Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

:o

ja sam skoro prestao da kupujem CD.

Sve mi je nekako dostupno preko interneta ( myspace, E-mule downloads, U-tube etc)

To je i bila neka davnasnja ideja ... da se sto vise ljudi bavi muzikom, da izdaju sami svoje snimke ( to je lako danas sa kompjuterima) kao i da ih publikuju preko interneta ( vise ce vas ljudi cuti nego sto bi vam kupili CD u prodavnici.) Za to je cool http://www.myspace.com/ gde mozete napraviti svoj muzicki profil, staviti svoju slicicu i prezentovati do 6 vasih numera u mp3 formatu

naravno, nije obavezno da imate samo 1 muzicki profil, vec mozete da napravite svaki za po jednu od vasih virtuelnih ploca ili projekata

mnogi su proslih godina (racunajuci i poznate zvezde) stavljali demo snimke pa se konsultovali sa fanovima...bilo je zabavno

dakako, ima i onih koji svoju muzicku stranicu tretiraju i kao spomenar... sto je cool takodje..Za video koristite naravno YouTube

:roll:

e u stvari sam se pres'o : kupio sam nedavno od mojih starih prijatelja Igre Staklenih Perli reizdanje njihovih albuma , za koje sam cuo ovde na ovom forumu (posted by Koko Bill)...

l_497691d15c4d13b89e6da6b6df752052.jpg

idem sad da postiram booclet na njihovom threadu 8)

:o:evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kad sam pre koju godinu ovo cuo (izdat je 2004), nisam verovao.

inace, rec je o ploci "napravljenoj" negde 1966. prica o ovoj ploci je jedna od najzanimljivijih u istoriji popularne muzike.

svakako ne propustiti.

Još malo.

Nadam se da forumaši sinoć nisu dangubili uz South Park, već da su na HTV-u pogledali solidan dokumentarac o radu na Smile-u i pripremama za prvo izvođenje u Londonu.

Zanimljiv je bio susret, pred sam koncert, Makartnija i Vilsona, koji su se rukovali i izljubili, a dijalog je izgledao otprilike ovako:

-Samo nemoj sa jezikom.

-Zašto, pa ti si (još uvek) dobar komad!

Najdirljiviji momenat: nakon izvoÄ‘enja dela, kamera Å¡eta kroz publiku, koja ovacijama pozdravlja izvoÄ‘aÄe i zaustavlja se na urednom, sedom Äikici, sa naoÄarama i brkovima, koji, vidno ganut, jedva zadržava suze. Lejdis 'n džents, mister Van Dyke Parks!

Naravno, Äim je doÅ¡ao do reÄi, Brian Wilson je na binu pozvao Parksa, kako bi odao poÄast ovom velikanu popularne muzike.

Kad smo već kod Parksa, verujem da niste propustili ovo:

Joanna Newsom - Ys, Drag City, 2006.

51q5pR9hyML._AA240_.jpg

Joanna Newsom - Sawdust And Diamonds [live] na YouTube:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kada sam nedavno otkrio neke sajtove zgodne za nabavku, malo sam se aktivirao i nabavio... izvestan broj CD-ova. Evo nekoliko zanimljivih:

JoÅ¡ sedamdesetih sam imao prilike da sluÅ¡am (i snimim) nekoliko fantastiÄnih albuma Airta Moreire. Od tada se nigde nisam susreo sa ovim albumima iz poÄetka te decenije, iako je u pitanju sam vrh džez, džez-rok, fuzije, kakve god, produkcije. Osim ovog, na putu su joÅ¡ dva CD-a iz te "puÅ¡le".

Tri meseca pre ovog, snimljen je, po meni, najbolji album ÄŒika Korije "Return to forever". Naslovna numera sa njega je, takoÄ‘e, prva i na ovom. Kako to i priliÄi perkusionisti, napravio je jednu znatno dinamiÄniju verziju ove izuzetne kompozicije. Kompletna postava sa Korijinog albuma (Chick Corea, Joe Farell, Flora Purim, Stan Clarke, Airto Moreira) preselila se na ovaj, uz neka dodatna imena: Ron Carter, Keith Jarret, Nelson Ayres, George Benson, Hubert Laws + duvaÄka sekcija. Postava vredna respekta.

