Jump to content


Hi-Files 20 u prodaji


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Jedva Äekam subotu pa da se okupam! :D

Dakle, Roteli, HK, posebno ovaj HK970 sad sam ga skoro testirao i poredio sa NADom i Yamahom, Marantz PM4001OSE & CD5001OSE - ovo me najviÅ¡e zanima, pojaÄalo zato Å¡to nisam Äuo a maranc je, a plejer zato Å¡to ga posedujem, Advance Acoustic, NAD C315BEE - to je onaj maliÅ¡ać za kojeg se raspituju na forumu?, Dayens Ka1P, bio jedan od predloga kad sam se raspitivao za zvuÄnike...

Sve u svemu, a sudeći prema sadržaju, svi su izgledi da će za mene ovo biti najzanimljiviji hi-files otkad ga Äitam (a priznajem da nisam Äitao sve :o - dok nisam "otkrio" forum kupovao sam ga neredovno, samo ako ima neÅ¡to Å¡to me baÅ¡ zanima).

Link to comment
Share on other sites

OK, moracu da izostanem za utisak koliko je novi dizajn uoscljiv u gomili, jer sam ga uzeo cim je stigao - dali su mi ga iz kioska, jos nisu stigli da ga stave na policu :D. Kvalitet je jako visok, to se vidi cim se uzme u ruku, stampa, papir sve je jako dobro. Dizajn je promenjen malo, zadrzano je sve dobro, kao "karakteristike" i "plus-minus", clanci izgledaju jako uredno i citko. Cenovnik je isto doteran, sa podelom po proizvodjacima, sto ce verovatno olaksati brzu pretragu. Minus je pre svega razglednica, obe vise lice na nekoliko nabacanih vesti, nego na pravi clanak. Dalje, generalni utisak je da drzte u ruci veliki i skupi strani casopis sa ozbiljnim budzetom, sto nije lose, ali je casopis definifitvno izgubio svoj nekada vrlo jak vizuelni identitet. Jedino sto ga mozda "povadi" i ucini da strci iz gomile je pogresan font za naslov :o.

O sadrzaju, kad malo vise procitam... :D

Link to comment
Share on other sites

@stankos

Casopisi sudanas poslati, nadam se da ce svima u Srbiji stici vec sutra.

Da ne gusim sa objasnjavanjem, ali casopis se prvo razvozi po magacinima, a onda preuzimamo kolicinu koja se pakuje i lepe se imena pretplatnika. To je proces koji traje, ali koji zaista zelimo da ubrzamo.

@Koko Bil

Ideja i jeste bila, a na vasu sugestiju, da testiramo opremu koja je dostupna siroj publici. Drago mi je da si na neki nacin imao dodir sa svakom komponentom.

@steve_pan

Odgovor je isti. I mi bi zeleli da casopis izlazi mesecno, ali... trziste nam je usporeno, Hi-Fi je inace spor, promene komponenata nisu tako ceste. Testovi bi bili kraci i bez detalja, jer bi se sve radilo na brzinu i stalno bi smo negde jurili. Drugi deo price je finansijski, jer je pitanje kako bi se to odrazilo na konstrukciju.

Hvala nkrgovicu i generaciji63.

Javite dodatne komentare u danima koji slede.

Link to comment
Share on other sites

Evo, procitah malo... :banana Zapravo, clanci skroz OK, kao i pre. Sad sam bas obratio paznju na kriticnost, i stvarno - vecina testiranih uredjaja je dobila vrlo fine zamerke. Cak je i za ono sto je dobilo zakljucak "preporuceno" naveden lep spisak minusa. Sve, skroz kako treba, bas ono na sta treba obratiti paznju pri slusanju... Takodje, par clanaka koji obradjuju vise uredjaja (CD + Pojacalo par) daje savete tipa "ova dva fino rade, ali mogli bi ih upariti i bolje - cd sa ovim pojacalom, a pojacalo sa onim cd-om". Stvarno, sve na mestu, zbiilja kriticki stav, sa zamerkama kao u retko kom stampanom mediju. Da dodam, mladi gospodin Milosevic je sve bolji i bolji :blah, a i Zoran je napisao svoj prvi full review, i to muski. Zbilja, casopis ima sjajne autore :banana. Jos kad bi nabavili tu mernu opremu... :blah:blah

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam primerak jos juce ali do danas nisam stigao da mu se posvetim do kraja. Verovatno ce proucavanje biti odlozeno do sutra jer danas ima neko zezanje u Hajatu. :banana

Prvi utisci i primedbe (krajnje prijateljski ali jasno i "medju oci", pa kome se svidja - svidja):

-Dizajn je mnogo bolji nego ranije (mene i dalje neodoljivo podseca na "znate vec sta" pogotovu neke cake vezane za graficko i tekstualno resenje stranica sa testovima komponenti). Konacno ozbiljan povez! Mnogo bolji nego onaj primeren sveskama za djake prvake. :banana

-Tekstovi na nivou predhodnih brojeva. Pisani od strane novinara amatera od kojih se , srecom, vecina dosta doznaje u ono sto pise ali to izrazava na nacin koji ja zovem nepismenost. Takav "stil" u pisanju na forumu je u redu ali za magazin koji pretenduje na kvalitet ... :blah

Ljubo, najiskrenije, bez zajedljivosti - uzmi lektora. Ako ga imas, uzmi boljeg.

