Jump to content


Predlozi


DejanM

Recommended Posts

Ljubo,

Uzecu sebi slobodu da ti predlozim par stvari.

Predlog br.1) Zasto ne udjes u dil sa gdinom Karanom i ne zamolis ga da za svaki broj tvog casopisa napise jedan clanak po svom izboru. Mislim da oko cene uvek mozete da se dogovorite (Karan se reklamira po novinama, zar ne). To bi znacajno podiglo ugled novinama, jer tako strucni ljudi sigurno imaju sta da kazu.

Predlog br. 2) Tema: da li kablovi poboljsavaju kvalietet reprodukovanog zvuka, cini mi se izaziva jako puno kontroverzi. Svuda u svetu se po forumima vode nepregledne diskusije. Zasto u dogovoru sa par srpskih firmi i najeminentnijih faca u Bgdu na polju HiFi ne organizujete jedan test. Neko poput Karana bi mogao da pripremi test metodu a neka od firmi bi mogla da stavi opremu na raspolaganje kao i prostoriju. Mislim da bi rezultati bili interesantni ne samo za ljude u Srbiji. Pogotovo ako bi u testu ucestvovali ljudi poput Cicmila, Karana, pa i recimo par ljudi sa ovog foruma - tu pre svega mislim na Boruomegu (kao zastupnika jednog sasvim odredjenog stava a kao coveka koji se ocigledno razume u HiFi) i sl.

Ovakvim akcijama mogao bi da otpocnes da pravis (ako to vec ne postoji) jedan krug ljudi: HiFi konstruktori (kojih u Srbiji ocigledno ima dosta), HiFi novine, HiFi forum i HiFi firme. Moglo bi da bude interesantno ...

Link to comment
Share on other sites

Ljubo,

Uzecu sebi slobodu da ti predlozim par stvari.

Predlog br.1) Zasto ne udjes u dil sa gdinom Karanom i ne zamolis ga da za svaki broj tvog casopisa napise jedan clanak po svom izboru. Mislim da oko cene uvek mozete da se dogovorite (Karan se reklamira po novinama, zar ne). To bi znacajno podiglo ugled novinama, jer tako strucni ljudi sigurno imaju sta da kazu.

Predlog br. 2) Tema: da li kablovi poboljsavaju kvalietet reprodukovanog zvuka, cini mi se izaziva jako puno kontroverzi. Svuda u svetu se po forumima vode nepregledne diskusije. Zasto u dogovoru sa par srpskih firmi i najeminentnijih faca u Bgdu na polju HiFi ne organizujete jedan test. Neko poput Karana bi mogao da pripremi test metodu a neka od firmi bi mogla da stavi opremu na raspolaganje kao i prostoriju. Mislim da bi rezultati bili interesantni ne samo za ljude u Srbiji. Pogotovo ako bi u testu ucestvovali ljudi poput Cicmila, Karana, pa i recimo par ljudi sa ovog foruma - tu pre svega mislim na Boruomegu (kao zastupnika jednog sasvim odredjenog stava a kao coveka koji se ocigledno razume u HiFi) i sl.

Ovakvim akcijama mogao bi da otpocnes da pravis (ako to vec ne postoji) jedan krug ljudi: HiFi konstruktori (kojih u Srbiji ocigledno ima dosta), HiFi novine, HiFi forum i HiFi firme. Moglo bi da bude interesantno ...

Link to comment
Share on other sites

Ma ne, nego sam zurio. Evo sad je ponoc, pa imam puno vremena :listen

Takvi predlozi imaju smisla donekle. Malo ih je teze objasniti ovako javno. U ovom poslu, kao i u svakom drugom moraju da se postave neki parametri i kriterijumi za osnov dobre saradnje. Pricam nacelno. Gospodina Milana Karana nisam upoznao do sada i nadam se dobroj saradnji sa njim, kao i sa svima ostalim tvorcima i distributerima Hi-Fi opreme.

Moram da razjasnim jednu stvar. Ja, kao i svi ostali saradnici HF smo mladi i potpuno rastereceni sujete i ostalih gluposti. Mislim da mi mozemo da saradjujemo sa svima koji slicno razmisljaju kao mi.

Tvoj predlog mi deluje kao mesanje "oglasavackog - sponzorskog" i saradnickog odnosa, za koji nisam siguran da bi funkcionisao. Prvo da bi neko pisao mora da bude zainteresovan za to, da ima stila, znanja, volje i poznavanja nekih tehnickih stvari.

Ako Karan ili neko drugi, podvlacim i neko drugi, misli da ima zelje i smisla za pisanje, slobodno moze da sejavi na moj mail ili mobilni. Nakon citanja nekoliko textova lako se moze utvrditi da li je neko sposoban da pise ili ne. Ili da li nama njegov stil pisanja odgovara. Drugi deo price je pouzdanost autora koja se vidi tek nakon odredjenog vremena saradnje. Da li saradnik postuje rokove i da li salje potpun materijal? Znate one textove bez nasih slova i znakova interpunkcije.

Drugi deo

Kompenzacija reklame za textove ne bi bila potpuna stvar. Sa druge strane, moglo bi doci do mesanja drugih oglasivaca koji bi zahtevali istu stvar. To bi vec napravilo blagi haos.

