Jump to content


lenco L75 gramofon


lucas

Recommended Posts

cika Beli i ja smo pricali o mogucnosti pravljenja RS-A1

http://www.sakurasystems.com/products/rsa-1.html

secam se da nas prijatelj preko grane ima istu takvu ........ moram da procackam forumom i da upitam coveka da li bi je pomalo premerio i eventualno poslao koju hi-res slikicu, mada sam nakupio poprilicno informacija sa neta ......

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

@Zen Mod, WEISS...

ovo mi je veoma drago da Äujem da neko pokuÅ¡ava u Srbijici da pravi ruÄice. Ja sam sa vama, isprvao ovako moralno, u mislima i na reÄima, a voleo bih da znam Å¡ta se zbiva oko projekta. Razmislite i o nekoj parallel tracking ruÄici, one su veliki pomak u odnosu na Å¡estarske. MeÄ‘utim, i ova Sakura je impresivna i ima nekih reÅ¡enja koja su me oduÅ¡evila (posebno onih sa rotacionim nosaÄem glave).

Eto, toliko za poÄetak. Voleo bih da se stvar oko ruÄice "rasplamsa". :screwy

Link to comment
Share on other sites

@Zen Mod, WEISS...

ovo mi je veoma drago da Äujem da neko pokuÅ¡ava u Srbijici da pravi ruÄice. Ja sam sa vama, isprvao ovako moralno, u mislima i na reÄima, a voleo bih da znam Å¡ta se zbiva oko projekta. Razmislite i o nekoj parallel tracking ruÄici, one su veliki pomak u odnosu na Å¡estarske. MeÄ‘utim, i ova Sakura je impresivna i ima nekih reÅ¡enja koja su me oduÅ¡evila (posebno onih sa rotacionim nosaÄem glave).

Eto, toliko za poÄetak. Voleo bih da se stvar oko ruÄice "rasplamsa". :screwy

Link to comment
Share on other sites

Могу вам рећи да Ñам задивљен екипом која покушава да направи ручицу.

Давно Ñам то иÑто покушао, и наравно реализовао до краја.Све оÑим Хеадшела прављено је на Ñтругу, као на Ñлици.

Хеадшел је Ðудио Техника ÐТ ЛС15.Иначе Ñпремио Ñам и мотор и тањир(каишни преноÑ).

Ðајтежи део поÑла је био наћи квалитетне а веома танке а Ñавитљиве жице које иду од ХШ. до излазних конектора.

Бар мени, можда ће те бити Ñрећнији од мене.

Ðли миÑлим да ће Ñве то завршити код једног нашег колеге Ñа форума, наравно из ПреÑтонице БГ.

Поздрав зеоÐ_Ридер

ПС. обратите пажњу на прашину, Ñтоји питај бога колико?!

post-3727-128510667751_thumb.jpg

post-3727-128510667772_thumb.jpg

post-3727-128510667751_thumb.jpg

post-3727-128510667772_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam video jedno veoma originalno rešenje na domaćoj WTA: bifilarnu žicu u svili za međufrekventne trafoe iz lampaških prijemnika. Radi kao sat.

Toga imam jako mnogo. Nabavio kad je toga bilo podosta da se kupi.

HedÅ¡el ima i kao gotovih delova: ima Äak veoma dobrih, a laganih (karbon fiber), ima Äak i audiofilskih - nema neke preterane potrebe mlatiti se sa tim.

Link to comment
Share on other sites

e, kolege , 'bo vas internet .......... dovoljno ste matori da pamtite svet pre njega :screwy

setite se da su jos stari gramofoni , koji su se prikljucivali na cevne radije imali upravo takve zice - svilena izolacija , pa jos u zajednickom svilenom opletu

ja sam jos kao tinejdzer popravljao ( tadasnjim matorim hipicima) Toske 15 i 20 ........ lepis i krpis rucku jer je neko seo na nju ( u hipi sobama gramofoni su mahom bili na podu) ....... a vodovi se menjaju sa svilenom iz VF trafoa

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

e, kolege , 'bo vas internet .......... dovoljno ste matori da pamtite svet pre njega :D

setite se da su jos stari gramofoni , koji su se prikljucivali na cevne radije imali upravo takve zice - svilena izolacija , pa jos u zajednickom svilenom opletu

ja sam jos kao tinejdzer popravljao ( tadasnjim matorim hipicima) Toske 15 i 20 ........ lepis i krpis rucku jer je neko seo na nju ( u hipi sobama gramofoni su mahom bili na podu) ....... a vodovi se menjaju sa svilenom iz VF trafoa

:screwy:D:D

Link to comment
Share on other sites

DIY rucke je svakako u planu :D ... ali tek kad kompletiram sistem, tj zavrsim Babela,SSDAC(ili Lampiziranje CD playera sa TDA1541A), phono MM ( za Denon DL 103 cu koristiti Lundahl LL9206 step up travojcice) i to za pocetak Pearl , a kasnije mozda (X)ono ili neki cevas ... pa da nadogradim horne boljim FR zvucnicima, plus neki OB, :screwy ... :D

Cini mi se da cu, zbog gomile planova i nedostatka vremena , ipak najpre da :D Gainclone i RIAA preamp sa OPA2111 i :D , a planovi ce na realizaciju popricekati :D ... na duge zimske noci :D .

A sto se plinta tice, radjen je po sledecem template-u :http://www.lenco-lovers.com/forum/viewtopic.php?t=952 ... s tim da je donjih 6 ploca isto - ima 8 umesto predvidjenih 6 ... i mogu reci da bas ne pasuje za Lenco L 78 ... mislim da bi za L 78 vise odgovarao ovakav plinth :

Link to comment
Share on other sites

База за грамофон је одлично урађена, као да ју је колега Леонардо радио!

Link to comment
Share on other sites

Можда поÑтоји клуб, али како ти Ñтојиш Ñа Ружама, оно као "Чувај руже, ружама Ñе кити, лепа Маро ти ћеш моја бити".

:order ЗеоÐ_Ридер

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...