Jump to content


Potrebne informacije o KARAN KA-I180


vlada24

Recommended Posts

Bio bih veoma zahvalan za informacije, utiske, i pre svega objektivna slusna iskustva sa integralnim pojacalom Karan Acoustics KA-I180. Zvucnici koje imam su Dynaudio Contour 1.3 MkII. Koliko ja shvatam, misljenja o tom pojacalu su (donekle) podeljena, pogotovo kad je spojeno sa Dynaudio zvucnicima (?)...

Najvise me zanimaju osobenosti KA-I180 u domenu tonskog balansa (pre svega od srednjih frekvencija na gore), fini detalj i soundstaging. Bas i dinamika su pretpostavljam fenomenalni (kako i ne bi sa onolikim transformatorom).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply
Bio bih veoma zahvalan za informacije, utiske, i pre svega objektivna slusna iskustva sa integralnim pojacalom Karan Acoustics KA-I180. Zvucnici koje imam su Dynaudio Contour 1.3 MkII. Koliko ja shvatam, misljenja o tom pojacalu su (donekle) podeljena, pogotovo kad je spojeno sa Dynaudio zvucnicima (?)...

Najvise me zanimaju osobenosti KA-I180 u domenu tonskog balansa (pre svega od srednjih frekvencija na gore), fini detalj i soundstaging. Bas i dinamika su pretpostavljam fenomenalni (kako i ne bi sa onolikim transformatorom).

Link to comment
Share on other sites

Rec osobenost je takoreci strana!

Izmislili su je Hrvati u nameri da svoj jezik distanciraju od Srpskog, a bukvalni prevod za "osobenost" sa Hrvatskog na Srpski je "posebnost".

Mozda posebnost zvuci malo cudno s obzirom da se retko koristi, ali tako je.

...malo jeziÄke edukacije :listen

Link to comment
Share on other sites

Ovo mu je sajt:

http://www.karanacoustics.com/srpski/homesr.htm

A distributer je:

VOX Trade

ul. M. Popovica br. 9

telefoni su 011 3016 230 i 011 3016 231

e-mail: [email protected]

Cena u svetu se krece oko 4.000 engleskih funti ili oko 6.000 $. A kod nas je ubedljivo najpovoljnija - 3200 €. Dobija se uvek mali popust, tako da…

Definitivno bih voleo da to pojacalo jednog dana "sedi" kod mene na polici. Pitanje je samo dana... mozda meseca... ili godine, ALI! :listen

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam znao za ovaj srpski HiEnd brand. Pogledao sam u HiFi Choicu i stvarno je tamo testiran i dobro je prosao. Cena navedena u HiFi Choicu je 3700 funti !!! Za KA180. Poredjenje radi Krell 400 iX koji ima 200 watti po kanalu (20 vise nego Karan) je nekih 1500 funti jeftiniji !!! Nesto razmisljam, ko je onda lud da kupi Karan ? Zar ta marketing strategija nije malo cudna ?

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam znao za ovaj srpski HiEnd brand. Pogledao sam u HiFi Choicu i stvarno je tamo testiran i dobro je prosao. Cena navedena u HiFi Choicu je 3700 funti !!! Za KA180. Poredjenje radi Krell 400 iX koji ima 200 watti po kanalu (20 vise nego Karan) je nekih 1500 funti jeftiniji !!! Nesto razmisljam, ko je onda lud da kupi Karan ? Zar ta marketing strategija nije malo cudna ?
Link to comment
Share on other sites

Sorry na gresci u vezi razlike od 1200 funti - sto ne menja bitno nista na stvari. Mislis da je broj elemenata koriscen za pravljenje uredjaja neka mera ? Mislim da sam shvatio sta hoces da kazes ali tu postoji par stvari o kojima mora da se vodi racuna. Ako plasiras novi proizvod i novi brand onda moras da vodis racuna kako se pozicioniras prema konkurenciji. Ako si skuplji od Krella, onda moras da budes ne malo i ne bolji, nego moras da budes MNOGO bolji od Krella da bi te neko kupio. Jer Krell ima ime, tradiciju i izgradjenu poziciju na trzistu. A njegov image je da iznad Krella postoji samo ... Bog. (neki kaztu i Pass). Da li je Karan MNOGO bolji od Krella ? Ja ne znam - na zalost nisam imao prilike da ga cujem ...

Jedino ako to nije geg da se skrene paznja na sebe u stilu evo me tu sam i najbolji sam na svetu .... Koliko ce to da funkcionira, videcemo ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...