Jump to content


Potrebne informacije o KARAN KA-I180


vlada24

Recommended Posts

Sorry na gresci u vezi razlike od 1200 funti - sto ne menja bitno nista na stvari. Mislis da je broj elemenata koriscen za pravljenje uredjaja neka mera ? Mislim da sam shvatio sta hoces da kazes ali tu postoji par stvari o kojima mora da se vodi racuna. Ako plasiras novi proizvod i novi brand onda moras da vodis racuna kako se pozicioniras prema konkurenciji. Ako si skuplji od Krella, onda moras da budes ne malo i ne bolji, nego moras da budes MNOGO bolji od Krella da bi te neko kupio. Jer Krell ima ime, tradiciju i izgradjenu poziciju na trzistu. A njegov image je da iznad Krella postoji samo ... Bog. (neki kaztu i Pass). Da li je Karan MNOGO bolji od Krella ? Ja ne znam - na zalost nisam imao prilike da ga cujem ...

Jedino ako to nije geg da se skrene paznja na sebe u stilu evo me tu sam i najbolji sam na svetu .... Koliko ce to da funkcionira, videcemo ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Pa Krella sam imao prilike da slusam - ne bas svaki dan ... Takodje jos nesto iz te lige, recimo Maks&Levingston, Classe, Pass, ... Ne bih komentarisao Krell - jednostavno zbog toga sto bih ga rado imao bez obzira koliko bio bolji ili losiji od XY, jer se ja nalazim sa svojom opremom nekoliko spratova nize.

Krell zvucnici - da bilo je kritike za njih - ja ih nisam slusao, ali Krell je prevashodno poznat po nekim drugim stvarima.

Bilo bi jako dobro ako bi mogao da zakacis taj link za Bec - rado cu da odem i da ih poslusam.

Jos nesto - ja sam zbilja ponosan na to sta vi tu radite i da ste u tom okruzenju uspeli da plasirate proizvod koji moze po kvalitetu da se meri sa vodecim svetskim proizvodima. Bez obzira kako ce to na kraju da se zavrsi, vec sama cinjenica da ste uspeli 5 godina da funkcionisete je veliki uspeh. To sto ja nisam cuo za vas - ide na moj racun ... I zelim vam jos vise uspeha ...

P.S. Ja sam shvatio da si ti Panto jedan od Karanovih zaposlenih ?

Link to comment
Share on other sites

...nemam nista protiv ako je nekome ideal da cuje sve po svaku cenu. meni licno se to na kraju svede na jednu neprirodnu dinamiku, a tako nista uzivo ne zvuci, ni muzicar na ulici, ni koncert u parku u Vrnjackoj Banji, ni u malom klubu, ni u velikoj dvorani.

...ako su mi uredjaji "brzi od muzike", neka hvala :listen

Link to comment
Share on other sites

Arty,

Generalno govoreci ti si u pravu. Pod predpostavkom da neko pojacalo stvari ubrzava ili ih brze predstavlja nego sto one zaista jesu; ili da detalje koje dobije od Cda (ili gramofona, svejedno) nije u stanju da uklopi u jednu celinu (tu puno i zvucnici moraju da pomognu) onda to naravno nije to - bez obzira na elektricne karakteristike uredjaja. I tu cini mi se i lezi umetnost u pravljenju HiFi komponenata - da one na kraju krajeva "lepo" sviraju a ne samo da imaju neke ludacke karakteristike.

Ja sam samo bio "malo" iznenadjen damping faktorom od 10000 - jer za tako nesto jos nisam cuo. Zato bih i zeleo da ga cujem.

Link to comment
Share on other sites

Panto,

ajde ne budi tako stur. Ispricaj nam nesto vise o tvom prijatelju Karanu, o firmi, o planovima, o tome kako je to sve krenulo ... pa valjda mi na forumu treba da znamo nesto vise od obicnog sveta sa ulice :listen

E, da, ne zaboravi molim te onu radnju u Becu gde to moze i da se cuje ...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je svrha pojacala (kao i sve druge audio tehnike) da prenese (pojaca) zvuk tako da on ostane sto verniji originalu (snimku, matrici...).

