Jump to content


(DD drajveri;Germanijum ima dusu) istureno odeljenje


duracos

Recommended Posts

Procitao sam sve poruke u vezi ovog pojacala "koji ima dusu" i DD drajvera, a i o osciloskop vs. unimer i smatram da se ovde otkriva topla voda mada je i ta voda u najbolju ruku mlaka.

Mozda gresim posto bata bane je naglasio da nije elektronicar pa sam mozda pogresno shvatio njegova objasnjenja.

PS. Podrzavaljam svaku inicijativu da se stvori nesto svoje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

ma sve je totalno prosto i logicno, apsolutno se slazem da nije topla voda..bez bilo kakve misterizacije smo je koncepcija drugacija...

niko nije rekao "to bolje od svega ili nije", ali je drugacije i to je sustina...

"malo smo se igrali vidite sta smo napravili, radi super" i na tome se sve zavrsava...

mi smo probali... :roll:

P.S. da su Srbi osnovali Inkviziciju, pojeli bi Spance ko malu decu... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pa mislim da bi red bio da neku strucnu rec ili misljenje kaze neko i od administratora-slazem se da ne baratamo ovde sa puno opipljivog materjala

ali verujem i u njihov sud i u to da imaju neko svoje strucno misljenje o svemu ovome -kakvo-takvo neka kazu slobodno nece im se uzeti za zlo.

Verujem da dosta znaju ali cute-ok znam da nece puno da se mesaju stoji i to,ali majku mu nije ovaj forum napravio neko iz BPI-je.

Link to comment
Share on other sites

Mogu samo da pohvalim jedan takav projekat.Dobiti patent je ipak velika stvar.

Imam par kritika:

Nisam dobio odgovor u kom rangu je taj zvuÄnik.Da li si sluÅ¡ao neku ozbiljniju kutiju?

U Beogradu si možeÅ¡ Äuti Å¡ta ti srce poželi.

Ako nisi elektroniÄar nemoj da piÅ¡eÅ¡ o naponu i struji. NaÄ‘i nekog ko je dobro potkovan u toj oblasti pa neka on o tome piÅ¡e.

Link to comment
Share on other sites

O ovom projektu malo ljudi nesto vise zna da kaze, zbog toga sto je potpuno promenjen(konstrukciski) kretni kalem(za one koji ne znaju pogonski deo zvucnika). Ovo je prvo vece unapredjenje zvucnika od kada je izmisljen(tridesetih godina proslog veka). Sve price koje se cuju o kvalitetu ovih drajvera su potpuno istinite(mislim pozitivne), a koga zanimaju merenja i egzaktni podatci najbolje je da se informise kod samog konstruktora ako ga zaista to zanima . Bavim se audio tehnikom dosta dugo(preko dvadeset godina cuo sam mnogo toga ali odgovorno tvrdim da je ovo najbolji drajver na svetu(nisam preterao). Ja ih imam na panelu (retko ko moze da shvati da drajveri mogu tako da rade a da ne zvuce smesno) DD drajveri rade na panelu reprodukujuci pun cujni frekfentni opseg sa izuzetnom preciznoscu i brzinom. Na zalost neki ljudi daju svoje komentare a da pri tome nisu ni culi ni videli pomenute drajvere (a to nije bas preterano mudro, slozicete se). Pozdrav svima.

Link to comment
Share on other sites

O ovom projektu malo ljudi nesto vise zna da kaze, zbog toga sto je potpuno promenjen(konstrukciski) kretni kalem(za one koji ne znaju pogonski deo zvucnika). Ovo je prvo vece unapredjenje zvucnika od kada je izmisljen(tridesetih godina proslog veka). Sve price koje se cuju o kvalitetu ovih drajvera su potpuno istinite(mislim pozitivne), a koga zanimaju merenja i egzaktni podatci najbolje je da se informise kod samog konstruktora ako ga zaista to zanima . Bavim se audio tehnikom dosta dugo(preko dvadeset godina cuo sam mnogo toga ali odgovorno tvrdim da je ovo najbolji drajver na svetu(nisam preterao). Ja ih imam na panelu (retko ko moze da shvati da drajveri mogu tako da rade a da ne zvuce smesno) DD drajveri rade na panelu reprodukujuci pun cujni frekfentni opseg sa izuzetnom preciznoscu i brzinom. Na zalost neki ljudi daju svoje komentare a da pri tome nisu ni culi ni videli pomenute drajvere (a to nije bas preterano mudro, slozicete se). Pozdrav svima.
Link to comment
Share on other sites

