Jump to content


KLUB HI-FI ENTUZIJASTA - BEOGRAD


williamwallace

Da li ste za osivanje ovog kluba ???  

73 members have voted

  1. 1. Da li ste za osivanje ovog kluba ???

    • DA
      70
    • NE
      3


Recommended Posts

Jeste da je ovo Srbija i da ovo nema sanse da uspe ali ovo je samo ideja, pa prosudite sami.

Pratim vec duze vreme forum, trazim odgovore na neka pitanja, dodushe ne zapitkujem vec slusam odgovore na tudja pitanja. Cini mi se da sam posle svake teme sve zbunjeniji, jer trista ljudi, trista cudi, ZASTO NE BI SMO TO ISKORISTILI ?????

Pogledam deo foruma sa oglasima, kada izadje neki nov, zanimljiv oglas, bude pregledan po 200 puta dnevno, sto znaci da nas ima dosta koji smo svaki dan na forumu, da li radi kupovine ili saznanja nebitno. Cinjenica je da ovaj forum ima blizu 200 svakodnevnih posetilaca. Eto, poslednjih dana raspravljamo o CD plejerima do 400 E, i moram priznati da kada sam video onog kineza za 420 E, odmah sam pomislio da prodajem mog NAD-a koji je tek kupljen nov i nije kod mene ni dva meseca. Naravno nije proslo ni par sati, neko se javio i ispljuvao taj isti CD plejer, sto je i najcesci slucaj na nasem forumu, u vezi bilo kojeg dela hi-fi sistema.

Zar ne bi bilo lepo da mozemo, evo da uzmemo te CD plejere kao primer, da ih sve cujemo u nekom "nashem" uporednom testu. I tog Onkyo-a, Nad-a, Rotel-a, CA, kineza... Evo ja cu prvi svoj NAD C 542 da donesem, a i bilo koju komponentu koju imam.. Jer, svi mi na neki nacin kupujemo znanje u ovom hobiju koji je definitivno, za neke, NEVERENDING STORY!!!!

A sada ta ideja, koja znam da ce vam biti smesna, ali eto, pala mi ideja na pamet, a vi mi recite razloge zasto misite da ovo ne bi mogli da organizujemo.

Dakle, zasto ne bismo osnovali ( ja sam neobavesten mozda ovo vec postoji ) neki vid HI-FI KLUBA gde bismo mogli sami da organizujemo slusanja uredjaja koji su nam dostupni na nasem trzistu. Za pocetak mozemo da donosimo sopstvene uredjaje i vrsimo uporedne testove....

Razmislite, svakodnevno ovde protutnji 200 hi-fi freekova, neka je od tih 200 pola iz BG-a, i neka je pola od njih za ovu ideju, to je 50 ljudi. Recimo da je clanarina 10 E, to je svakog meseca 500 E za kupovinu bilo koje komponente, koja ce narednog meseca biti na testu, i koju posle mozemo da prodamo izmedju sebe ili na forumu, naravno sa 10-30 % smanjenjem cene. Dakle, maltene svaka budzet hi-fi komponenta nam je dostupna za pocetak. Naravno sto bi klub rastao sa brojem clanova imali bi smo novca da iznajmnjuemo stan i da nadjemo prvog profesionalnog hi-fi freeka, jer meni prvom nije prijatno da cimam bilo koga iz nasih hi-fi prodavnica.

Ja glasam za Ljubu kao predsednika i blagajnika !!!:(

E sada da cujem vashe mislenje, zasto ovo ne bi moglo da uspe ??? A ako mislite da bi moglo, sta bi josh dodali ???

E ljudi, ovo je samo ideja, nemoj te molim vas drvlje i kamenje :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Mislis li da bi stvarno trebalo kupovati nesto za test? Izem ti distributera koji ne bi pristao da, za publiku od 50+ ljudi potencijalno zainteresovanih za kupovinu, odradi jednu malu prezentaciju. Ili, ako se Ljuba dogovori, mozda i da se odradi prezentacija onoga sto se review-uje za casopis?

Jedino sto bi trebalo platiti je prostor, ili mozda cak zakup nekog lokala jednom nedeljno, i neka "demo oprema" za slusanje tih sprava... Tipa, kupe se jedni zvucnici, jedan CD, jedan gramofon i jedno pojacalo. Kad se nesto demo-uje, onda se ubaci to u sistem, a kada ne - onda na tome slusamo muzku? Ideja

Link to comment
Share on other sites

znam da braca hrvati imaju neki klub i s'vremena na vreme kada neko nesto napravi a on odnese na slusanje. zasto ne i ovde? ima toliko dobrih projekata koji se slusaju samo u pojedinom drustvu. ja bih prvi doneo nesto ako je to lepo napravljeno da prezentujem ljudima dobre volje, da se malo posedi, popije po koja ali daleko sam. napravite klub makar druzenja radi.

zelim sve najlepse povodom toga :(

Link to comment
Share on other sites

Ljubo daj malo mashte, pa zar stvarno mislish da bi svaki dan svaki clan( ili trecina clanstva) hteo da cuje taj uredjaj koji testiramo ??:(

Evo ideje. Klub bi radio svakog dana od 17-22 h pon-pet, i subotom od 12-20( npr). Svaki clan bi morao da sa najavi kada dolazi u klub, ukoliko nije organizovano neko masovnije slusanje :(, i recimo da je maximalno 5 clanova po danu. Eto reseenja :( Samo gruba ideja ...

