Jump to content


Sansui


dado

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Meni se iskreno ne svidja takav i za par dana ce biti vracen na originalno osvetljenje.

Jel to vraćeno? Mislim, da vidimo slike.

Pitam jer meni prelep ovakav kakav je prikazan na slikama na proÅ¡loj strani, pa da vidim kako bi to izgledalo originalno. Na osnovu onih slika sam po ko zna koji put konstatovao da mi je sansui estetski sasvim blizu marantza :thumbsup2 . Naravno i zvuÄno - od onog Å¡to sam imao prilike da Äujem. Ovaj risiver nisam, ali kladio bih se da u najmanju ruku ne zaostaje za marantzovim.

Link to comment
Share on other sites

Evo, posle Kokovog posta, sam na brzinu ubacio sijalice koje sam imao u rezervi, "prave" jos nisu stigle.

Nisam ni bio svestan koliko ih je tesko pronaci. Na kraju ce najverovatnije resenje biti kao sto je Zoranbg uradio svoj tuner sa belim difuznim led...ovde ih nema nigde.

Plave led su bile lose odradjene, a nisu dolazili do izrazaja detalji na skali. Osvetljenje je bilo priguseno i sve je bilo plavo/ljubucasto.... Ovako bi trebalo da izgleda...skala je sada jace osvetljena od VU i signal metara, ali sredicu i to...

post-3586-128510790263_thumb.jpg

post-3586-128510790559_thumb.jpg

post-3586-128510790683_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Privremeno dok ne stignu "Kemp" police...Sansui se odlicno uklopio sa JBL,

B&W DM604 s3 su jako "mekane" sve je odlicno do 1/4 snage, a onda krece razletanje membrana po sobi...slabasne su, ...mada na umerenoj glasnoci rade odlicno, cak su mi srednji istaknutiji (lepsi) sa Bowersima. Ovaj Sansui je bas ozbiljan, mada voleo bih i jednog Marantza...

Pobegao mi je jedan iz oglasa 2285...

post-3586-128510790834_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Privremeno dok ne stignu "Kemp" police...Sansui se odlicno uklopio sa JBL,

B&W DM604 s3 su jako "mekane" sve je odlicno do 1/4 snage, a onda krece razletanje membrana po sobi...slabasne su, ...mada na umerenoj glasnoci rade odlicno, cak su mi srednji istaknutiji (lepsi) sa Bowersima. Ovaj Sansui je bas ozbiljan, mada voleo bih i jednog Marantza...

Pobegao mi je jedan iz oglasa 2285...

To care,taj djibi je STRAVA,a nemoj se jako cuditi da to radi dobro...samzui je bio,ako su informacije tacne uvoznik JBL-a za japansko trziste svojevremeno i koristio je njihove kutije u toku razvoja :thumbsup2

Al da ne ostanem duzan,od danas :wink:

post-1799-128510791298_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lepo si se ponovio Pajo !

JBL sam kupio od istog coveka koji mi je prodao Sansuia,..,tamo sam to i cuo u kompletu i odmah shvatio da nemam kutije na koje da ga nakacim kod kuce...razlika je drasticna.

Imao sam dosta srece i para u pravom momentu,...,namam ja sta da izmisljam vise toplu vodu,...,to je to,...utrefljeno :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Lepo si se ponovio Pajo !

JBL sam kupio od istog coveka koji mi je prodao Sansuia,..,tamo sam to i cuo u kompletu i odmah shvatio da nemam kutije na koje da ga nakacim kod kuce...razlika je drasticna.

Imao sam dosta srece i para u pravom momentu,...,namam ja sta da izmisljam vise toplu vodu,...,to je to,...utrefljeno :thumbsup2

to je SV(A)2100? ili tako nekako(,),dvosistemac sa dupliranim mid/bas+horna...

Link to comment
Share on other sites

Kad vec smo kod G901 modela, ja sam napokon nabavio jedan i to od prvog i jedinog vlasnika :thumbsup2

Naime gospodin je radio kao ekonomist u Poljoopskrbe u Zagrebu i krajem 70tih je kupio ovog bolida, G901DB!

Kada sam ga dobio bio je malo prljav od slikarske boje, jer se vlasnik kasnije dao u slikarstvo.

A ovako izgleda unutrasnjost:

i izlazni tranzistori, original Sanken

Dao sam se odmah u restauriranje, ali sada sam trenutno zauzet drugim stvarima, pa vise malo kasnije.

post-2698-12851079143_thumb.jpg

post-2698-128510791442_thumb.jpg

post-2698-128510791454_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I meni je neverovatno da sam uspeo da ih sakupim,...

Jos malo slika, nikako da stignem po danu da ih fotografisem,...,bolje od ovoga ne umem.

policu mi je napravio Bata "Kemp", komplikovano mi je bilo da idem za BG kod Mirka. Ne znam ni kako bih to doneo do NS...

...Obecavam jos par dnevnih fotki, a onda cu da prestanem da zatrpavam forum dok ne nabavim povelikog Marantz-a ! :thumbsup2

... "Naci ce ga Bili " ... :listen

post-3586-128510797441_thumb.jpg

post-3586-128510797461_thumb.jpg

post-3586-128510797478_thumb.jpg

post-3586-128510797496_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...