Jump to content


KLUB HI-FI ENTUZIJASTA - BEOGRAD


williamwallace

Da li ste za osivanje ovog kluba ???  

73 members have voted

  1. 1. Da li ste za osivanje ovog kluba ???

    • DA
      70
    • NE
      3


Recommended Posts

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Bio je u Zemunu, u sali Dunav Fest-a. Sakupiću malo zanimljivog materijala, pa ću nešto napisati o našem starom Klubu.

InaÄe, povela se priÄa o istom tom Klubu na komÅ¡ijskom forumu, negde proÅ¡le zime. Taman smo poÄeli diskusiju i ja uzmem i lepo napiÅ¡em priliÄno opÅ¡irnu priÄu o tome kako smo poÄinjali, razvijali se, uzdizali, padali, jer bio je to jedan period od petnaestak godina, i kada sam hteo da dodam joÅ¡ par reÄenica napajanje na kompu ispusti duÅ¡u i ode mast u propast. Dok sam sredio raÄunar tema je već izgubila na aktuelnosti, a mene je mrzelo da poÄinjem ispoÄetka.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto pisem je plod iskustva koje imam na osnovu pocetka jednog dogovora koji smo imali.

Hajde da pokusamo da organizujemo sastanak u subotu i da vidimo koliko ce nas da dodje

Veceras sam slucajno naleteo na Choweka i verujem da i on dolazi, samo da smislimo vreme i mesto.

Link to comment
Share on other sites

U ovoj zemlji gde svi znaju da pljuju jako je malo onih koji imaju zelju, ideju i inicijativu nesto da urade. Podrsku moju imate! Ja sam vise za redje, a duze vidjanje, recimo svake druge subote od podne pa dok ne popadamo, da bismo i mi koji nismo iz Beograda mogli redovnije da dolazimo.

Ja sam ovde pokrenuo post, citam razlicita misljenja na drugim temama, a i posle tri nedelje apsolutno nemam ideju koji bih CD player kupio :(. Ovo je mozda jedina prilika da u Srbiji mogu da se cuju nekoliko player-a uporedo. Verujem da je tako i sa vecinom ljudi koji traze, kupuju ili razmisljaju o drugim komponentama. Ne znam samo kako bi se to odrazilo na casopis koji hostuje ovaj forum, buduci da bi veliki deo citalaca manje obracao paznju na njihove testove, a vise visio u klubu :(.

Link to comment
Share on other sites

Ja absolutno podržavam ideju osnivanja ovakvog kluba. Mislim da treba uvesti 10eur Älanarinu (cena 2kg krmenadli) i ići na koncept kupovine ureÄ‘aja, da ne zavisi eventualna pristrasnost demonstracije od distributera, odnodno, da možemo napljuvati ureÄ‘aje do mile volja, a da pri tome nam ne zabrane ulazak u odreÄ‘ene dućane u Beogradu i okolini :( .

Nadalje, bolje da okupljanja budu tematska, par puta meseÄno, i to vikendom, gde bi doÅ¡lo u obzir ne samo sluÅ¡anje ureÄ‘aja, nego i poneki gost iz domena tehniÄkih, akustiÄkih nauka i sl (da bude para da se i tim ljudima plati neki simboliÄni honorar i sl...).

Po meni treba da se napravi i neka pristojna sluÅ¡aonica u sklopu Kluba, sa jedno 30-40-tak m2 koja se može akustiÄki tretirati...

Mi sa sela bi bili idealni Älanovi, poÅ¡to bi plaćali Älanarinu, a dolazili reÄ‘e. Sa druge strane, sugraÄ‘ani Kluba bi dolazili Äešće, ali bi imali veće breme organizacije i ureÄ‘enja.

Sorry na nabacanosti teza, ali ovako je to izašlo iz moje glave ranom zorom.

Link to comment
Share on other sites

Ok, sada kada sam malo prespavao na ideji, mislim da je josh rano za bilo kakva sastancenja, nema potrebe zuriti, ipak ovo je ozbiljna stvar. Ne bi trebao neki eventualni neuspeh na pocetku da nas obeshrabri.

Dakle, za pocetak, LJUBO( ubice me :( ), zasto ne otvorish posebnu temu pod nazivom :"Prijave za HI-FI klub", ili josh bolje napravi neki pop-out screen koji bi se pojavljivao kada otvorimo forum, ciji klik bi nas odveo na stranicu uradjenu kao formular, prijavu za klub. Napisi neki uvod kako smo krenuli sa idejom o osnivanju kluba, da bi klub bio sa sredishtem u Beogradu, i da bi mesecna clanarina bila 5 E ( slazem se da je 10 E mnogo ). Formular neka sadrzi, nik : , Ime i prezime : , Adresa : , i kontak telefon :. Neka prijave traju do kraja novembra i onda cemo znati sa kolikim clanstvom raspolazemo, a onda mozemo da razmatramo detalje rada kluba. Vecina nas moze da se sastane, preliminarno :(, na ovoj "izlozbi" koju ce organizovati BM u Hajatu sredinom novembra.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam glasao za i mislim da je ideja veoma ostvariva, jer ako može pri svakoj mesnoj zajednici da postoji klub penzionera, onda može i hi-fi klub.

