali i oni su stara garda kojima osvezavanje ne gine,a pritom imaju probleme sa krckanjem potova.

Da budem iskren Sansui me vise privlaci nego HK :facehearts

Mozda te Sansui vise privlaci :facehearts ili ne svira bolje :order od HK 665 vxi, moze opklada u 100 eura. Ponavljam da je Sansui debelo precenjen, e sad sto ga ljudi vole - to je ok , i ja volim crnke ali ako naidje bolja plavusa moze sto da ne :wave2

Link to comment
Share on other sites

vrlo rado prihvatam opkladu..HK..osim par izuzetaka,retko kojem Sansuiu..moze da stane na crtu..naravno,pod uslovom da su oba matorca u formi..:))

salu na stranu..svakom svoje veselje..kao sto neko vise voli plavuse a neko brinete..ili crnke ili crvenokose..

ko sta voli,u tome i uziva .. bolje ne postoji,stvar licne precepcije..

vazan je licni hedonizam..zar ne..:))

Link to comment
Share on other sites

vrlo rado prihvatam opkladu..HK..osim par izuzetaka,retko kojem Sansuiu..moze da stane na crtu..naravno,pod uslovom da su oba matorca u formi.. :))

salu na stranu..svakom svoje veselje..kao sto neko vise voli plavuse a neko brinete..ili crnke ili crvenokose..

ko sta voli,u tome i uziva .. bolje ne postoji,stvar licne precepcije..

vazan je licni hedonizam..zar ne.. :))

I to sto kazes, stvar licne percepcije, ali HK 665 VXI je jako dobro i pogodjeno - zvucno izbalansirano pojacalo koje je svakom mom JBL-u cvrsto , jasno i snazno vadilo dusu za razliku od njanjavih i mutnih Sansuija na celu sa AU-X 901 koji je bio vrhunac razocarenja a za kojeg ljudi padaju u nesvest kada ga vide.

Iskoristicu priliku i da se pozalim na cuveeenu legendui, zver od 30 kg, strah i trepet za vecinu Sansuija AU -X1 koji mi je iz cista mira sam od sebe 2-3 puta pro - oscilirao i crkao, na kraju sam saznao da im je to urodjena mana , posle toga ih vise nikad nisam ni kupovao

Ne bih voleo da me neko shvati pogresno, ovo je mala zivotna prica iz mog licnog iskustva sa nekim meni tada dragim Sansu..... :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ne bih voleo da me neko shvati pogresno, ovo je mala zivotna prica iz mog licnog iskustva sa nekim meni tada dragim Sansu..... :wave2

Pa dobro, poznat je problem sa AU-X1. Ali koliko se secam i Marantz PM-94 je imao problema sa samooscilovanjem, pa se samospaljivao. Desava se, ne mozes po jednom primeru suditi citavom brendu. :) A prica o AUX901 mislim da ne pije vodu, jer sam cuo svakakvih misljenja o istom, od najgorih do smeha na te iste komentare. Neka se jave clanovi koji imaju AUX901, pa neka prokomentarisu. Opet, pitanje u kakvom stanju je bio taj Sansui koji si cuo. I za AUG90X sam svasta cuo lose, da ima prenaglasene visoke i srednje, da je brzo pojacalo, i td, ali mojih kutijama sto ti kazes, dusu izvadi :). Kada je HK u pitanju, nisam ih mnogo cuo, ali Sansui jesam. Ali kada je izgled u pitanju, Sansui je po mom skromnom misljenju neprevazidjen. HK 665 Vxi ima sta da pokaze ispod haube, ali je ruzno za moj ukus :)

Link to comment
Share on other sites

U medjuvremenu sam zvao prodavca u vezi oglasa za AU G90X - Kaze da poseduje amp od 94-95 god,prvi je vlasnik i da jos uvek cuva racun od kupovine istog.Malo slusano (sta god to znacilo),u odlicnom vizuelnom stanju.Tehnicki nije nista pipano niti otvarano(hmmm...bar iz price),stanje takodje odlicno.Da li vredi te pare : 380e....relativna stvar....

