Jump to content


Pravim Babelfish J


machinori

Recommended Posts

Å to se A20 profila tiÄe, evo kako se ponaÅ¡a u praksi.

Komad od 88cm dužine, vertikalno postavljen, napravi oko 55 stepeni

na sebi,posle sat vremena rada, uz disipaciju od 200W.

Na kućištima tranzistora temperatura je oko 68 stepeni +/- stepen od tranzistora do tranzistora. S tim da je hladnjak eloksiran u neku tamno

zlatnu boju. Å to se temperaturnog kojeficijenta za ovaj profil hladnjaka

tiÄe, onaj mehatronikin grafikon je otprilike dobra orijentaciona vrednost.

E da .... to parÄe ladnjaka ima oko 13kg.

A17 nisam koristio tako da ne znam, Bogdane kako stoji tvoje pojaÄalo sa temperaturom, možeÅ¡ li da napiÅ¡eÅ¡ neÅ¡to viÅ¡e, tipa je kolika

je dužina profila, kolika snaga se disipira i koju temperaturu na hladnjaku napravi, ako si merio. Naravno interesuje me bez ventilatora, a da profil stoji verikalno.

ÄŒisto orijentaciono me interesuje, ako bih radio sa tim profilom da znam Å¡ta da oÄekujem.

Podrazumevamo da niko od nas ne shvata slepo grafikone i da temperatura na hladnjaku zavisi i od položaja u prostoru i temperature okoline, cirkulacije vazduha, eloksaže.....

Čini mi se da su se momci na audiofil .net-u bunili i na Fisher-ove grafikone, ali kada su malo podigli hladnjake od patosa kažu da se situacija popravila.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

@radule

88 cm duzine? Covece, pa koliko je visoko onda bilo to pojacalo, ako tako moze da se nazove? 8)

Pricas o hladnjaku od 13 Kg naspram onih maleckih od 2 cm duzine, koji verovatno imaju po 100 grama. A disipacija (ili sta vec) kod Babelfish-a je 100W, sto je duplo manje od primera koji si naveo. Znaci da mi treba 44cm A17 profila po kanalu za Babelfish-a... ondnosno da ce pojacalo morati da ima tu visinu...

:)

Sto se eloksaze tice, mislis da mu ona ubija karakteristike? Sta je sa plastificiranjem? I koliko mislis da bi trebalo da se ostavi prostora ispod hladnjaka od patosa (ili na cemu vec stoji)?

Link to comment
Share on other sites

svi hladnjaci mereni tako sto su dva kom Dale 4e/50W posrafljeni na odgovarajuce mesto, uz upotrebu paste ;

posle toga je na otpore doveden odgovarajuci napon (struja) da bi se ostvarila zeljena disipacija ;

laserskim termometrom merena temperatura okoline, kao i hladnjaka

preracunate vrednosti C/W date,kao i tezina

post-2707-128510556027_thumb.jpg

post-2707-128510556027_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@radule

88 cm duzine? Covece, pa koliko je visoko onda bilo to pojacalo, ako tako moze da se nazove? 8)

Pricas o hladnjaku od 13 Kg naspram onih maleckih od 2 cm duzine, koji verovatno imaju po 100 grama. A disipacija (ili sta vec) kod Babelfish-a je 100W, sto je duplo manje od primera koji si naveo. Znaci da mi treba 44cm A17 profila po kanalu za Babelfish-a... ondnosno da ce pojacalo morati da ima tu visinu...

:)

Sto se eloksaze tice, mislis da mu ona ubija karakteristike? Sta je sa plastificiranjem? I koliko mislis da bi trebalo da se ostavi prostora ispod hladnjaka od patosa (ili na cemu vec stoji)?

Link to comment
Share on other sites

@radule

88 cm duzine? Covece, pa koliko je visoko onda bilo to pojacalo, ako tako moze da se nazove? 8)

Pricas o hladnjaku od 13 Kg naspram onih maleckih od 2 cm duzine, koji verovatno imaju po 100 grama. A disipacija (ili sta vec) kod Babelfish-a je 100W, sto je duplo manje od primera koji si naveo. Znaci da mi treba 44cm A17 profila po kanalu za Babelfish-a... ondnosno da ce pojacalo morati da ima tu visinu...

:)

Sto se eloksaze tice, mislis da mu ona ubija karakteristike? Sta je sa plastificiranjem? I koliko mislis da bi trebalo da se ostavi prostora ispod hladnjaka od patosa (ili na cemu vec stoji)?

Link to comment
Share on other sites

A bre brate , Å¡ta si se uvatio za tih 2 cm ko pijan za plot 8)

To su neki mali komadi iz moje furde, koje sam Äisto slikao da vidiÅ¡ kako izgleda A20 profil naspram PCB-a.

I evo treći put ću da ti napiÅ¡em, a sad Äitaj dobro:

Za jedan mono kanal pojaÄala Babelfish J koje disipira 100W Tj

50w po izlaznom tranzistoru, poÅ¡to ih ima 2, IMHO trebalo bi parÄe A20

profila od minimum 40cm ili da to parÄe od 40 cm preseÄeÅ¡ na dva jednaka dela, pa sad imaÅ¡ 2 komada od 20cm, koja postaviÅ¡ paralelno

kao na slici koju sam postovao na prethodnoj strani foruma.

ZnaÄi za kompletan projekat dual mono Babelfish J minimalno 80 cm profila A20.

Å to se eloksaže u crno tiÄe ona spuÅ¡ta temperaturni koeficijent, tj poboljÅ¡ava sposobnost isijavanja hladnjaka. Neki kažu i do 20%.

Plastifikacija je *****!

Profili koje valja Mehatronika se proizvode u Nissal-u po neznamtija Äijoj

licenci i grafikoni su garantovano za crno eloksirane hladnjake, ovi srebrni

su sigurno jadniji.

Link to comment
Share on other sites

Ovako stoje stvari sto se tice A17:

Duzina profila je 16cm i rebra hladnjaka su postavljena vertikalno. Profil nije eloksiran. Temperatura okoline 19c. Pri disipaciji od 38W temperatura ladnjaka se posle 30minuta stabilizuje na 52c.

Sto znaci za disipaciju od 100W ti preporucujem 3X veci hladnjak od mog i nemas brige. Dakle kupis profil duzine 50cm i kazes da ga podele na dva parceta od 25cm.

To ti je moj predlog.

POzz!

Link to comment
Share on other sites

Ovako stoje stvari sto se tice A17:

Duzina profila je 16cm i rebra hladnjaka su postavljena vertikalno. Profil nije eloksiran. Temperatura okoline 19c. Pri disipaciji od 38W temperatura ladnjaka se posle 30minuta stabilizuje na 52c.

Sto znaci za disipaciju od 100W ti preporucujem 3X veci hladnjak od mog i nemas brige. Dakle kupis profil duzine 50cm i kazes da ga podele na dva parceta od 25cm.

To ti je moj predlog.

POzz!

Link to comment
Share on other sites

MOze li nekoloko tehnickih karakteristika ako te ne mrzi?

Faktor povratne sprege, OL gain, OL bandwidth, bias ulaznog i izlaznog stepena, CL bandwidth, izoblicenja na karakteristicnim snagama,mogu i rezultati simulacije, radi uporedjivanja... auu mnogo hocu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...