Jump to content


Sansui


dado

Recommended Posts

Evo trenutno jos "na aklimatizaciji" ,ceka da se smislim kako da tamo namestim police da bih ga mogao prikljuciti,ogroman je,i ima ga i u kilogramima :ruganje ,lepo ocuvan primerak risivera G-7000 :ruganje ..izlicitiran sa ebay-a skoro.Namenjen da radi postedne poslove svakodnevnog side-off slusanja muzike sa jednim Tannoy DC 15" da se ne akaju cevni monoblokovi.Kad prikljucim bit ce jos fotki i naravno slusna iskustva vintage vs danasnji hi-fi...

post-1799-128510768409_thumb.jpg

post-1799-128510768429_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vrlo lep primerak . Gotov si , kada te uhvati sansuitis tesko da ima leka ( pogledaj audioil , ima ih gomila svi na lecenju :ruganje ).

Za poredjenje - tesko , ipak je ovo starina kojoj prvo treba dobro osvezenje svih komponenti pa tek neko ovakvo poredjenje.

Ipak postavi utiske , bice zanimljivo citati........

Cestitke novom vlasniku na kupovini :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Ha,ha,.., jeste, u pravu si.

Iskreno vise mi se svidjaju VU od pik metara, bice kada natrci i jos koji.

Evo ga i mladji (mali) brat od tvoje serije (`77-78).

Ima 2x16w (g-2000), a svira da ne poverujes...

Nikada, ali bas nikada se necu rastati od njih !

Ako ikada resis da prodas tvog Sansuija, seti se mene :-?

post-3586-128510769565_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

juce sam slusao ovo

Sansui je modifikovan: zamenjeni mrezni elektrroliti sa 8x10000 F&T, izlazni tranzistori ON-Semi MJl21193/94, sitni elektroliti su Niponn i Elna, sprezni MKP Icel, bypass Silver mica, Audioquest ozicenje, skracen put signala i jos par sitnica. Zvuk: snage dovoljno detalja previse, tonovi svi prisutni ali sterilno precizno. Trebalo je najmanje 2 sata da bi dobio bar malo topao zvuk. Pretpostavljam da ce se situacija promeniti nakon usviravanja kondenzatora jer su juce prvi put ukljuceni. Jedna klavirska tipka Yamamota u gornjem sprektru je bila malo napadna sto pretpostavljam da ce nestati nakon usviravanja ili ce se morati skinuti Mice.

Posle smo presli na ovo

Nakon pola sata zagrevanja primetna je ogromna razlika u korist topline zvuka. Za nijansu zamuceniji tonovi nego na Sansuiju ali toplina zvuka strahovito privlaci. Stereo slika bolje ocrtana na Sansuiju. instrumenti na Yamamotu se nisu pomerali sa mesta ni miliimetar dok su na ECI-ju bili ocrtani ali su imali i odredjenu sirinu u prostoru u kom su stajali. Pojacalo koje ce Vas na prvi ton naterati da ga pozelite. Interesantno je da ni sa Sansuijem ni sa ECI-jem niste imali zvucnik u prostoru vec samo zvuk.

Sve je ovo slusano na DIY Dynaudiu sa 30W54, D54 i D21 pravljenom sa skretnicom iz Sam-a iz 89 godine. Vazdusne zavojnice sa 1,8 zicom i Mundorf blok kondenzatori.

Ostatak sistema je bio modifikovani Tascam cd i Tascam Dat na kom se koristio samo DAC dok je signal isao sa CD-a. Cd je sem Elna, Nipon i Cerafine elkova zamenjen i LM6172. Razlika u zvuku je direktno sa cd-a ili preko DAT-ovog DAC-a je slicna kao i izmedju Sansuija i Electrocompanieta. Sa CD-a zvuk je sterilan precizan dok je preko DAT-a dobio malo jaci i voluminozniji ali mutniji bas i malo snizen srednji.

Sumirajuci utiske tesko se opredeliti sta je prihvatljivije resenje: precizni modifikovani Sansui ili topli ECI. Cinjenica je da Vas ECI zaokupi prvim tonom, iako postoji blaga zamucenost, ali cu slusanje morati ponoviti nakon usviravanja komponenti stavljenih u Sansui. Prijatelj kod kog sam slusao moze nastaviti modifikaciju Sansui-ja tako da dobije najbolje od oba primerka a to je preciznost i toplina. Mislim da je rezultat blizu, tek par sitnica, samo je pitanje trenutka kada ce to i uspeti.

