Jump to content


Hi-Files 20 u prodaji


Ljuba

Recommended Posts

Moj opsti utisak je vrlo dobro.

Par sitnica koje meni nedostaju/smetaju:

- mislim da je u testu NAD pojacala morala da se nadje negde i fotografija daljinskog upravljaca (ili da daljinski bude "prisutan" na nekoj slici);

- upotreba (po meni bespotrebna!) stranih reci kao sto je "slam":

- malo konfuzan dizajn i tekst "Razglednice";

- voleo bih da vidim malo vece fotografije zadnje strane uredjaja.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Meni se veoma dopada redizajn i novi povez! Cak sam na kiosku pomislio "evo nekog hrvatskog HiFi casopisa..." (receno kao kompliment, jer smatram da su sto se tice medija daleeeko ispred nas).

Ovo je veliki korak napred i konacno casopis odise ozbiljnoscu. Prvi put da sa jednim domacim casopisom u rukama nisam pomislio kako zaostajemo za svetom. :banana

Mislim da se ovi "kozmeticki" zahvati pozitivno odrazavaju i na kvalitet sadrzaja koji je u ovom broju na visem nivou nego ikada pre.

A sad idem na detaljno citanje... :banana

Pozdrav i cestitke!

Link to comment
Share on other sites

Coso, mala omaška, radimo od leta 2004 :banana

Tačno, sa light fontom i kerningom smo definitivno dobili više prostora za tekst.

@Paja

Aaaah, ne mogu da verujem da nismo stavili sličicu malog daljinca NADa. :banana:blah:blah

Ovog puta razglednica nije imala smisla da bude u formi teksta, po mom mišljenju. Na IFA sajmu je predstavljeno toliko novih proizvoda da je moja ideja bila da tekst bude u formi "highlights", te da samo predstavimo velike brendove i njihove nove proizvode.

@hifish

U pravu si, hrvatski časopisi su daleko ispred nas u svim segmentima, naročito u IT industriji. Razmišljao sam da li da pređemo na sjajnu plastifikaciju, ali kada sam u Zagrebu video HiFi Mediu, odmah sam se predomislio.

Čak mi je to savetovao i gl. i odg. Andrija Ćurković. Ovako je otmenije.

Ovo je veliki korak napred i konacno casopis odise ozbiljnoscu. Prvi put da sa jednim domacim casopisom u rukama nisam pomislio kako zaostajemo za svetom.

Hvala ti na ovim rečenicama. :blah

@sandro

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ciao svima! Posle 6 meseci od registrovanja i citanja vrlo zanimljivih tema na forumu resih da se i ja javim.

Danas sam kupio novi broj i stvarno je kvalitet fotki bolji nego ranije (ja nemam samo prva tri broja). I tekstovi su O.K., ali trebace mi vremena da sve to procitam. Svidja mi se ideja da se testiraju uredjaji raznih klasa, kao i domaci.

BTW : na trafici gde sam kupovao, prodavac je stavio pored HiFiles-a novi Hi Fi Choise. Kada sam ga pitao zasto je to uradio odgovorio je :" Pa zasto da ne, bas lice."

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Dizajn je vise nego dobar, a ljudi kojima se jednostavno ne svidja nemaju bas puno pojma koliko je dizajnerski i tehnicki tesko napraviti dobar casopis. Fotke su profi. Cenovnik po meni i dalje nije od neke prevelike koristi: ne obuhvata ni polovinu relevantnog trzista.

Meni se licno ne svidja sto je prepun komercijanog sadrzaja koji ne interesuje previse genuine ljubitelje haj faja i muzike, ali je to razumljivo jer bi tiraz bio znatno manji kada bi smo samo mi bili ciljna grupa. Gadjaju se ljudi koje interesuju pretezno kucni bioskopi i slicni sminkeraj. Prsti od raznoraznih AV risivera a boga mi i od LG-ja, ali OK, ipak je isti bio domacin u Deutschland-u pa je red ispostovati ga.

Filmovi koje komentarisete po pravilu vec neko vreme nisu aktuleni (da ne kazem bajati :)), ali tu vas zeza dvomesecni izlazak.

Trebalo bi mnoooogo vise posvetiti paznje muzici koju preporucujete. Stalno neka rokacina i samo rokacina... Vise, raznovrsnije, ne obavezno komercijalno su kljucne reci. Gde su jazz, blues, vokali, instrumenti, klasika... sustinski zanrovi u audiofilstvu?

Pozdrav,

Vlada

Link to comment
Share on other sites

Evo uspeo sam lepo da procitam dvadeseti broj. Ja sam i inace za ovakav casopis u ovakvoj zemlji mislio da je rezultat vrlo hrabrog poduhvata pa mi je drago da vidim da kod vas ima motiva za dalje unapredjivanje koje je vise nego vidljivo u novom broju.