JoÅ¡ jedan album kojeg sam dugo uzalud tražio (Blue Note ga je prvi put, posle 1969, izdao na CD-u 2004.) je "Now!" vibrafoniste Bobija HaÄirsona (ako se to tako izgovara). Mada, recimo, njegov album "Components" ima (zasluženih) pet zvezdica na Allmusic-u, a ovaj "samo" Äetiri, on mi je viÅ¡e prirastao srcu. U pitanju je malo kompleksnija muzika, pa ne bih želeo da se neko povede za ovim mojim tekstom, kupi CD, a posle kaže da je u pitanju bezvezan fri džez. Ovo kažem zato, jer sam Äuo od nekih (mlaÄ‘ih), kako za mnogo jednostavniju muziku kažu da je "free". Dakle, ova nije ni blizu free svirci, izuzetno je zanimljiva i originalna. NeobiÄni vokali i ritmovi... Svakako nabavite.

Big band orguljaša Džimija Mek Grifa:

Jeee...

Vibrafonista Milt Jackson, "Sunflower". Sviraju joÅ¡ Herbie Hancock, Ron Carter, Billy Cobham, Freddie Hubbard, joÅ¡ duvaÄa, gudaÄi...

U većini sluÄajeva, kada se piÅ¡e o džezu, dovoljan je spisak izvoÄ‘aÄa, o muzici nema potrebe pisati. Treba samo posluÅ¡ati.

JoÅ¡ neÅ¡to na Äega ne treba troÅ¡iti reÄi:

Slika na omotu mog CD-a je malo drugaÄija, ali to je to. Ipak ću potroÅ¡iti par reÄi, ako neko, možda, ne zna kako ÄŒet svira trubu, a pogotovo ako nije Äuo njegov melanholiÄan glas i ove prelepe džez standarde. Obavezna lektira.

post-2581-128510589583_thumb.jpg

post-2581-128510589593_thumb.jpg

post-2581-128510589597_thumb.jpg

post-2581-128510589603_thumb.jpg

post-2581-128510589606_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pozdrav Svele,gde da nadjen terence-a? I meni se svidja taj album pogotovo

Sign the name.... :thumbsup2

Nego ljudi, gde se inace imaju nabaviti cd-ovi tipa Pearl Jam-Ten....R.e.m ......?

Ima li ko da ovde to prodaje,daje.....kako god?

e izvini ja tek sada video tvoj post...pa ja iskljucivo nabavljam preko amazona. imas jos neke siteove, ali ja sam se opredeli za ovo. sve sto sam ikada trazio, nasao sam ovde

Link to comment
Share on other sites

Upravo raspakovani Lp-i iz putne torbe:

Bloofield,Kooper&Stills"Super session"

King Sunny Ade "Ju Ju Music"

Oscar Peterson&Clark Terry

Oscar Peterson&Harry Edisson

Duane Allman "An Anthology 2"

Simple Minds "Street fighting years"

Johnny Winter "Nothing but the blues"

Eddie Cleanhead Vinson" I want a little girl"

The trumpet kings meet Joe Turner

Johhny Hodges(soloist) with Billy Strayhorn orchestra

Muddy Waters"Electric Mud"

Bob Dylan "Freewheelin"

Count Basie "Basie jam 3"

Charles Mingus "Tijuana Moods"

Bill Evans "Waltz for Debby"

;):-?

Link to comment
Share on other sites

"Cathedral Echoes". Kupljeno u Merkatoru, 454 din. Vidim da je u pitanju ambijentalna muzika, rek'o da vidum kakvo je, nemam iz tog žanra gotovo niÅ¡ta... U pitanju je serija albuma nazvana "Essential elements", sa namerom da doÄara razne prirodne (i druÅ¡tveno - politiÄke :) ) fenomene.

Pesma prva (od Äetiri). PoÄinje nekim zvonÄićima. Nisu crkvena zvona. Nisu ni ona božićna, ona viÅ¡e zvuÄe kao praporci na deda-mrazovim sankama. :-? Ova zapravo viÅ¡e liÄe na neke Äinelice, triangliće... Podsećaju me na budistiÄke hramove, ali budisti nemaju katedrale? Bilo kako bilo, zvoni to tako, a poÄinje muÅ¡ki hor. Lepe harmonije, Å¡to jes' jes'. Nema teksta, to je jedno ekumensko "Aaaaaaaaa". Podseća na neki vox humana registar, ali nisam siguran. I traje to, bogami... Negde oko desetog minuta, stvar se intenzivira, ubacuju se i pevaÄi dubljih registara. Barem kada bi zvonca prestala... ono non-stop... Osamnaest minuta i Äetres sedam, gotovo.