-Fotografije, koliko ja mogu da procenim, odlicne.

-Dramatican pomak po pitanju kvaliteta sistema u kojima su pojedini uredjaji testirani. Svaka cast! Mogli ste da "opalite" neku fotku sa testiranja pa da vidimo na gomili Triangle sa Audio Inovations i Bryston-om. Bilo bi interesantno. Navedeni su samo Kimber kablovi, voleo bih da znam o kojima se radi. Isto vazi za Moon i-3 uz opasku da kablovu u tom testu delom nisu "na nivou". Ako ste Mladji "oteli" Transparent strujni kabl, mogli ste i neki zvucnicki(koliko se secam to je u sistemu bio week link)

Sve u svemu, kvalitativni pomak po pitanju dizajna je za moj ukus i vidjenje vise nego ocigledan (mozda bi mi malo manje sarenila na naslovnici vise prijalo ali ni ovako nije lose). Ono unutra bi moralo biti i bolje i bice, siguran sam!

Keep a hard work and no hard feelings! :blah

Link to comment
Share on other sites

Sonic, ukusi su razliciti.

Nisam jos stigao da procitam ovaj broj (tek sam poceo), ali sto se tice tekstova M.Milosevica koje kritikujes (a koje sam citao iz ranijih brojeva), ne slazem se sa tobom.

Iz ono nesto malo recenzija koje sam citao na stranim sajtovima (na engleskom), zakljucio sam da je osim "poznavanja materije", potrebna i zavidna spisateljska vestina; licne osobine autora (kao duhovitost, visprenost, ostroumnost, pa i pismenost) veoma dolaze do izrazaja. To zato sto recenzije umeju da budu podugacke, i jedini nacin da citalac ne odustane na pola je - da tekst DRZI paznju. Elem, za moj pojam, Willi pise odlicno.

Secam se nekih ranijih pokusaja u casopisu, kojekakvih kolumni humoristickog sadrzaja (Ljuba se seca), za koje sam rekao da "na zalost, ne pisemo svi kao Bogdan Tirnanic". Dodao bih samo, ne pise ni Willi kao Tirke, ali pise kao M. Milosevic, vrlo originalno i nadahnuto (i strucno).

Kraj.

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Rajko,

moja zapazanja se ponajmanje odnose na pisanje M.Milosevica. Njih smatram najboljim u celom casopisu mada se i njima moze naci mana i eventualna nedorecenost. Sto se tice licnih osobina (duhovitost, visprenost, ostroumnost) pisaca clanaka, ne nalazim da su narocito iskazane (opet cast pojedincu) ali pri tome ne mislim da ih doticni ne poseduju, ja te ljude privatno ne poznajem i o tome ne mogu da donosim sud.

Ono sto umara prilikom citanja recenzija je nepostojanje znakova interpunkcije na mestima gde bi trebali biti, cesto ponavljane iste reci u (predugoj) recenici, pojava nekih leksickih formi koje ja ne razumem (mozda sam glup?) itd, itd... Zato i spominjem dobrog (verovatno i dobro placenog) lektora da te anomalije ispravi. Da se razumemo, nisam ja taj koga predlazem, :banana ne bih bio na visini zadatka.

Nisam zeleo nikoga da uvredim niti omalovazim. Ovo je samo moje subjektivno misljenje izneto zato jer je to trazeno od strane onoga ko je ovu temu otvorio. Apsolutno prihvatam da neko to drugacije vidi, da smatra da nisam u pravu i takav stav mi ni malo ne smeta i ne remeti moju dusevnu nirvanu.

A sad "paljba" u Hajat!!!

:banana

Link to comment
Share on other sites

Sonic, hmda... ima i tekstova koji su "otaljani'.

Izvini, mislio sam da govoris o M. Milosevicu. Obzirom KOLIKI je materijal u ovom broju ON potpisao, te manjkavosti koje navodis su zanemarljive; covek radi k'o mrav.

