Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

evo par RTB ploca koje sasvim dobro zvuce koje sam kupio u toku poslednjih par meseci,ulavnom je jazz u neverovatno dobrom stanju,kao nove,vrlo malo slusane ocigledno , sto je kod domacica vrlo bitno.

Ela fitzgerald with duke elington,Ben Webster,Oscar Peterson

Sara Vaughan How long has this been goin on

Bonfa/Burows- Brasil

Baden Powell-Tristeza on guitar

Clifford Brown-I remeber Cliford

Jimmy Smith-Bluesmith

Lionel Hampton par albuma...

 

i od ranije iz glave da se setim neceg sto bas dobro zvuci

Stephane Gapelli- Violinspiration

David Grisman-Hot Dawg

 

i da malo odmorimo od jazz-a, malo dobrog Pop-a(valjda se to tako zove),jedna dobro snimljena ploca u produkciji magicnog Gary Katza ,i velikoj pomoci sjajnih muzicara Donald Fagen-a,Walter Backera,Tony Levin-a... Rosie Vela-Zazu.Van Morison Avalon sunset je takodje odlican,poneki Sting,dami prosti Milos i Dejr strejtsi su dobro zvucali na Rtbejkama.Kao dobar pop iz mladjih dana na RTB-u je koliko se secam i Our favorite shop-Style Counsil-a.Tu plocu nikad nisam kupio na originalu iz bizarnih razloga naisao sam na gomilu tih ploca na snizenju u Budimpesti(ispod 1dm) i kupio ih sve,tako da kad se od slusanja neka pohaba izvadim novu,mada da budem iskrensad vec davno nisam poslusao taj album,valjda sam ga i preslusao za dva zivota.

Predpostavka da se i iz ovih ploca ipak nize klase izvuce maksimum je dobar gram,neke od ovih domacica su me sokirale odkad sam se ponovo zasondeÄio,a bile su mi otpisane sto se "zvuka" i audiofilisanja tice.Sad mi uopste nije problem da kad mi neko dodje ama bas celo vece pustam domacice,naravno probrane.

 

P.S. posto je samo opsta kuknjava u modi,mene to slabo zanima,slusam to po ceo dan na sve strane,voleo bi da cujem jos koji dobar primer za domacicu...slobodno se opustite.Sad ce Ras da Raspali sa jedno 5kom,osecam...  5 po 5 nakupicemo

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam niÅ¡ta protiv domaćica, naprotiv - presrećan sam kada naletim na dobar primerak za malo parica! Evo par naslova koji su me baÅ¡ obradovali na nedavnoj berzi: zvuÄe dobro, a muzika je jedan lep nostalgija trip:

 

- Willie Nelson and Waylon Jennings - Take it to the limit - Suzy

- Malcolm McLaren - Fans - Jugoton

- Traffic - When the eagle flies - Jugoton

- Ivoi Pogorelić - Chopin recital - RTB. Ova ploÄa "koju je imala svaka poÅ¡tena kuÄa" je doÅ¡tampavana nekoliko puta, Äini mi se da je dogurala do zlatne i moguće je da se Q razlikuje od serije do serije. Moj primerak je odliÄan.

- The The - Infected - Suzy.

 

Å aÅ¡av izbor, zar ne? Uživajte u domaćicama i analognom zvuku  :)

Link to comment
Share on other sites

novopridošle LP

 

 

attachicon.gifB.B.jpg

 

BB King korektan snimak, malo tanak

 

attachicon.gifbuddy guy.jpg

 

odavno bolji snimak nisam slušao

 

attachicon.gifmuddy waters.jpg

 

korektan snimak, mada mi je malo tiši od ovog

 

attachicon.gifMuddy.jpg

 

duplog albuma chess rec

revox,

odlicna nabavka,znaj samo da ovaj dupli chess masters nije kompilacija vec dva waters-ova regularna albuma iz 60-tih. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

revox,

odlicna nabavka,znaj samo da ovaj dupli chess masters nije kompilacija vec dva waters-ova regularna albuma iz 60-tih. :thumbsup2