Pesma druga. ZvonÄići... Sva sreća, poÄinju orgulje i muÅ¡ki hor "Aaaaaaaaa", zvonÄići odlaze u drugi plan, samo jedno se povremeno probija, viÅ¡e da naglasi ritam. Glasovi odjekuju, baÅ¡ kako treba. Samo 13:48.

Treća. PoÄinje ritam maÅ¡ina, ali sasvim nenametljivo. MuÅ¡ki hor viÅ¡e ne krije svoje sintetiÄko poreklo. "Aaaaaaaa"... Ima lep dubok bas, svirucka gitarica. Ne znam Å¡ta sam oÄekivao drugo? To je to. 17:54 ... Uh.

ÄŒetvrta. ZvonÄići. Pevanje je malo složenije, kao Å¡to rekoh, lepe su to harmonije. Nego - nisam davno bio u crkvi, možda tu zaista stoje neka deca i vazda zvone?

Snimak je lep, audiofilski. Navali narode! ;)

Link to comment
Share on other sites

Stani, ovo su nove ili used ploce? Ako su nove - GDE? MFSL?

@zbrujic:super session koji sam ja uzeo je second-hand(10 eura placen),al ga ima i u novom(ebay),s moje liste sto sam sad uzimao "brand new+sealed" su zadnjih 5 naslova..

http://cgi.ebay.de/M-Bloomfield-Al-Koop ... dZViewItem

Medjutim listajuci po prodavnicama LP-a /Brisel/Gent naleteo sam za mene bar do sada jedan totalno nepoznati faktor a to je da se pojavljuje kao "proizvodjac Made is in Russia"..ovo sam drzao u ruci,prvo bio sokiran dobrom muzikom,posle videvsi da je unutrasnji omot dvojezican,ruski+engleski,sonicno preko sluski sennheiser/technics/stanton ja nisam osecao nikakve razlike naspram drugih novih koje sam tamo preslusavao...

http://cgi.ebay.de/JAMES-COTTON-BLUES-B ... dZViewItem

cena je tamo bila za ovo 22,50 eura..no comment

Link to comment
Share on other sites

Imam jednu molbu. pre 26 godina na kaseti sam imao snimak jedne grupe za koju ne znam pravi naziv ali mislim da je pisalo OSE. Zanr je elktronika tipa Klaus Sulc, Zar... Ima li neko pojma o kojoj grupi se radi i da li neko poseduje taj LP ili CD

Francuzi, zovu se OSE, album Adonia, neka sredina sedamdesetih.

http://cgi.ebay.fr/OSE----adonia----vin ... dZViewItem

Link to comment
Share on other sites

Kada je neka grupa - 'nako, nije loša, ima i dobrih stvari... - tada je najbolje rešenje dobra kompilacija.

Dugo sam tražio takvu za grupu Temptations. Jedan od uslova je bio, da se na njoj nađu LP verzije "Masterpiece", "Papa was...", a još ako ima "Aint no justice", puna kapa. To, i još mnogo više od toga, našao sam na ovoj kompilaciji:

Dupli CD "Psychedelic Soul", nema skraćenih verzija. Dokaz da funk može da bude zanimljiv i inventivan, a ne, kao u većini sluÄajeva, dosadan i nezanimljiv smor.

Casey Jones And The Governors. Sadržaj ove kompilacije je zanimljiv samo fanovima britanske pop scene Å¡ezdesetih. Dva poznata hita i Äitav niz solidnih stvari, bili su dovoljan razlog da nabavim ovu kompilaciju. A ono, zbog Äega vam predstavljam ovog pionira liverpulske i britanske beat scene, su dva zanimljiva detalja iz njegove karijere.

Ranih šezdesetih, on je sa svojom grupom organizovao "događanje" svake nedelje popodne, u izvesnom Casanova klubu, u Liverpulu. Oni su bili glavna atrakcija, a puštali su i druge lokalne bendove da sviraju, za neku siću. Beatlesima su platili trideset šilinga. :order Tada oni još nisu bili Beatlesi, nego im je upravo Casey predložio ime "Silver Beatles". Kraće vreme su i svirali pod tim imenom. Ostalo je istorija...