Å to se organizacije tiÄe, ne treba tu otkrivati rupu na saksiji, koliko vidim ima ljudi sa iskustvom, a imamo i komÅ¡ije Hrvate koji imaju Äak dva veoma uspeÅ¡na kluba. Dakle, potražimo pomoć i pitajmo njih.

Naravno, kakav bi to klub bio bez hife, pa moj bi predlog bio sledeći: prva Älanarina bude malo veća i kupe se komponente koje se prodaju na forumu ili od Älanova koji hoće da neÅ¡to prodaju. Na oglasima ima sasvim pristojnih ureÄ‘aja koji verovatno nisu sumnjivog porekla zbog opravdano strogih uslova oglaÅ¡avanja. Takav sistem (može i DIY) ne mora da bude referentan, viÅ¡e za neformalno sluÅ¡anje na druženjima ili za povremenu testiranje budžet sistema, a za ozbiljno testiranje, kao i za prezentacije morali bi angažovati distributere. Pretpostavljam da bi oni bili veoma zainteresovani za ovakav vid promocije.

Link to comment
Share on other sites

Da li neko od vas, uvaženih kolega, zna da je u Beogradu postojao jedan sliÄan klub u bližoj proÅ¡losti. Osnovan je 1986. godine, a uz par prekida radio sve do leta 2001. i po mojoj slobodnoj proceni kroz njega je proÅ¡lo minimum 200-300 aktivnih Älanova. Imao sam tu Äast da se bavim njegovom organizacijom, ali, nažalost, da budem i aktivni svedok prestanka rada iz priliÄno prozaiÄnih razloga, o Äemu bih kasnije mogao neÅ¡to da napiÅ¡em ako vas interesuje. Možda je sada sazrela ideja o ponovnom pokretanju takve institucije, ali bi, po mom miÅ¡ljenju, ipak trebalo sve dobro osmisliti kako se ne bi desilo da stvar opet zariba. Setite se samo kada su dogovarani neformalni sastanci u Tramvaju (Žagubici) od strane Ljube i joÅ¡ par forumaÅ¡a; nisu bili baÅ¡ mnogo posećeni. Ja bih, liÄno, voleo da ponovo imamo klub kao Å¡to ga imaju komÅ¡ije u Hrvatskoj (a joÅ¡ znam da ima vrlo ozbiljnih udruženja u GrÄkoj i Turskoj) i potrudio bih se da neÅ¡to pomognem, onoliko koliko budem mogao i stigao. Za poÄetak, mogao bih da iskopam neÅ¡to materijala, pisanog i u slikama, kako biste se bliže upoznali s onim Å¡to smo već imali u naÅ¡em gradu.

Najbliže do Äega sam mogao da doÄ‘em je kolaž-slika koju je ostavio naÅ¡ ovdaÅ¡nji kolega Ratko kada je prikazivao svoj sistem, pa evo i linka:

http://www.hifi-forumi.com/forum/viewto ... sc&start=0

... a vidim da je bilo reÄi i u jednoj temi iz 2004. godine:

http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?t=217

Link to comment
Share on other sites

Takodje ZA ,

bio sam clan audiofil kluba u pinkiju , s tim da su tada distributreri ,u stvari vise domaci proizvodjaci (Korato,Dayens,BM,i bilo je raznih domacih konstruktora zvucnika ne secam se imena) izlagali.koliko se secam okupljanje je bilo svake 2-3 nedelje.

Matematikaa clanarinom je malo problematicna - 50 potencijalnih clanova x 5 = 250 to je tek da se skrpi za pristojan prostor ,mislim da je sa kupovinom tesko izvodljivo ,ali OK vredi probati

Link to comment
Share on other sites

Generalno, sasvim je u redu da se uvede Älanarina, jer kada Äovek za neÅ¡to plati, onda i želi da neÅ¡to ima od toga, pa ona priÄa o entuzijazmu, "nisam mogao" itd. otpada.

Meni se ideja dopada, samo još da se napravi organizacija.

TakoÄ‘e, dobra je ideja da u Äitavoj priÄi postoji makar jedno lice kome je hifi struka ili Äovek koji je elektroinženjer (i naginje ovoj problematici ili se dokazao), ali i ko je sa muziÄkom akademijom - Äisto da pokrijemo neke aspekte priÄe.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...