Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

On 21.5.2021. at 11:08, Mingus,Mingus said:

DSC-0014.jpg

Uopste mi nije jasna ta pojava omota koji nemaju veze sa originalnim.Mslm bar ploca treba da ima neki vizuelni identitet sa onim kako je autor to zamislio i kako je originalno izasla ...nema sanse da kupim mesto iz tih novih serija

Link to comment
Share on other sites

Jazz Images, WaxTime, DOL и остали те клапе нису формално bootleg плоче, али постоји разлог зашто штампају плоче чија су copyright ограничења (временска) прошли.

Link to comment
Share on other sites

Прописно генеалошки аудиофилска ствар тај албум Крушево.

1816713941_ImagefromiOS(2).jpg.d51e4019fc0d2540fb7b73d8881a0497.thumb.jpg.ad3a968ee2ddc3decb9637426e504a46.jpg

Који је ђаво гонио Гарфинкела да снима унутар акустичке ноћне море звана Македониум, никад ми није било јасно.

Link to comment
Share on other sites

Nisam imao prilike da cujem do sada Krushevo u nekom high-res formatu. Fajlove u tom smislu nekako ne priznajem, pocev od nepoznatog porekla...

No docekah i tih "50-tak minuta", narucenoi disk je MA Recordings, prvo US izdanje iz '98. Stize iz Kalifornije, nadam se da necu cekati predugo (zadnji paket iz LA-a mi stigao za 8 dana). LP mi je za sada ipak nedostizan, s obzirom na cenu u NM stanju, obavezujucu carinu i pratece druge troskove...

Imam jedan MA Recordings disk (Dusan Bogdanovic&Miroslav Tadic – Keys To Talk By), to zvuci bolje od svakog xrcd-a, tako da najmanje isto ocekujem u slucaju Krusheva. No videcemo, Primare by ZenMod ce biti na ispitu, do sada nije razocarao. Nadam se da ce cdp i sistem preneti atmosferu Makedoniuma, po strani na karakter i kvalitet prostora. Ipak je hi-fi sustina. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 27.5.2021. at 18:14, sondek said:

Uopste mi nije jasna ta pojava omota koji nemaju veze sa originalnim.Mslm bar ploca treba da ima neki vizuelni identitet sa onim kako je autor to zamislio i kako je originalno izasla ...nema sanse da kupim mesto iz tih novih serija

U ovom konkretnom slucaju je napravljana citava serija Jazz reizdanja pod motom: da se prikazu fotografije najpoznatiojih fotografa iz tog doba. To je u stvari marketinski koncept koji objavljivanjem fotografija poznatih jazz umetnika ide ruku pod ruku sa reizdanjima Lps, koji su remasterovani novom tehnologijom. Tako se prave pare od necega sto je odavno objavljeno.

Kvalitet zvuka tih reizdanja je ono sto je medjutim dosta podelilo konzumente jer ove ploce po zvuku dosta podsecaju na CDove - a mnogima se to ne svidja. Ako stavimo tu diskusiju po strani, ova izdanja Jazz Images su jako kvalitetno uradjena.

Link to comment
Share on other sites

Sve moze danas,1000 vinila minimum za stampu,odneses cd i sliku sa drugarima iz kafane u česku fabriku vinila na štanc i eto ti "live from kafana albuma".

Ti stari jazz albumi medjutim,su ponekad remek dela moderne umetnosti i zasluzuju svoj originalni cover art.Barem u mojoj kolekciji. ..mslm zamislite neko izdanje Bitches Brew sa crno belom fotke Majlsa iz puba. Karikiram malo,ali neki omoti su takodje usli u legendu.

Link to comment
Share on other sites

Ima tu jos jedna stvar: ti stari omoti odrazavaju duh vremna u kom su ti albumi nastali, kao i sama muzika na Lps. Zato je dobro imati original omot i pakovanje ploca. A bas taj "duh vremena", sakriven i u omotu i u muzici, je ono sto cesto pleni i cini uzivanje kompletnijim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...