Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

19 sati ranije, Dražo said:

Pardon, zaneseh se kada sam postovao, Shakti je na CD-u (x2), ostali su vinili. Shakti nisam video da postoji na vinilu.

OK,mislio sam da sam vec nesto propustio za Shakti :D...BTW,kad si vec uzeo Africa Speaks,uzmi (ako jos nemas) i maxi sa "Do you remember me" 

predivna stvar,cepam redovito u kolima sa MP3,a ovi sto pate od cefofilitisa,koju cefku ECC83 da ubodu u svoj preamp,na tacni ce im se ponuditi resenje na osnovu tona Carlosove gitare :lol:

Link to comment
Share on other sites

Vrhunski predlog, zahvaljujem!

Sutra cu pogledati ponudu (ima je samo u US), pa nesto porucujem, neka putuje, pa kada stigne... Inace, imam dosta toga starog od Santane na first press-u, i vrlo cenim njegovo umece, i generalno aranzmane i produkciju, ali je za mene African Speaks pravo otkrovenje. A po svemu sudeci i Mona Lisa ne zaostaje, zaista mi nije jasno kako do sada nisam registrovao ovaj album, tj, verovatno u moru svega nisam pridavao paznju! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
11 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Meni redovno stižu ploče sa Juno-a i do sada mi nikada nisu naplatili carinu i PDV. Uvek naručujem po 2 ili 3 ploče u gledam da budu ispod 50 evra sa poštarinom. Na spoljnoj nalepnici piše cena a unutra se nalazi faktura tako da ne bi trebalo da naplaćuju carinu i PDV ako je ispod 50e.

+1

U dlaku identično iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aleksandar75 said:

Meni redovno stižu ploče sa Juno-a i do sada mi nikada nisu naplatili carinu i PDV. Uvek naručujem po 2 ili 3 ploče u gledam da budu ispod 50 evra sa poštarinom. Na spoljnoj nalepnici piše cena a unutra se nalazi faktura tako da ne bi trebalo da naplaćuju carinu i PDV ako je ispod 50e.

PDV se placa na sve (bar zakonski gledano), a carina na sve preko 50e.

Ja sam jednom uredno platio 20% PDVa na posiljku vrednosti 10e.

Tako da to smatrajte srecom a ne pravilom. :)

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, sondek said:

Ja na svaku desetu posiljku ne platim pdv. Udri po lalama.Mi smo tu da finansiramo , a prezadovoljni beohradjani da cuvaju vlas' :lol:

mora da je to da te imaju u registru legalista kojima je "priceless" da sve plate po zakonu, ili si baksuz, ili zato sto si lala......sta li je od svega ovog?

 

 b b b b b b b b b........ I chose "B"

Link to comment
Share on other sites

Osim ove zadnje posiljke na sve ostale sam placao pdv, da li je jedna ili cetri ploce.Do 50 evra ne racunajuci postarinu placao sam pdv 20 posto.Jednom sam za prekoracio sumu ,52 evra i platio i carinu.[Pored pdv uzimaju i  jos jedan iznos od 150 i vise dinara.Taj iznos ne stoji u racunu carine.

To su moja iskustva za dvadesetak poisaljaka za godinu ipo.

Nije mi jasno kako to neko placa pdv a neko navodno nikad nije platio.

Link to comment
Share on other sites

Postoji rezon, naručujem preko net-a skoro 20 godina, pa sam pohvatao neke principe funkcionisanja.

Po zakonu, sve poručeno preko interneta kao komercijalna roba vrednosti do 50€ se ne carini, ali se plaća pdv 20%. U cifru ne bi trebao da ulazi shipping (neretko obračunaju), ali zato ako je 50€ i preko ide carina 10%, pa na sve zajedno pdv 20%, što je oko 32%.

1. Od kako je napravljen nov GPC centar u Zemunu i kupljena nova mašina za sortiranje, najsigurniji način da vam pošiljka ne ode na carinjenje je da bude u pitanju bela puckava koverta, do određenih gabarita (nisam dokučio koji je maksimum) - tzv. white letter envelope

2. Način na koji je nešto poslato je vrlo bitan faktor - ovde nije toliko bitna veličina - ako je npr. nešto poslato kao registrovan paket, sa praćenjem, koliko god da je mali, paket ide na carinu skoro 100%

3. Ako je paket veliki ili težak, a spakovan u kutiju biće uočljiv na carini i bez obzira na tip slanja ide na proveru, pa ako carinik posle otvaranja proceni da ne treba cariniti platite pdv i uslugu otvaranja paketa

4. Roba koja dolazi sa istoka je u startu sumnjiva, pa se uvek traži račun (ako ode na carinjenje i otvaranje).

5. Na kraju, carinik ima ekskluzivno pravo da vam za sve što nije novo (da, polovna roba je zabranjena za uvoz) i za ono što oceni da je kopija, naplati kaznu i konfiskuje robu.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, sondek said:

Pod C : Operisani ste od humora :)

...platio sam danas 2100dindži poreza na dve posiljke sa Juno pa me jos boli sto sam mogao jos jednu plocu, naburio se...

dobro si prosao, ako jos koji beogradjanin naruci ploce platices i vise.....mora neko, a ko ce ako ne lala :P

Link to comment
Share on other sites

Ono sto sam ja primetio je da kad stize fedexom ili dhl tu nema troskova.prosli mesec stigla dva paketa.U jednom koji je doneo fedex kurir 10 ploca bez carine,drugi posta sa jednom plocom i carina kao i svaki put.Secam se i dok je dhl-om stizala garderoba nikad nista.Ploce nazalost,sa Juno sajta ,a i sa discogs uvek stizu postom... uredno pregledane na carini i sa porezom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...