Da ne bih ovde offtopic-ario i kvario temu,molim sve koji mogu i zele da napisu neki (meni) koristan savet da to urade u temi .Hvala unapred :wave2

Link to comment
Share on other sites

Iskoristicu priliku i da se pozalim na cuveeenu legendui, zver od 30 kg, strah i trepet za vecinu Sansuija AU -X1 koji mi je iz cista mira sam od sebe 2-3 puta pro - oscilirao i crkao, na kraju sam saznao da im je to urodjena mana , posle toga ih vise nikad nisam ni kupovao

Ne bih voleo da me neko shvati pogresno, ovo je mala zivotna prica iz mog licnog iskustva sa nekim meni tada dragim Sansu..... :wave2

Odakle je taj model AUX1 nabavljen u tvom slucaju? Kazes 2 - 3 puta za redom je prooscilirao i crkavao, a tko ga je radio (mislim popravljao), pa da mu je 3 puta za redom crkavao? Koji su tranzistori u izlazu koristeni kao zamjena za originalne? Zasto ovo pitam... pa... jednostavno zato sto problem proosciliranja je napuhan kod AUX1. Modeli uvezeni u Europu su vrlo rijetko imali taj problem, cak sto vise, ljudi koji su tada imali veze sa Sansuiem su misljenja da AUX1 uvezeni u Europu tada su imali problem samoosciliranja rijesen.

Sansui je tada htio napraviti ultimate model pojacala, sa custom made izlaznim TO3 tranzistorima, brzine odziva i danas tesko dostignutim u TO3 modelima tranzistora, no u prvoj seriji se pojavio problem samoosciliranja.

Prije ce biti da je drugi problem bio u tvom pitanju, nego saoosciliranje. Pogotovo sto su izlazi odlazili dva tri puta za redom!

Da ne govorim napamet, posjedujem maticnu plocu za phono sekciju (na koju dolaze one dvije plocice za MM phono predpojacalo i MC phono predpojacalo) iz prve generacije AUX1 (uvezenu iz Japana) i drasticno se razlikuje od druge serije AUX1. Pogotovo dosta je u drugoj seriji poradjeno na masama, napajanju (vece zalihe kapaciteta), i relejnom odvajanju ulaznog signala i njegovog spajanja na masu kada se ne koristi. Problem phono predpojacala je bio poznat tada pa su vlasnici cak u strahu i vadili phono predpojacala!!

Nadalje, one crne mica kondezatore treba povaditi jer iz cista mira promijene vrijednost (pa i tu treba traziti moguci uzrok) a to nije samo problem AUX1, vec vecine vintage pojacala iz tog doba.

Evo ja posjedujem AUX1 uvezen iz Japana (druga serija), sa originalnim 2SC2943 i 2SA1068 koji su i dan danas ispravni, pa sad ako su AUX1 imali taj problem, kako to da su na ovom modelu jos originalni tranzistori i rade?!

PICT4049.jpg

Legenda postoji, ali je debelo napuhana.

Link to comment
Share on other sites

Posedujem oba spomenuta pojacala i AU-x901 i X-1.Ne bih se ni kojem slucaju slozio da je 901 mutno,a jos manje njanjavo pojacalo..Naprotiv,zvuci cisto transparentno,precizno..ne bih u detalje jer opisivati zvuk nije zahvalno,to je subjektivan utisak.A tehnicki veoma solidno uradjen sa dobrim napajanjem,dobar izbor tranzistora,,respktabilnih 700w..mislim na trafo..2x130w,MM i MC phono i par XLR konektora.Dizajn ne bih da komenarise,klavir lak,elagantno i jednostavno..Sve u svemu pojacalo za respekt i danas.

Sto se tice X-1..da nema tu nesrecnu reputaciju,danas bi kostao mnogo,mnogo kad se nadje,a i danas mu cena nije bas mala..800-1000,pa i vise evra..na e-bay,naravno.

Tvrdim,da kad je potpuno ispravan ,da spada medju 3 najbolje ikad konstruisana Sansui pojacala.Mislim da je Kale sve rekao sa svojim kometarom.Kad se sredi i dovede u red kako treba,X-1 oduvace mnoga izvikana,cenovno naravno,pojacala od 2000-4000e..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...