A za Hyatt.. ne znam da li cu stici, na poslu sam... :banana

Rajko

Link to comment
Share on other sites

@Sonic

E takvog te volim, da pises stvari koje mozes da potkrepis, a ne da "podbadas".

Prvo, lektorka jeste profi i radi/radila je za vise od deset domacih casopisa, ne bi ih nabrajao. Da li ima propusta, sigurno da ima, ali molim te da mi u mailu navedes gde tacno kako bi joj ukazao na greske.

BTW pravopis u nasem jeziku nam se poprilicno promenio, tako da mnogi smatramo da je nesto greska, a zapravo nije. Npr. kaze se seksepil :banana

Sto se tice zamerke da pisu novinari amateri... Moje pitanje je ko su u ovoj zemlji novinari profesionalci? Lepo je to sto imamo staru gardu, ali tesko bi se uklopili u ovaj koncept koji mi guramo.

Dakle, svi mi imamo odredjeni nivo znanja koji unapredjujemo svakoga dana, ne stidimo se da kazemo da nesto ne znamo, ali nakon tri i po godine, mozemo da kazemo da velika vecina jeste profesionalna u svojim tekstovima.

Problem je sto novinare Hi-Filesa i ne poznajete, vec pausalno ocenjujete.

Mene niko nikada nije pitao za moju strucnost, vec su me mnogi osporavali kao "izdavaca", a ne pravog "audiofila".

Link to comment
Share on other sites

Ovako..

Prvo pohvale:Pozdravljam stil i naÄin pisanja M. MiloÅ¡evića i Z. Karapandžića;ovako ja zamiÅ¡ljam da bi trebalo da izgleda ozbiljan test.

Napokon je test napisan na više od 1 strane.

Fotografu uređaja sve pohvale.

Zamerke:Dizajn naslovne strane; ahh.. Äasopis se uklopio u ostatak Å¡tampe na kiosku,ranije sam ga nalazio iz prve.

Kao što ste fotografisali Simaudio bez poklopca,tako bi ste mogli i ostale uređaje.

Dostupnost Äasopisa;obiÅ¡ao sam celu karaburmu i ni na jednom kiosku ga danas nije bilo,na kraju sam otiÅ¡ao do centra.

Kvalitet hartije mi se Äini da je za nijansu loÅ¡iji od prethodnih brojeva.

ViÅ¡e pažnje tehniÄkom delu testa,otprilike kao Å¡to je uradio Z.Karapandžić.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Deyane.

Stereo, drago mi je da nas vise ne poredis sa Skandalom :banana

Obratio sam pažnju danas na nekoliko kioska i časopis sam primetio iz prve.

Papir je isti kao i na ranijim brojevima. Pogledaj vrh 91. stranice za tačnu specifikaciju.

Pozdrav

P.S. Da li na Karaburmi imate kioske Štampe i Future? To su ti najsigurnija mesta za kupovinu Hi-Filesa. Ako si tražio po malim privatnim radnjicama koje su fokusirane na dnevnu štampu, nije čudno što nisi našao.

Link to comment
Share on other sites

Uf, shteta shto po zavrshetku Hi-Filesa nisam bio u stanju vise da sednem za kompjuter pa tek lagano dolazim sebi... inache bih mogao da odgovorim poneshto na onom topicu koji je komentarisao dizajn...

Elem sad je verovatno kasno da kazem da radim dizajn hi-filesa od samog pocetka i da nemam veze sa dizajnom razlicitih domacih press proizvoda od Skandala do Digitala, niti sam reinkarnacija dizajnera Hi-Fi Chojsa. Dizajn Hi-Filesa od juna/jula 2005 kada smo se Ljuba i ja upoznali je proizvod "koji mi smatramo da treba tako da izgleda", sve je napravljeno u domacoj radinosti, uz mnogo ulozenog vremena, neshto smo "trefili" neshto omashili (setite se prvih hedera :banana ), trudimo se da izgleda dobro, da ne smeta sadrzaju i da "sluzi svrsi".

Zelim da kazem da je na novi redizajn utrosheno skoro dva meseca, jer su "radovi" zapoceli sa zatvaranjem broja 19. Da smo zeleli da prikazemo evoluciju chasopisa ka boljem, kao onom kako smatramo da sazreli casopis o haj faju treba da izgleda. Misha, Ljuba i ja smo dali mnogo za ovaj broj i nakon svega stvarno su maliciozni komentari nekoga ko "prelista casopis na kiosku" ili "kupuje najvise dva puta godisnje" Hi-Files.

Vezano za "velike slike a manje teksta" nova tipografija je omogucila da imamo 120% vise sadrzaja... tako da za "shtivo" niste uskraceni sigurno.

Anivej, hvala svima koji se trude da konstruktivnim kritikama doprinesu razvoju casopisa.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...