Drugom prilikom, 1963, u jednom momentu je bio bez kompletnog benda, a imao je nameru da snimi neÅ¡to. U potrazi za popunom, njegov bubnjar je naleteo na mladog gitaristu bez angažmana, zvao se Eric Clapton. Ovaj je pristao da svira, uz uslov da povede i drugara Toma McGuinnessa (kasnije Manfred Mann). Ima i ta pesma na ovoj kompilaciji. Kako je (muziÄki) svet tada bio mali!

post-2581-128510597788_thumb.jpg

post-2581-128510597825_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meni je stigao cd Singing Loinsa - The drowned man resuscitator i lp (muzika najcrnja, vinil zelen) Nathaniela Meyera - Why dont you give it to me?, naruÄeno ovde

Cene na sajtu su sa uraÄunatim porezom, za nas (srećnike) van EU oduzima se 19%. Od trenutka narudžbine do prispeća poÅ¡iljke proÅ¡lo je 7 dana, iako na sajtu navode i duži rok isporuke. PP troÅ¡kovi su bili 6€, poslato kao obiÄna poÅ¡iljka. Upakovano u karton koji je namenjen za transport lp-ja (sa džepom unutra).

Link to comment
Share on other sites

Pre godinu-dve, na radiju b92, prisećao se Vlada "Džet", basista "Crnih Bisera", starih, dobrih vremena. Elem, kada su zapoÄinjali karijeru, uzor većini tadaÅ¡njih grupa bili su Klif RiÄard i Å edousi. Jesu Bitlsi bili OK, ali, smatralo se, oni su neÅ¡to prolazno, samo Å¡to nisu otiÅ¡li u istoriju, a ono Å¡to ostaje za uvek, to su Å edousi. Ko nije umeo da odsvira "ApaÄe" od Å edousa, bolje da se nije ni laćao gitare... Džet je svoj nadimak dobio po "Džetu" Herisu, basisti grupe "The Shadows", kome je to, takoÄ‘e, bio nadimak.

Å edousi su poznata britanska instrumentalna grupa sa prelaza pedesetih na Å¡ezdesete. Nedavno sam, takoÄ‘e na radiju, Äuo izjavu jednog "znalca", da oni "nikada nisu zapevali". Kakva besmislica... MeÄ‘u najlepÅ¡im vokalima pop muzike Å¡ezdesetih...

Još na ovom albumu, objavljenom kod nas u "ono" vreme, nalaze se dve njihove vokalno-instrumentalne pesme:

PoÄeli su kao prateći bend Klifa RiÄarda, krajem pedesetih. Svetski hit "Mladi" (The Young Ones) iz istoimenog filma, utro je put onome Å¡to se kasnije zvalo "The British Invasion". Najveća zvezda britanske pop muzike svih vremena, veÄiti mladić, (verovatno peva i danas), mnogo može da zahvali Å edousima i njihovom elektriÄarskom zvuku, kao i njihovim izvanrednim pratećim vokalima.

1960. su poÄeli samostalnu karijeru, ali su nastavili i saradnju sa Klifom. Postali su prepoznatljivi po izvanrednim, melodiÄnim instrumentalima. ZaÅ¡titni znak im je bila nezaboravna gitara Henka Mervina. U senci tih pesama ostale su one "sa pevanjem". A takvih se nakupilo za Äitav jedan CD "The Shadows vocals":

Kao Å¡to to obiÄno biva, na ovom CD-u se nije naÅ¡lo mesto za najbolju od najboljih njihovih vokalnih stvari "I Want You To Want Me" (ova pesma nema veze sa nekim kasnijim istoimenim pesmama). Pre nekoliko dana mi je stigao trostruki CD "The Shadows Collection", na kome se naÅ¡la i ova stvar. :wink: Naravno, ne sluÄajno. NajviÅ¡e zbog nje sam i kupio ovu kolekciju. Deo drugog i ceo treći CD iz nje posvećeni su njihovom novijem stvaralaÅ¡tvu. Naime, i oni sviraju i dan-danas! Prijatna svirka, ali danas je to bezliÄni "easy listening", a tada su bili idoli miliona, i predmet kopiranja većine gitarskih bendova na poÄetku karijere.

post-2581-128510601962_thumb.jpg

post-2581-128510601975_thumb.jpg

post-2581-12851060224_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Plant Robert & Alison Krauss - Raising Sand

Gabriel Peter - Secret World Liver (DVD)

Zz Top - Trilogy

Collins Phil - Finally... The First Farewell Tour (DVD)

Sting - All This Time (DVD)

10cc - Very Best Of

Bibb Eric - Diamond Days

Winnerbäck Lars - Daugava

Bibb Eric - Roadworks

10cc - The Best Of The Early Years

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...