Link to comment
Share on other sites

Naravno, nisam ni mislio da nece biti preperka, ali hajde za pocetak da vidimo koliko bi stvarno ljudi bilo zainteresovano za ovu ideju. Kada budemo znali priblizan broj eventualnih clanova, onda cemo se lako pozabaviti svim preprekama koje si naveo. Sta ako bude 100 zainteresovanih ljudi, mogli bi da prepolovimo clanarinu npr.

Razmislite barem malo o tome, i dajte sansu toj ideji, jer koliko vidim velika vecina ju je u startu odbacila...

Link to comment
Share on other sites

Da li neko od vas, uvaženih kolega, zna da je u Beogradu postojao jedan sliÄan klub u bližoj proÅ¡losti. Osnovan je 1986. godine, a uz par prekida radio sve do leta 2001. i po mojoj slobodnoj proceni kroz njega je proÅ¡lo minimum 200-300 aktivnih Älanova. Imao sam tu Äast da se bavim njegovom organizacijom, ali, nažalost, da budem i aktivni svedok prestanka rada iz priliÄno prozaiÄnih razloga, o Äemu bih kasnije mogao neÅ¡to da napiÅ¡em ako vas interesuje. Možda je sada sazrela ideja o ponovnom pokretanju takve institucije, ali bi, po mom miÅ¡ljenju, ipak trebalo sve dobro osmisliti kako se ne bi desilo da stvar opet zariba. Setite se samo kada su dogovarani neformalni sastanci u Tramvaju (Žagubici) od strane Ljube i joÅ¡ par forumaÅ¡a; nisu bili baÅ¡ mnogo posećeni. Ja bih, liÄno, voleo da ponovo imamo klub kao Å¡to ga imaju komÅ¡ije u Hrvatskoj (a joÅ¡ znam da ima vrlo ozbiljnih udruženja u GrÄkoj i Turskoj) i potrudio bih se da neÅ¡to pomognem, onoliko koliko budem mogao i stigao. Za poÄetak, mogao bih da iskopam neÅ¡to materijala, pisanog i u slikama, kako biste se bliže upoznali s onim Å¡to smo već imali u naÅ¡em gradu.

Najbliže do Äega sam mogao da doÄ‘em je kolaž-slika koju je ostavio naÅ¡ ovdaÅ¡nji kolega Ratko kada je prikazivao svoj sistem, pa evo i linka:

http://www.hifi-forumi.com/forum/viewto ... sc&start=0

... a vidim da je bilo reÄi i u jednoj temi iz 2004. godine:

http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?t=217

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto pisem je plod iskustva koje imam na osnovu pocetka jednog dogovora koji smo imali.

Hajde da pokusamo da organizujemo sastanak u subotu i da vidimo koliko ce nas da dodje

Veceras sam slucajno naleteo na Choweka i verujem da i on dolazi, samo da smislimo vreme i mesto.

Link to comment
Share on other sites

Ljubo daj malo mashte, pa zar stvarno mislish da bi svaki dan svaki clan( ili trecina clanstva) hteo da cuje taj uredjaj koji testiramo ??:(

Evo ideje. Klub bi radio svakog dana od 17-22 h pon-pet, i subotom od 12-20( npr). Svaki clan bi morao da sa najavi kada dolazi u klub, ukoliko nije organizovano neko masovnije slusanje :(, i recimo da je maximalno 5 clanova po danu. Eto reseenja :( Samo gruba ideja ...

Link to comment
Share on other sites

Ljubo daj malo mashte, pa zar stvarno mislish da bi svaki dan svaki clan( ili trecina clanstva) hteo da cuje taj uredjaj koji testiramo ??:(

Evo ideje. Klub bi radio svakog dana od 17-22 h pon-pet, i subotom od 12-20( npr). Svaki clan bi morao da sa najavi kada dolazi u klub, ukoliko nije organizovano neko masovnije slusanje :(, i recimo da je maximalno 5 clanova po danu. Eto reseenja :( Samo gruba ideja ...

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto pisem je plod iskustva koje imam na osnovu pocetka jednog dogovora koji smo imali.

Hajde da pokusamo da organizujemo sastanak u subotu i da vidimo koliko ce nas da dodje

Veceras sam slucajno naleteo na Choweka i verujem da i on dolazi, samo da smislimo vreme i mesto.

Link to comment
Share on other sites

Do subote ce vecina aktivnih clanova videti ovu temu, i ako ne mogu da dodju, mogu barem da se izjasne da li su za ? Ljubo na tebi je da ovu ideju sprovedesh u akciju, eto imamo i iskustva starijih, naucicemo nesto iz njihovih gresaka...

Nije na meni da sprovedem ideju u delo, jer moram nekad i da spavam :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...