Jump to content


YouTube Highlights


machinori

Recommended Posts

Prošlog vikenda sam se šetao pored 25. maja.

Kada sam krenuo ka ulici Tadeuša Košćuškog od reke, ali uz šine, pored teniskih terena ima šta da se vidi.

Sirotinja je napravila kuće na šinama koje nisu u upotrebi, na krovovima su tepisi i kamenje, a veš se suši na žbunju i drveću.

8):)8)

Link to comment
Share on other sites

Da, da! Ljubo, to naselje postoji već nekolio godina. Ali, nije to sve. U poslednje vreme se dosta priÄa o siromaÅ¡tvu kod nas i problem je viÅ¡e nego ozbiljan.

Danas sam proÄitao:

"Сваки пети сиромашан

Најмање девет одсто становништва Србије живи испод границе сиромаштва, док 20 одсто спада у категорију сиромашних.....

...Србија je међу 118 земаља у којима је испитиван ниво сиромаштва, налази сe на 23. месту, што је лошије него у Македонији, Румунији и Хрватској, а за нијансу боље него у БиХ и Албанији.

Најсиромашније становништво у Србији је оно које потиче из руралног краја, са ниским степеном образовног нивоа, ту спадају деца и старци, као и породице са пет и више чланова.

У централној Србији је сиромашно 10,7 одсто становништва, у Војводини 8,7 одсто, као и 4,3 одсто Београђана.

...око 700.000 људи у Србији живи испод границе сиромаштва, од тога 145.000 добија социјалну помоћ, а 555.000 прима само једнократну помоћ.

(Танјуг)

Eto, tužno, šta Tanjug javlja. :-?:)

Link to comment
Share on other sites

Eto, tužno, šta Tanjug javlja. :-?:)

Jbg Tužno je to Å¡to mi to svi znamo, a znamo i da ignorisanjem problema problem neće nestati, a to znaju i oni kojima je najveći problem Å¡to im sad tamo neki novinari njuÅ¡kaju oko gradiliÅ¡ta... i ignoriÅ¡u ga nadajući se da će nestati. InaÄe baÅ¡ dobro mesto za nagradno pitanje, kako ućutkati ministra za kapitalne ili Å¡ta li je već sada? Lepo, vežeÅ¡ mu ruke i noge, i ne ume dve reÄi poÅ¡teno da sastavi ako ne vitla Å¡akama ili ne mož' da te Å¡utne... :)

PS u Tanjugovoj vesti se ne kaže da zaostali i nepismeni ne mogu da postanu bogati. Ako nauÄe tenis, Äas posla i nauÄe da lupaju i reket...

Link to comment
Share on other sites

Jbg Tužno je to Å¡to mi to svi znamo, a znamo i da ignorisanjem problema problem neće nestati, a to znaju i oni kojima je najveći problem Å¡to im sad tamo neki novinari njuÅ¡kaju oko gradiliÅ¡ta... i ignoriÅ¡u ga nadajući se da će nestati. InaÄe baÅ¡ dobro mesto za nagradno pitanje, kako ućutkati ministra za kapitalne ili Å¡ta li je već sada? Lepo, vežeÅ¡ mu ruke i noge, i ne ume dve reÄi poÅ¡teno da sastavi ako ne vitla Å¡akama ili ne mož' da te Å¡utne... :-?

PS u Tanjugovoj vesti se ne kaže da zaostali i nepismeni ne mogu da postanu bogati. Ako nauÄe tenis, Äas posla i nauÄe da lupaju i reket...

post-2766-128510557644_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Jbg Tužno je to Å¡to mi to svi znamo, a znamo i da ignorisanjem problema problem neće nestati, a to znaju i oni kojima je najveći problem Å¡to im sad tamo neki novinari njuÅ¡kaju oko gradiliÅ¡ta... i ignoriÅ¡u ga nadajući se da će nestati. InaÄe baÅ¡ dobro mesto za nagradno pitanje, kako ućutkati ministra za kapitalne ili Å¡ta li je već sada? Lepo, vežeÅ¡ mu ruke i noge, i ne ume dve reÄi poÅ¡teno da sastavi ako ne vitla Å¡akama ili ne mož' da te Å¡utne... :)

PS u Tanjugovoj vesti se ne kaže da zaostali i nepismeni ne mogu da postanu bogati. Ako nauÄe tenis, Äas posla i nauÄe da lupaju i reket...

Haha, stvarno je fenomen taj ministar za kapitalne ili sta vec... jedino ga mama rodjena voli... posle 7 piva...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...