Za sada mislim da imam OK ekipu koja ce se polako prosirivati. Vremenom ce oni postati autoriteti. Vremenom ce njihovi tekstovi postati sve kvalitetniji, merodavniji i objektivniji.

Pogledajte recimo tekstove Bojana Jovica. Covek je, po meni, veoma pismen, pise precizno i konstruktivno. Da li je neko nekada cuo za njega? Nije.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ovo je više kao zapažanje, ne predlog:

ideja sa dodatnim poklon CDom je fenomenalna, hvala, samo treba da poradite na njenoj kvalitetnijoj realizaciji. Å to ne znaÄi da imam neÅ¡to protiv Modlija, ali mi se Äini da mi je problematiÄno da njegov stil uvek sažvaćem. Možda neki duplosesijski CD koji bi, uz audio imao i nekakve data fajlove, primere, dobro snimljen zvuk (poput test CD-a) itd.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sam vec negde pisao, ali nije loše i da ponovim.

Super bi bilo da se napravi poklanja test CD, ali nam za to treba licenca. Takođe, ako poklanjamo muziku neohpodno je platiti autorska prava, a to je veoma skupo. Cena takvog diska bi barem dvostruko prešla cenu časopisa.

Što se tiče Modlija, njega neko voli, a neko ne. Kao Dejana Cukića :listen

Mislim da nam je ideja odlična i da je zanimljiva širem auditorijumu. A naravno o ukusima ne treba raspravljati.

Priču o multimedijalnom CD sam ponovo pokrenuo danas popodne u svojoj glavi. Trenutno je ideja da se napravi disk, sa eventualno malo flasha, i da se na njemu nalaze PDF katalozi kompanija koje se mogu pronaći na domaćem tržištu.

Ako ne bude zainteresovanih za sponzorisanje diska, poklanjaćemo ga pretplatnicima i užem krugu saradnika.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Znam da ovo zvuci utopisticki, posebno sto dolazi od osobe sa skoro nikakvim stazom na forumu, ali me samo zanima: Da li postoji mogucnost da se za one stare brojeve casopisa koji se vise ne mogu naruciti dobije na mail citljivi flash ili pdf? Mislim da bi se ljudi sa foruma slozili.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Evo jednog mozda nekom bezveznog predloga mene koji sam od skoro ukljucen u forumu,dali je moguce ubaciti neki clanak i koju fotku o starijim old school hi-fi uredjalima i zvucnim kutijama,pitam a ujedno i predlazem jer mi je izuzetno poznato da u nasoj zemlji kao i preko puno ljubitelja hi-fi-ja vole cene i postuju starije uredjaje,uredjaje radjenih u maticnim fabrikama(philips-holandija,onkyo-japan,bose-usa,jbl-usa...)

Pozdrav Ljubi i celokupnom auditorijumu!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Predlozi:

Uvesti "buying guide",smatram da nemaju svi ljubitelji pristup internetu i da bi pomoglo pri odluci o kupovini uređaja.

Uporedni test uređaja u istom rangu cena sa mišljenjem šta je za određenu cenu najbolja kupovina.

I da.. 'ajde ljudi ocrnite neki ureÄ‘aj,nemoguće je da su svi dobri obiÄno se kritika svodi na "nema ovo ili nema ono" ,a Å¡ta je sa samim zvukom odreÄ‘enog ureÄ‘aja (ovo ne važi za zvuÄnike,to je ok).

Link to comment
Share on other sites

Hajde uzmite za primer poslednji broj.

Koji bi ste uredjaj vi ocrnili?

Zasto moramo da ocrnimo nesto da bi sebi dali vecu tezinu?!?

Klasican buying guide koji bi se ponavljao iz broja u broj, nema puno smisla, jer nam je svaka stranica skupocena. Puno vec odlazi na tabelarni pregled trzista, a to jeste svojevrsni buying guide.

Link to comment
Share on other sites

U pravu si, to je tacno sto si napisao, ali zaista ne radimo "u takvom duhu".

Ako nam neko i trazi da procita test pre objavljivanja, to je uglavnom da nam sugerise na nesto sto smo mi propustili, prevideli ili zaboravili. To moze samo da obogati tekst, nikako da mu promeni "osnovu".

Nema ugnjetavanja novinarskog duha :wink:

Zaista svi ljudi sa kojima radimo nemaju takav odnos sa nama.

Link to comment
Share on other sites

Evo mene nakon dugo vremena !

Da mi je Korato bliži, mogao bih ga komparirati sa Graffom,Octaveom,Tacom ili našim Krklecom.

No, svaka konstruktivna ideja po pitanju unapreÄ‘enja magazina je dobrodoÅ¡la. TakoÄ‘er smatram da osvrt na testirane ureÄ‘aje mora imati odreÄ‘enu dozu kritike, pa makar se ona ne sviÄ‘ala proizvoÄ‘aÄu,jer oreviÅ¡e pozitivnog pisanja može ponekad donijeti "medvjeÄ‘u"uslugu.Kada se pogledaju britanski magazini, onda se može primjetiti da rijetko se vidi neÅ¡to oÅ¡trija kritika prema domicilnom uratku.Po meni su njemaÄki i pojedini ameriÄki Äasopisi daleko objektivniji. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...