O ovom projektu malo ljudi nesto vise zna da kaze, zbog toga sto je potpuno promenjen(konstrukciski) kretni kalem(za one koji ne znaju pogonski deo zvucnika). Ovo je prvo vece unapredjenje zvucnika od kada je izmisljen(tridesetih godina proslog veka). Sve price koje se cuju o kvalitetu ovih drajvera su potpuno istinite(mislim pozitivne), a koga zanimaju merenja i egzaktni podatci najbolje je da se informise kod samog konstruktora ako ga zaista to zanima . Bavim se audio tehnikom dosta dugo(preko dvadeset godina cuo sam mnogo toga ali odgovorno tvrdim da je ovo najbolji drajver na svetu(nisam preterao). Ja ih imam na panelu (retko ko moze da shvati da drajveri mogu tako da rade a da ne zvuce smesno) DD drajveri rade na panelu reprodukujuci pun cujni frekfentni opseg sa izuzetnom preciznoscu i brzinom. Na zalost neki ljudi daju svoje komentare a da pri tome nisu ni culi ni videli pomenute drajvere (a to nije bas preterano mudro, slozicete se). Pozdrav svima.
Link to comment
Share on other sites

Mogu samo da pohvalim jedan takav projekat.Dobiti patent je ipak velika stvar.

Imam par kritika:

Nisam dobio odgovor u kom rangu je taj zvuÄnik.Da li si sluÅ¡ao neku ozbiljniju kutiju?

U Beogradu si možeÅ¡ Äuti Å¡ta ti srce poželi.

Ako nisi elektroniÄar nemoj da piÅ¡eÅ¡ o naponu i struji. NaÄ‘i nekog ko je dobro potkovan u toj oblasti pa neka on o tome piÅ¡e.

Link to comment
Share on other sites

To je ono sto sam vec napisao, covek prica o zvucniku a nista nezna o njemu. Ko ti je rekao da ovom zvucniku treba velika snaga da bi radio, bas je suprotno moje pojacalo ima 2 puta 10 wati a cuje se kao stovatno pojacali(naravno samo sa DD drajverima). Ne znam sta ti smatras pod tim "znacajan napredak" ali ja mislim iskljucivo na kvalitet zvuka, a ako ti znas nesto vise o tome molim te prosvetli me.

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno su mnogi shvatili citavu pricu mnogo ozbiljno, moja zelja je bila da vas upoznam sa necim sto sam imao prilike da vidim i cujem i sto u krajnju ruku radi potpuno drugacije, bolje ili losije procenite sami, ali kad cujete, a ne apriori zato sto nije JBL,B&W,itd.itd.

Link to comment
Share on other sites

u redu, izvinjavam se zbog sopstvene gluposti ovde javno izrecene, posipam se pepelom, i izrazavam interesovanje da dodjem sa svojim pojacalom da cujem, naravno nakon sto proverim da li je uopste bezbedno kaciti pojacalo koje nije namenski radjeno da radi sa tako malim otporom kao sto je 0.5 oma. ne bih bas da nagorim camovinu pre vremena.

pre toga bih samo zamolio da mi vlasnici i simpatizeri ovog zvucnika koji su dosli do zakljucka da je ovo najbolji ili bar superioran zvucnik navedu nekoliko modela sa kojima su vrsili poredjenje, posebno bih bio zahvalan da cujem sa kojim su drugim full range kutijama poredili ovu. uz model zvucnika i informacija sta je bio sistem u kome je vrsena komparacija.

Link to comment
Share on other sites

Da li se vi šalite ili ozbiljno nameravate da priključite pojačalo Altmann na zvučnike nominalne impedanse 0,5 oma? Nemojte, molim vas. Altmann je projektovan da radi na 4 i 8 oma a ovako mali otpor će videti kao kratak spoj. Pošto na njemu nisam zapazio zaštitu, na ovaj način možete samo da brunirate čamovinu. Ja to mogu da vam uradim besplatno.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...