Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Elvis Costello - My aim is true (1977)‎ [ZKP RTVL - LL 0627]

 

d0046543_12041569.jpg

 

 

Konachno, kompletiranje diskografije:

 

U shkripcu - Godine ljubavi (1982) [RTB 2120887]

 

1186404543_4_FT1567_u_skripcu_-_1982_-_g

 

Inache, pri kupovini sam naleteo i na jedan primerak ove ploche iz prvog tiraza, koji je na jednoj strani bio veoma ekscentrichno presovan, tako da je ruka shetala i po par cm levo-desno, a muzika je bila skoro neslushljiva - tako da, obratite paznju. Sadashnja plocha je isto iz prvog tiraza, ali nema navedenih problema.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene u poslednje 2 nedelje jedno 30-ak LP-a i gomila singlića... Sve stranci, pokupljeno za skoro Ä od uliÄnih prodavaca, sa oglasa na 687459. strani na KP ili na zaboravljenim aukcijama (opis je obiÄno tipa - LOT ploÄa, zavrÅ¡i se za 32 dinara). Uglavnom diskaći, to mi je preko potrebno sad za ispitni rok, vesela lagana muzika. Od "normalnih" stvari, pa, 2x Neil Young, CSNY Deja Vu, MJ Thriler, Depeche Mode, Bob Marley, Parni Valjak, U Å kripcu... Pffff, neam pojma ni sam, većinom su odliÄni vinili, omoti malo kilaviji (kod ovih "sa ulice"), ali sve u svemu ok, možda sam 3 ili 4 morao da lepkiram. I oba soundtracka za Pandura sa Bevelri Hilsa (ovo je instant zavrÅ¡ilo na kaseti, prava kompilacija za kola).

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Odlican 5.Koliko te kostao "Thick as a brick" ,taako me jedan nasikirao na berzi s cenom da sam prestao da mu dalje listam ploce...i dalje kupio tri za iste novce da se malo smirim.Ima tih zelenasa sto vole da prodaju po jednu plocu,ali da sjajno zarade pritom itegle li tegle tu svoju gomilicu po dve godine za sobom kao macka macice.

Link to comment
Share on other sites

TaaB je drugi JT koji sam kupio (posle Living in the Past i nasleÄ‘enog Live-a), ima tome bar 3 godine... Kupio sam ga od (bivÅ¡eg?) forumaÅ¡a Ostoje, za Äini mi se 10e. A imam trip da Äim skupim neku kintu overim neko GB ili USA izdanje sa sve onim nafuranim novinskim omotom (ovaj moj je W. Germany, obiÄan omot), pa makar posle nemao za overu semestra.

Link to comment
Share on other sites

TaaB je drugi JT koji sam kupio (posle Living in the Past i nasleÄ‘enog Live-a), ima tome bar 3 godine... Kupio sam ga od (bivÅ¡eg?) forumaÅ¡a Ostoje, za Äini mi se 10e. A imam trip da Äim skupim neku kintu overim neko GB ili USA izdanje sa sve onim nafuranim novinskim omotom (ovaj moj je W. Germany, obiÄan omot), pa makar posle nemao za overu semestra.

Ako je svapsko izdanje i stanje korektno imas sufinansiranje u iznosu nabavne cene
Link to comment
Share on other sites

Malo prinova da se lakše prekrizi ispitni rok:

 

I jedna grupna trenutne JT postave :facehearts :

 

post-10717-0-07407400-1371665032_thumb.j

 

Nije loÅ¡e za jednog tinejÄera/adolescenta 21. veka (pojma nemam u koju kategoriju se brojim).  ;-)

 

 

bravo tinejdžeru dobro je da vas ima

 

prvi red za svaki repekt  izuzev war child a i fali ti stand up i joÅ¡ dva tri

 

living in the past bio mi je prvi lp od JT koji sam naruÄio od napolje

 

poslije je bilo vraćanje unazad

 

ovo ostalo Ä‘ene Ä‘ene ili mi se Äini poÅ¡to su me ovi prvi albumi oduvali tada kad su izlazili

Link to comment
Share on other sites

Da, fale mi Stand Up, This Was i Benefit i time bih zatvorio priÄu o JT. I meni se najviÅ¡e sviÄ‘a taj prvi period do A Passion Play-a, Äak Å¡taviÅ¡e smatram ga genijalnim i van granica matiÄnog žanra, ali ne otpisujem i ostale periode, naroÄito "trilogiju" Songs from the Woods, Heavy Horses i Stormwach, koje takoÄ‘e smatram odliÄnim albumima.