 

nisam znao a imam tu ploÄu bog te pita od kad, mada se na ovom drugom albumu waters-a nalazi 9 stvari sa ovog chess-a ali ga uzeh jer se 20 pjesama  ne poklapaju sa chess

 

naruÄio krajem osamdesetih iz GB

 

bila kolekcija od 5-6 albuma

 

pored muddy watersa imam bo diddley-a, howlin wolf-a i sonny boy williamson-a

 

Äini mi se da su bila joÅ¡ dva dupla albuma u toj seriji

Link to comment
Share on other sites

nisam znao a imam tu ploÄu bog te pita od kad, mada se na ovom drugom albumu waters-a nalazi 9 stvari sa ovog chess-a ali ga uzeh jer se 20 pjesama  ne poklapaju sa chess

 

naruÄio krajem osamdesetih iz GB

 

bila kolekcija od 5-6 albuma

 

pored muddy watersa imam bo diddley-a, howlin wolf-a i sonny boy williamson-a

 

Äini mi se da su bila joÅ¡ dva dupla albuma u toj seriji

Taj drugi waters ti je kompilacija (doduse morao bih da pitam vece znalce za blues).To su chess-ovi dupli albumi i predstavljaju odlicne regularne albume njihovih najjacih izvodjaca.Ja imam watersa i wolfa u kolekciji i cak sam pre nekih 15-tak godina znao nazive tih albuma (jbg-a vreme ucinilo svoje ili godine,kako god :order ).Za wolfa ustvari znam jedna ploca je kompletan album (inace njegovo remek delo,a treba spomenuti i da je to jedna od najboljih ploca chicago blues-a) "Moanin' at the moonlight" a druga ploca se kompletno poklapa sa plocom kou je svojevremeno izdao rtb sa omotom na kom je drvena stolica za ljuljanje sa akusticnom gitarom na njoj,cenim da se zove samo "Wolf".Sem gore navedenih ako se ne varam postoji jos i J.L.Hooker i J.Wells.Uglavnom cisti biseri Chicago blues-a.

Link to comment
Share on other sites

Zanimalo bi me kako se pokazao Crimson po pitanju zvuka i ochuvanosti (zanimalo bi me poshto sam, ako se ne varam i sam pregledao taj primerak i odustao zbog stanja)?

Po pitanju zvuka pokazao se odliÄno, zaista nemam zamerki na kvalitet. E sad, Å¡to se tiÄe stanja, poÄetak 21st Shizod Man-a pucketa, ostatak je vrlo korektan i samo se na najtiÅ¡im deonicama I Talk To The Wind Äuje vrlo blago pucketanje... Prelazi izmeÄ‘u pesama su bezÄujni i ostatak albuma je odliÄan. Možda lepkiranje otkloni ili barem ublaži ono sa poÄetka...

 

 

A danas sam po prvi put sluÅ¡ao Indagadadagagadada... Dagadaga... Vida... Kako god <_< , uglavnom, TAJ album Iron Buterfly-a Å¡to sam kupio na Sondekovu i Becovu preporuku. B strana je moćna. Vrlo. :listen  

 

Na sledećoj berzi 'oću da me opet uhvate njih dvojica u maÅ¡inu i nateraju me da kupim tako dobru ploÄu! :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Po pitanju zvuka pokazao se odliÄno, zaista nemam zamerki na kvalitet. E sad, Å¡to se tiÄe stanja, poÄetak 21st Shizod Man-a pucketa, ostatak je vrlo korektan i samo se na najtiÅ¡im deonicama I Talk To The Wind Äuje vrlo blago pucketanje... Prelazi izmeÄ‘u pesama su bezÄujni i ostatak albuma je odliÄan. Možda lepkiranje otkloni ili barem ublaži ono sa poÄetka...