I jos jedna napomena. Prikljucenjem ECI-ja u sistem imao sam utisak kao da slusam moj amp samo sa vise rezerve u snazi i definisanijim tonovima. Zvucni karakter je isti sto i nije cudno jer je isti kontruktor radio oba. Kao da svaki konstruktor ostavlja svoj pecat u zvuku na svakom proizvodu. radi se o modelu Harman Kardon HK770 vec spominjanom na ovom forumu viewtopic.php?f=29&t=11491&p=163482&hilit=harman#p163482

post-3708-128510776542_thumb.jpg

post-3708-128510776896_thumb.jpg

post-3708-128510776909_thumb.jpg

post-3708-128510776922_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Modifikacije su radjene prethodnih nedelja ali je pojacalo sklopljeno tek juce jer su u petak zaliveni kondovi u vosak i ubaceni u amp. juce je bilo probno slusanje, pravo uzivanje planiramo za mesec dana dok se usviraju kondovi i da mogu da se uradi konacne izmene na Sansui-ju.

Slazem se da treba sacuvati originalni zvuk sa stanovista ljubitelja vintage uredjaja. Moj prijatelj i ja smo smatrali da je bolje uloziti pare u dobru osnovu za modifikaciju pa ga dovesti do savrsenstva nego izbrojiti nekoliko hiljada € u nesto bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko se modifikacijom / restauracijom izgubi originalan zvuk uredjaja onda je promasen cilj svega. Kod ovih starina je cilj sacuvati ih onakvima kakvi su bili u trenutku silaska sa trake.

Na znam sta je uradjeno ali Sansui bas nije poznat kao ,, sterilno'' pojacalo. Steta.

do neke mere bih i mogao da se slozhim sa tobom po tom pitanju... ali kada je neophodno osvezhavanje uredjaja ili cak popravka ponekad je nemogucje nacji or. delove, pritom iako se izgubi neshto "duha" samog uredjaja takve starine ostaju VEOMA dobra pojacala...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Doticni SANSUI je nabavljen kao potpuno ispravno pojacalo, a proizvedeno je u prolece `80-te...Zadatak je bio da to pojacalo nakon pregleda i osvezavanja radi najmanje jos toliko.

Medjutim,neke stvari koje su ljudi radili pre 30 godina danas su nedopustive. Prva stvar je mrezni kabel: tanak-kao za brijaci aparat. Zamenjen je oklopljenim kablom 2,5mm2 u preseku.Druga stvar je sprezni kondenzator.Umesto dva redno vezana elektrolita(vidno propala) stavljeni su ICEL blokovi i bypass-ovani silver mica-ma. Isto tako, necete verovati, duzina oklopljenog kabla izmedju pretpojacala i izlaznog stepena je 130cm!!!!!(unutar pojacala).

Sredjivanjem samo ove tri stvari delovalo je kao da sam skinuo tri kese sa zvucnika!

Zvuk je postao cistiji,jasniji, bas je dobio na definiciji, dubini i cvrstoci, instrumenti k`o nacrtani u prostoru....

Kad sam uvideo potencijal ovog neverovatno dobrog pojacala resio sam da ga sredim i pregledam do kraja.Kompletno sam ga rastavio i detaljno prelemio svaki element, promenio svih 86 elektrolitskih kondenzatora sa PANASONIC FC, sve preklopnike detaljno rastavio i ocistio te zastitio KONTAKT 61 sprejem. releji su takodje rastavljeni ocisceni. Isao sam tako daleko da sam i mrezni prekidac otvorio i ocistio. Svaka faza je podrazumevala maximalnu paznju jer novih delova NEMA...Vecina elektrolita je bila iscurela i u poslednjoj fazi sam zamenio i cetiri velika elektrolita u napajanju time sto sam u originalne kantice spakovao F&T kondove. Zamenjeni su terminali za zvucnike i ozicenje od tranzistora do terminala-AudioQuest type4.

I sta sam dobio? Umesto uredjaja za pojacavanje signala dobio sam ooogromnu lupu koja sve otkriva :oops:. Salu na stranu, jos jedna zavesa sa zvucnika je skinuta.....

Link to comment
Share on other sites

Creative po mom ukusi tebi bi više pasao ovaj model

Picture550.jpg

uh...moze, moze...ako se neki pojavi bilo kad, bilo gde....bicu tu...nadam se :D ....valjda i mene nekad sreca pogleda...mada da ne budem alav, ovaj Sansui AU-9900 me vec cini toliko srecnim.... da nisam siguran da li lepse zvuci ili lepse izgleda??!? :D jedva cekam da dodjem s posla i ukljucim....i onda ona crvena lampica...pa malcice sacekas...pa zelena.....i veselje moze da pocne :oops::oops::facehearts:listen

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko se modifikacijom / restauracijom izgubi originalan zvuk uredjaja onda je promasen cilj svega. Kod ovih starina je cilj sacuvati ih onakvima kakvi su bili u trenutku silaska sa trake.

Na znam sta je uradjeno ali Sansui bas nije poznat kao ,, sterilno'' pojacalo.

Steta.

Da ne bih branio svoj stav najbolje je da pobijete sami sebe

viewtopic.php?f=1&t=9431

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...