Znaci, nema tu: vece/manje dinamike, detaljnije/manje detaljno, brzo/sporo i sl... u odnosu na originalno izvodjenje. Treba da bude onako kako je u originalnom obliku. Sve drugo spada u obojenost zvuka ili izoblicenja...

Nemozemo da cujemo vise detalja sa Krellom nego sto ih ima na CD-u! Ali zato mozemo manje sa nekim, recimo, drugim pojacalom...

Naravno... nekom to vise smeta, nekom manje... nekom to uopste ni nesmeta...

Ta neprirodna dinamika je uzrok izoblicenja, tj. veceg pojacanja odredjenih delova spektra... verovatno radi atraktivnosti zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Panto,

ajde ne budi tako stur. Ispricaj nam nesto vise o tvom prijatelju Karanu, o firmi, o planovima, o tome kako je to sve krenulo ... pa valjda mi na forumu treba da znamo nesto vise od obicnog sveta sa ulice :listen

E, da, ne zaboravi molim te onu radnju u Becu gde to moze i da se cuje ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pitao bih gospodina Pantu, jer je, vidim, upoznat sa Karanovom produkcijom, da mi odgovori, ako zna, na par pitanja:

1. Da li postoji više izvedbi integrirca KA-I 180. Ako da,

2. po Äemu se razlikuju

3. koji je razlog promjenama

4. od kada promjene datiraju

Kolko sam upoznat, postoji low gain varijanta koja također ima i smanjeni damping faktor (9 u odnosu na prethodnih 1200)

Link to comment
Share on other sites

Rec osobenost je takoreci strana!

Izmislili su je Hrvati u nameri da svoj jezik distanciraju od Srpskog, a bukvalni prevod za "osobenost" sa Hrvatskog na Srpski je "posebnost".

Mozda posebnost zvuci malo cudno s obzirom da se retko koristi, ali tako je.

...malo jeziÄke edukacije :listen

Link to comment
Share on other sites

Joby, pozdrav i dobrodosao na nas mali forum!

Jako mi je drago da te zanima Karan Acoustics, mada, to i nije za cudjenje; sve sto dostigne neku velicinu/slavu prelazi nacionalne okvire i postaje internacionalni brand.

Ja na zalost nemam odgovore na tvoja pitanja. Ali koristim ovu priliku da te pitam nesto drugo: za kad se planira HiFi Show u Zagrebu? Nesto nisam mogao da iskopam tacan datum na internetu...?

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Rec osobenost je takoreci strana!

Izmislili su je Hrvati u nameri da svoj jezik distanciraju od Srpskog, a bukvalni prevod za "osobenost" sa Hrvatskog na Srpski je "posebnost".

Mozda posebnost zvuci malo cudno s obzirom da se retko koristi, ali tako je.

...malo jeziÄke edukacije :wink:

Link to comment
Share on other sites

Pitao bih gospodina Pantu, jer je, vidim, upoznat sa Karanovom produkcijom, da mi odgovori, ako zna, na par pitanja:

1. Da li postoji više izvedbi integrirca KA-I 180. Ako da,

2. po Äemu se razlikuju

3. koji je razlog promjenama

4. od kada promjene datiraju

Kolko sam upoznat, postoji low gain varijanta koja također ima i smanjeni damping faktor (9 u odnosu na prethodnih 1200)

Link to comment
Share on other sites

Ne postoji vise izvedbi modela KA-i180

prvobitni integralac je bio Ka-i100 - 100W po kanalu i znatno je drugacije izgledao

iz njega je nastao KA-i180 model koji se proizvodi i danas . . .

Ne postoji nikakva low gain varijanta modela KA-i180 . . . jer to onda vise ne bi bilo to . . . :wink:

Link to comment
Share on other sites

Joby, pozdrav i dobrodosao na nas mali forum!

Jako mi je drago da te zanima Karan Acoustics, mada, to i nije za cudjenje; sve sto dostigne neku velicinu/slavu prelazi nacionalne okvire i postaje internacionalni brand.

Ja na zalost nemam odgovore na tvoja pitanja. Ali koristim ovu priliku da te pitam nesto drugo: za kad se planira HiFi Show u Zagrebu? Nesto nisam mogao da iskopam tacan datum na internetu...?

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...