 

 

A danas sam po prvi put sluÅ¡ao Indagadadagagadada... Dagadaga... Vida... Kako god <_< , uglavnom, TAJ album Iron Buterfly-a Å¡to sam kupio na Sondekovu i Becovu preporuku. B strana je moćna. Vrlo. :listen  

 

Na sledećoj berzi 'oću da me opet uhvate njih dvojica u maÅ¡inu i nateraju me da kupim tako dobru ploÄu! :crno-na-belo

 

Još samo jedna pesma na tom albumu je dobra: Are you happy

 

Dobar je to album i stekao je kultni status, al' sveukupno, to je planski poduhvat da se odgovori na engleski hard rok talas. Amerikanci su ga uvek gurali i reklamirali.

Mis'im, jebeÅ¡ odliÄan album na kome pola pesama ne valja.

 

So, are you happy?

 

Link to comment
Share on other sites

Još samo jedna pesma na tom albumu je dobra: Are you happy

 

Dobar je to album i stekao je kultni status, al' sveukupno, to je planski poduhvat da se odgovori na engleski hard rok talas. Amerikanci su ga uvek gurali i reklamirali.

Mis'im, ****Å¡ odliÄan album na kome pola pesama ne valja.

 

So, are you happy?

Slažem se za Are You Happy...

 

A Å¡to se tiÄe odliÄnog albuma na kom pola pesama ne valja... To mi bar ne predstavlja problem.

Ako mi se sviÄ‘a samo jedna strana nekog albuma, pa, sluÅ¡aću samo nju. I dan danas od cela dva LP-a Physical Graffita sluÅ¡am samo Kashmir. Ne oÄekujem da sve grupe budu kao Pink Floyd, niti da me svaki album "pokosi" kao Ommadawn, i to mi nimalo ne smeta.

 

So, In-A-Gadda-Da-Vida, honey!  ;-)

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Novi Klepton, smatram, vrijedi para. Kupiću i vinil Äim se pojavi... Ima lepu atmosferu, nekako podseća na 461 Ocean Blvd. Ako oÄekujete neke novotarije ili neki ekstra kvalitet na nivou najboljih izdanja, možda ćete se i razoÄarati. Ali ako jednostavno zavrtite ovaj album bez bilo kakvih predrasuda, uživaćete u opuÅ¡tenoj i kvalitetnoj svirci.

 

post-10033-0-73844800-1367061712_thumb.j

 

Ako kažem da inaÄe nisam fan Adult Alternative Pop/Rock/Electronic diva neću baÅ¡ sasvim slagati, iako su poslednjih godina, delomiÄno i zahvaljujući bolesti zvanoj audiofilija, takvi izvoÄ‘aÄi zauzeli Äitav jedan odeljak u mojoj kolekciji. Ali ako kažem da nisam fan Dido, neću vas slagati uopÅ¡te. Radoznao kakav jesam presluÅ¡ao sam i No Angel i Life For Rent pokuÅ¡avajući da skontam oko  Äega se tu diže takva praÅ¡ina, no odgovore nisam naÅ¡ao. Ravno, bez srca, duÅ¡e, poleta i emocije. Jednom reÄi - dosadno.

MeÄ‘utim, pesmiÄuljci No Freedom i Loveless Hearts su mi se iz nekog raloga dopali. A kako u dućanima već mesecima nema niÅ¡ta novog, onda je Äovek jednostavno primoran da da Å¡ansu onome Å¡to ima. I tako, presluÅ¡avÅ¡i najnovije Dido izdanje nekoliko puta, zakljuÄio sam da sam ustvari dosta dobro proÅ¡ao. Album je raznovrstan, pesmice dopadljive, melodiÄne, neopterećujuće, a produkcija - najbolja Å¡to Engleska u ovom trenutku nudi, a to otprilike znaÄi najbolja na svetu. Sve u svemu neoÄekivano dobar pazar.

 

post-10033-0-53499800-1367062630_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...