Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

To su izdanja s kraja osamdesetih i poÄetka devedesetih sa tonom muzike (60 + minuta, cd standard) i ne treba oÄekivati neki kvalitet, bez obzira na izdavaÄa.

 

Dobar album, bolji mi sada nego u vreme kada je bio aktuelan (a i tada sam ga sluÅ¡ao Äesto).

 

in the days before rock'n'roll!

 

Stigla jos jedna,s obzirom da je rtb-ovo izdanje zadovoljan sam.

attachicon.gifHPIM3359_resize.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

Malo prinova:

 

Jamiroquai - Emergency on planet Earth (1993/2013) [sony Music MOVLP729]

 

123144.jpg

 

Iron Maiden - Powerslave (1984/2013) [EMI 509999 72951 12]

 

$T2eC16NHJHYE9nzpc)JFBQ9lbUiMog~~60_12.J

 

powerslave_pic_disc_2.jpg

20aniversary izdanje...al'godine lete, prosto nevreovatno kak sveze zvuce te stvari i danas.Valjda necu i po treci put da propustim koncert.Imam "Emergency..." na originalnom vinilu iz 1993. mozemo nekad da uporedimo,ponesi kad krenes u pravcu Novog Sada.Njihova produkcija ume da bude ponekad malo cudna,vise je za neko klubsko ozvucenje.Moze covek da pomisli da je do ploce,ali tako je i na CD.Potpuno nebitno kad je tako dobar album u pitanju slusa se muzika i djuska,a ne sound.

Link to comment
Share on other sites

To su izdanja s kraja osamdesetih i poÄetka devedesetih sa tonom muzike (60 + minuta, cd standard) i ne treba oÄekivati neki kvalitet, bez obzira na izdavaÄa.

 

Dobar album, bolji mi sada nego u vreme kada je bio aktuelan (a i tada sam ga sluÅ¡ao Äesto).

 

in the days before rock'n'roll!

Ma,nisam se ja prestrasio nesto slabijeg zvuka (koji je ako cu iskreno vrlo dobar uz parasound tt preamp :loveface ),vec cuvenih rtb sumova,krckanja,skrecovanja,a za divno cudo skoro da ih i nema.I meni je to dobar album,sto bi se reklo za jaku tricu.Ruku na srce vise mi se svidjaju par predhodnih komada.No kako je jedan Ven The Men ,kakav bi ja to ljubitelj bio da ga nemam u kolekciji.... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Kako se cuje taj picture disc?

Kako si zadovoljan tim Music On Vinyl izdanjima/

 

Shto se tice Picture disc-a, na prvo (krace) slushanje, koliko mogu oceniti zvucno deluje sasvim korektno - master je po svoj prilici sa trake, posto zvuci (cini mi se) malko mekshe u odnosu na prvu CD verziju, tako da nemam previshe zamerki - ostatak karaktera je manje-vise isti kao na CD-u - znaci, veoma slushljiv. Nisam siguran da li je dinamika ista - moracu da blize uporedim.

 

Ono sto bih zamerio je (po svoj prilici standardan) surface noise (whoosh) koji sam disk proizvodi, kao i povremeno krckanje koje se javlja.

 

Sam disk je prilicno tezak, pomalo (veoma blago) talasast, kao i jedva primetno decentriran. 

 

Pakovanje je dobro, mada bih zamerio pakovanje diska u print unutrashnji omot, bez prisustva zastitnog, najlonskog.

 

Poshto je Jamiroquai prvo "Music on vinyl" izdanje u mom posedu, mogu komentarisati samo njega.

 

Samo pakovanje i cover art su odlichni, ploche su poprilicno teshke, ravne (glatke) i centrirane. Opet imamo print unutrashnje omote bez zashtitnih najlonskih. 

 

20aniversary izdanje...al'godine lete, prosto nevreovatno kak sveze zvuce te stvari i danas.Valjda necu i po treci put da propustim koncert.Imam "Emergency..." na originalnom vinilu iz 1993. mozemo nekad da uporedimo,ponesi kad krenes u pravcu Novog Sada.Njihova produkcija ume da bude ponekad malo cudna,vise je za neko klubsko ozvucenje.Moze covek da pomisli da je do ploce,ali tako je i na CD.Potpuno nebitno kad je tako dobar album u pitanju slusa se muzika i djuska,a ne sound.

 

Na prvo slushanje, moze se zakljuciti da je pressing odlichan, tako da su obe ploche veoma tihe.

 

Shto se tiche zvuka - po pushtanju prve pesme, neshto mi je bilo chudno - sam zvuk je prilicno atraktivan - savremen (u nedostatku bolje rechi). Album je sniman 1993. Interesantno je da se uz album isporuchuje insert sa kratkim tekstom o samom snimanju albuma. Na njemu je (izmedju ostalog) navedeno:

 

"The guy producing it took whole sections of vocals out, which annoyed me no end, and then he started trying to make it sound just like everything else in the charts that week. I knew that I wanted a particular sound, and I knew that it wasn't the tinny PWL pop sound, or the equally tinny acid house sound, that everything had then. I was a funk kid. I'd been listening to my mate's record collection which was full of Dexter Wansel, Earth Wind & Fire and tracks like Johnny Hammond's Los Conquistadores Chocolate. I wanted a proper live band with a proper live sound.

Typically, by the time he's finished with it, he'd cut out half the lyrics and made the whole thing sound awful. I was there for days, arguing, trying to get it put right. In the end I had put my foot down. I took all the shinny shinny stuff off and put all the words back in. Then we got Wallis, who I knew when we used to skate together, to play didgeridoo at the beginning: we added the string intro - which was an idea I got from Pleasure's track Joyous, which had these amazing strings at the end - and next thing I know I've signed to Acid Jazz and Trevor Nelson's playing When You Gonna Learn on Kiss FM."

 

Poredjenje sa CD-om je dalo odgovor - novi remaster je uchinio bash ono shto je gore podebljano - ceo album zvuchi kao da je snimljen juche, a specifichni (rekao bih anemichniji) zvuchni potpis originala je izgubljen. Sada, da li je ovo u suprotnosti sa prvobitnim (gorenavedenim) namerama autora...

 

Ovo naravno ne smeta pri slushanju, zvuk je sasvim dobar i sama plocha zvuchi odlichno i veoma slushljivo. Samim izdanjem sam veoma zadovoljan.

 

Hvala na pozivu - ako budem svracao do Novog Sada, svakako cu poneti i plochu.

 

Poshto sam propustio prvi koncert u BG (losha procena), potrudicu se da posetim sledeci, narochito ako akcenat setliste bude na starijim albumima. 

 

Pozdrav! :wave2

 

P.S. Novi editor je katastrofalan...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...