 

Uglavnom, meni je Jethro drugi omiljeni bend (prvi je naravno neprikosnoveni Floyd) i volim sve njegove faze i tranzicije u zvuku, a zahvaljujući tome je i postao tako omiljen (za razliku od recimo King Crimsona, kod koga ne mogu da mrdnem dalje od "Courta", ili Camela kod kog posle Moonmadness-a ne gotivim neÅ¡to specijalno ni jedan album, izuzev Harbour of Tears). 

Link to comment
Share on other sites

Da, fale mi Stand Up, This Was i Benefit i time bih zatvorio priÄu o JT. I meni se najviÅ¡e sviÄ‘a taj prvi period do A Passion Play-a, Äak Å¡taviÅ¡e smatram ga genijalnim i van granica matiÄnog žanra, ali ne otpisujem i ostale periode, naroÄito "trilogiju" Songs from the Woods, Heavy Horses i Stormwach, koje takoÄ‘e smatram odliÄnim albumima.

 

Uglavnom, meni je Jethro drugi omiljeni bend (prvi je naravno neprikosnoveni Floyd) i volim sve njegove faze i tranzicije u zvuku, a zahvaljujući tome je i postao tako omiljen (za razliku od recimo King Crimsona, kod koga ne mogu da mrdnem dalje od "Courta", ili Camela kod kog posle Moonmadness-a ne gotivim neÅ¡to specijalno ni jedan album, izuzev Harbour of Tears). 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/classifieds/item/1741-jethro-tull-2-vinila/

Link to comment
Share on other sites

ali ne otpisujem i ostale periode, naroÄito "trilogiju" Songs from the Woods, Heavy Horses i Stormwach. 

Moram reći da mi Stormwatch nikad nije bio na nivou prethodna dva albuma i nikako ih ne doživljavam kao trilogiju. NeÅ¡to sliÄno kao kod Bowia i 'one' trilogije gde mi Low i Heroes jesu jedna priÄa, ali Lodger nikako.

Link to comment
Share on other sites

Moram reći da mi Stormwatch nikad nije bio na nivou prethodna dva albuma i nikako ih ne doživljavam kao trilogiju. NeÅ¡to sliÄno kao kod Bowia i 'one' trilogije gde mi Low i Heroes jesu jedna priÄa, ali Lodger nikako.

Moram priznati da nikako da se ozbiljnije posvetim Bowiu, nekako uvek iskrsne neka "nova" progresiva (tako sam tek skoro poÄeo da otkrivam Yes :oops: ), ali stići će i on jednom na red.

 

Å to se tiÄe navedenih JT albuma, možda je do mene, nekako kad god pustim neki od ta tri albuma posle ide joÅ¡ jedan iz te grupe, ponekad i sva tri, i to Äesto svira "usput" dok neÅ¡to radim, uÄim i sl. Možda sam zato poÄeo da ih spajam u celinu, poput Sauceruf of Secrets i live Ummagumma ploÄe koje su mi bolji dupli lp nego "originalni" Ummagumma. :screwy

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡to menjam adresu juÄe su moji roditelji doÅ¡li i spakovali ceo sistem, sve ploÄe, kasete i tih 9 cd-ova koje imam i odneli ih za ZR. I tako, "slobodan" od okova audiofilske muzike, miroljubivo Å¡etam kampusom, skeniram okolinu (sad je pojaÄana aktivnost ženskog življa kom trebaju uputstva, upis, prijemni i tako to :roll: ),  i opala, praktiÄno iz saÄekuÅ¡e, viÄ‘e li dobar album. Može? Može!  :listen

 

post-23165-0-33812300-1372262979_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...