Jump to content


Hi-Files 20 u prodaji


Ljuba

Recommended Posts

Pozdrav Ljubo!

I ja sam se iznenadio da ste hteli da na malom prostoru pojasnite tehnicke detalje prenosa - koji ipak ne zanimaju toliko audiofilsku publiku - koliko je interesuje kodovanje audia. Slicno, poredjenje spektralne efikasnosti analognog i digitalnog signala bez nekog parametra (kvalitet audia na primer) je diskutabilna. Ja licno ne verujem da ce se FM radio ugasiti zbog DAB ili DAB+. No, da ne duzimo dalje...

Jos jednom vam cestitam na vrlo reprezentativnom casopisu! Nadam se da ce sadrzaji biti jos bolji i da ce pristup koji ste u ovom broju zauzeli (analiza uredjaja koji su cenovno pristupacniji vecem broju ljudi) biti i dalje aktuelan.

Mnogo pozdrava,

Andrej

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Predlazem da ljudi koji pisu o uredjajima, pre nego sto napisu nesto o konstrukcijskom delu uredjaja, tj. klasa rada, napajanje, tranzistori i te stvari, pitaju nekog za savet ili ne pisu to u sta nisu sigurni.

Ovo kazem jer sam do sada u puno slucajeva video ortodoksne tehnicke nebuloze, tipa elektolitski kondenzatori u napajanju su najvise zasluzni za snagu izvesnog uredjaja ili jos bolje elektrolitski kondenzatori imaju visoku radnu temperaturu jer uredjaj radi u a klasi i ima jos puno primera... Covek koji se razume u te stvari, kada pogleda, nekako zvuci neozbiljno...

Link to comment
Share on other sites

Predlazem da ljudi koji pisu o uredjajima, pre nego sto napisu nesto o konstrukcijskom delu uredjaja, tj. klasa rada, napajanje, tranzistori i te stvari, pitaju nekog za savet ili ne pisu to u sta nisu sigurni.

Ovo kazem jer sam do sada u puno slucajeva video ortodoksne tehnicke nebuloze, tipa elektolitski kondenzatori u napajanju su najvise zasluzni za snagu izvesnog uredjaja ili jos bolje elektrolitski kondenzatori imaju visoku radnu temperaturu jer uredjaj radi u a klasi i ima jos puno primera... Covek koji se razume u te stvari, kada pogleda, nekako zvuci neozbiljno...

A, Nemanjica ? :) Ja to pricam vec 2-3 zadnja broja... vec sam i batalio, sad me samo zabavlja ;). Nece covek da nauci, pa bog.

P.S. U medjuvremenu sam se dokopao i starih brojeva Hi-Files-a, za kolekciju, i mogu da ti potrdim, kondenzatori su mu "omiljeni" ;).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...