Trebalo bi mnoooogo vise posvetiti paznje muzici koju preporucujete. Stalno neka rokacina i samo rokacina... Vise, raznovrsnije, ne obavezno komercijalno su kljucne reci. Gde su jazz, blues, vokali, instrumenti, klasika... sustinski zanrovi u audiofilstvu?

Link to comment
Share on other sites

ÄŒestitam na 20. broju, koji je za mene, u stvari, prvi, jer me je do sada hi-fi zanimao tako-tako.

Sadržaj i oprema je ok. Ni bolje ni loÅ¡ije od onoga Å¡to sam ranije ovlaÅ¡ pregledao. ZaÅ¡to nema primenjene elektrotehnike, sa naglaskom na audio? Ne bih rekao da sam to viÄ‘ao u sliÄnim Äasopisima, razlog viÅ¡e da se to uradi. Možda bi i forum dobio novu temu.

E sada, ako se na to utroÅ¡i stranica - dve skupog papira, rezultat će biti mrÅ¡av. Mala korist, priliÄna Å¡teta. Zato bi to moglo da se uradi u vidu dodatka na jeftinijoj hartiji, na viÅ¡e stranica. Moglo bi da poÄne od "ovo je lemilica, ovo je paralelna veza, a ovo redna..." Kurs može da traje godinama, zaÅ¡to ne? Siguran sam da će mnogi rado Äuvati te brojeve baÅ¡ zbog njega.

Naravno, treba to neko i da napiše. Može se sve raditi po temama, pa podeliti potencijalnim autorima. Zašto ne bi naši eminentni konstruktori to radili u promotivne svrhe? Na tekstu kojeg poklanjaju mogao bi da stoji njihov logo, reklama, ili šta god.

Toliko od mene, želim vam puno uspeha.

Link to comment
Share on other sites

@beatgoeson

Hvala na čestitkama. Imali smo ranije raspravu o uvođenju rubrike samogradnje u Hi-Files, ali nismo ništa uradili na tu temu. Ideja je da se ubacuje dodatak, kao onaj u PC Pressu, ali za sada nemamo "infrastrukturu" za tako nešto. Ideja je živa, pa ćemo videti kada možemo da je realizujemo.

Hvala još jednom

@baal

Hvala, trudićemo se da već u sledećem broju uradimo fine tuning nekih stvari.

Link to comment
Share on other sites

Pridruzujem se cestitkama ostalih clanova - casopis izgleda odlicno! Ovo je prvi broj koji sam kupio jer od nedavno jurim CD player. Imao sam ovde i par postova, na kraju sam se odlucio da kupim AA na slepo, a u casopisu ste dali pregled istog. Ja svoj cekam krajem meseca, pa cu da vidim kako ce da legne u moj sistem koji posle mnogo godina odsustvovanja iz Srbije ponovo ozivljujem.

No, velika zamerka je na temu broja! Clanak je pun pogresnih tehnickih informacija, a mnogi vazni podaci u vezi sa DAB i DAB+ jednostavno nisu dati. Na primer, opis COFDMa vise odgovara opisu CDMA sistema - ideja COFDMa jednostavno nije predstavljena ni pogodjena. Nije receno da DAB radi na gigahertznim opsezima, razlicitim u razlicitim zemljama i da osim toga sto je u pitanju audio emitovanje nema tehnicki nikakve veze sa FM ili AM radiom. Trzisna penetracija je minimalna osim u Britaniji gde ga gura BBC, a u Kanadi je na primer propao. DAB+ nece biti backward kompatibilan sa DABom i to je veliki minus. Itd...

Sve ovo stize od moje malenkosti koja vec pet godina radi za iBiquity Digital kompaniju, tvorca HD-RADIOa i naslednika PAC kodeka (Sirius satelitski radio). HD Radio je standard za DAB u USA (FM i AM stvarni opsezi), a sa uspehom se testira i u juznoj Americi, Svajcarskoj, Francuskoj i jos nekoliko Evopskih zemalja. Ucestvovao sam u evaluaciji raznih kodeka sa raznim stepenima kompresije, tako da mogu odmah da vam kazem da se CD kvalitet postize i sa 96 kbps (HDC i PAC kodeci na primer). Ako ste zainteresovani, mozemo vise pricati o tome, a mogu vas povezati i sa ljudima koje mozda mozete emailom interview-isati....

Puno pozdrava,

Andrej Domazetovic

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Andreja,

zaista sam impresioniran ovim sto ste naveli. Naravno da ne poznajemo ovu temu toliko dobro kao vi, ali ideja je bila da damo glavne informacije.

Tesko da bi smo mogli objasnjavati na stranicama magazina princip rada COFDM sistema.

U pravu ste! Nismo direktno rekli da nema backward kompatibilnosti, ali mislim da se to "nazire" u recenici "Kada FM bude na svom zalasku, prodati DAB prijemnici će tada već biti prevaziđeni, zbog upotrebe DAB+ sistema."

Hvala jos jednom i svaka cast.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...