Jump to content


Dek i MPX?


Zare

Recommended Posts

MPX filter treba uključivati (položaj ON) kada koristiš Dolby B ili C i snimaš muziku sa FM stereo tjunera. FM radio emituje visokofrekventni pilot signal koji iako je nečujan može loše uticati na sam Dolby sistem.

Kod snimanja sa svih drugih izvora zvuka (CD, DVD...) MPX filter treba biti isključen tj. u položaju THRU

Što se tiče nivoa snimanja za Normal i CrO2 kasete vršni nivo (peak) ne treba da prelazi +2dB, a za metal kasete +4dB. Ipak treba obratiti pažnju koji je to najglasniji vrh snimka. Za to služi taster koji mnogi CD plejeri nemaju - Peak Search ili slično

Link to comment
Share on other sites

Hvala za prethodni odgovor pa kad sam vec krenuo sa pitanjima...

Za jos 2 kontrole nisam 100% siguran cemu sluze.

BIAS (-20 do +20)

REC SENSITIVITY (-3 do +3)

PS. Kupio sam dek posle dosta vremena pa sam malo zaboravio sitne cake a i prethodni je bio mnogo jednostavniji.

Link to comment
Share on other sites

Sve što sam naveo i što ću još reći imaš u manualu za dek. evo sada malo prepiske iz manuala za moju Aiwu AD-F850.

Bias kalibracija

Struja biasa izaziva izobličenja i značajno utiče na frekventnu karakterisitku snimka. U mom manualu postoje podešavanja za veliki broj kaseta, tako da možeš da javiš na koje kasete bi snimao pa da pogledam, jer je spisak predugacak da bih ga prekucavao. Mada ovo verovatno ima veze i sa dekom koji imaš.

REC sensitivity

Podešavanje rec osetljivosti je baš komplikovano. Iskreno nikada ga nisam ni koristio.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...