Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Daklem, ulov sa današnje berze...

 

attachicon.gifSlika637.jpg

 ?

Kad sam kupio domaćice (gornji red + Genesis) tu sam ispucao planirani budžet.

 

Onda se pokolebao na Zeppeline, budući da je mint stanje.

 

I tu sam trebao da izaÄ‘em... Ali avaj, priÄ‘em jednoj gomili, malo listam, prodavac me pita Å¡ta sluÅ¡am. Kažem progresivu i... i tu me prekine, kaže ova gomila ovde, listam je malo, naletim na Crimsona... Odvojim sa strane, proverim novÄanik, mogu da se protegnem za njega, ipak je UK izdanje. I tu se ja neÅ¡to presabiram, i onda mi momak turi u ruke ovog Leptira (isto UK), kaže odliÄan album... Ja kažem da mi nije poznat, u tom trenutku se joÅ¡ dvojica naÄ‘oÅ¡e okolo, u glas ko jedan viknuÅ¡e kako je to remek delo i sliÄno... I tu se ja navuÄem, i uzmem oba albuma, joÅ¡ sam ostao momku dužan...

 

Sad mi najteže pada Å¡to nemam zvuÄnicu na gramofonu, Äekam da mi Toma poÅ¡alje AT-95, pa dok se dotiÄna usvira, ijao... StraÅ¡no!

Daklem, ulov sa današnje berze...

 

attachicon.gifSlika637.jpg

 

Kad sam kupio domaćice (gornji red + Genesis) tu sam ispucao planirani budžet.

 

Onda se pokolebao na Zeppeline, budući da je mint stanje.

 

I tu sam trebao da izaÄ‘em... Ali avaj, priÄ‘em jednoj gomili, malo listam, prodavac me pita Å¡ta sluÅ¡am. Kažem progresivu i... i tu me prekine, kaže ova gomila ovde, listam je malo, naletim na Crimsona... Odvojim sa strane, proverim novÄanik, mogu da se protegnem za njega, ipak je UK izdanje. I tu se ja neÅ¡to presabiram, i onda mi momak turi u ruke ovog Leptira (isto UK), kaže odliÄan album... Ja kažem da mi nije poznat, u tom trenutku se joÅ¡ dvojica naÄ‘oÅ¡e okolo, u glas ko jedan viknuÅ¡e kako je to remek delo i sliÄno... I tu se ja navuÄem, i uzmem oba albuma, joÅ¡ sam ostao momku dužan...

 

Sad mi najteže pada Å¡to nemam zvuÄnicu na gramofonu, Äekam da mi Toma poÅ¡alje AT-95, pa dok se dotiÄna usvira, ijao... StraÅ¡no!

Ajao al' nalete na ekipu sto plocarise vise godina nego sto ih imas.Bec ti je prodao plocu,onaj tamo nafalio lepo,ja ti satro otimam iz ruku...lele al nalete...To nam je vec uigrano do prerfekcije :smile:
Link to comment
Share on other sites

Ajao al' nalete na ekipu sto plocarise vise godina nego sto ih imas.Bec ti je prodao plocu,onaj tamo nafalio lepo,ja ti satro otimam iz ruku...lele al nalete...To nam je vec uigrano do prerfekcije :smile:

ZnaÄi ti si taj zbog kog ću sad mesec dana da gulim paÅ¡tete!?! Dobro dobro, Äisto da znam sa kim imam posla! ;-)

 

Bolje bi vam bilo da mi se album svidi! :crno-na-belo   

Link to comment
Share on other sites

Malo je jaÄih muziÄkih simbola vremena kraja 60tih od epske sedamnaestominutne "In-A-Gadda-Da-Vida". (Potražiti i related The Simpsons epizodu)

Na žalost, Iron Butterfly su u ostatku priliÄno neinteresantni (znam neke koji tvrde suprotno). 

Tako će i tvoj primerak ploÄe, sigurno, imati A stranu u mnogo boljoj zvuÄnoj kondiciji od B strane. 

Link to comment
Share on other sites

Malo je jaÄih muziÄkih simbola vremena kraja 60tih od epske sedamnaestominutne "In-A-Gadda-Da-Vida". (Potražiti i related The Simpsons epizodu)

Na žalost, Iron Butterfly su u ostatku priliÄno neinteresantni (znam neke koji tvrde suprotno). 

Tako će i tvoj primerak ploÄe, sigurno, imati A stranu u mnogo boljoj zvuÄnoj kondiciji, od B strane. 

ZnaÄi, prvo da opravim dek, pa oma na kasetu, dok je sve joÅ¡ "friÅ¡ko"?

 

Moram priznati da me album zaista zanima, ta ne bih ga kupio da nije tako (mada je goreprozvana družina vrlo efektivna u ubeÄ‘ivanju), ali eto, poÅ¡to mi je potpuna nepoznanica, saÄekaću joÅ¡ tih nekoliko dana pa da ga Äujem kako dolikuje.

Link to comment
Share on other sites

Daklem, ulov sa današnje berze...

 

attachicon.gifSlika637.jpg

 

Kad sam kupio domaćice (gornji red + Genesis) tu sam ispucao planirani budžet.

 

Onda se pokolebao na Zeppeline, budući da je mint stanje.

 

I tu sam trebao da izađem... Ali avaj, priđem jednoj gomili, malo listam, prodavac me pita šta slušam. Kažem progresivu i... i tu me prekine, kaže ova gomila ovde, listam je malo, naletim na Crimsona... Odvojim sa strane, proverim novčanik, mogu da se protegnem za njega, ipak je UK izdanje. I tu se ja nešto presabiram, i onda mi momak turi u ruke ovog Leptira (isto UK), kaže odličan album... Ja kažem da mi nije poznat, u tom trenutku se još dvojica nađoše okolo, u glas ko jedan viknuše kako je to remek delo i slično... I tu se ja navučem, i uzmem oba albuma, još sam ostao momku dužan...

 

Sad mi najteže pada Å¡to nemam zvučnicu na gramofonu, čekam da mi Toma poÅ¡alje AT-95, pa dok se dotična usvira, ijao... StraÅ¡no! 

 

Zanimalo bi me kako se pokazao Crimson po pitanju zvuka i ochuvanosti (zanimalo bi me poshto sam, ako se ne varam i sam pregledao taj primerak i odustao zbog stanja)?

 

Ako neshto znachi, umesto AT95, preporuchio bih AT3600, narochito za prog. rock, zbog svoje "energichnosti" u odnosu na AT95, koji je po mom mishljenju previshe "dosadan"...

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Zanimalo bi me kako se pokazao Crimson po pitanju zvuka i ochuvanosti (zanimalo bi me poshto sam, ako se ne varam i sam pregledao taj primerak i odustao zbog stanja)?

 

Ako neshto znachi, umesto AT95, preporuchio bih AT3600, narochito za prog. rock, zbog svoje "energichnosti" u odnosu na AT95, koji je po mom mishljenju previshe "dosadan"...

 

Pozdrav! :wave2

Nije se joÅ¡ pokazao, poÅ¡to sam proÅ¡log petka prodao staru zvuÄnicu (baÅ¡ AT-3600) a tek juÄe mi je stigla AT-95, pa dok je malo ne "razgazim" neću sluÅ¡ati vrednije ploÄe... Ali svakako ću napisati utiske Äim presluÅ¡am.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Uzdaj se bolje u Majls-a,nekako imam utisak da njegove ploce zvuce pristojno i na domacicama,mada rtbeovsko puckanje kadkad ubija.Mada i to je uvek OK, dok ne dodje original.Meni su domacice inace super za prvu informaciju,pa ako se dobro prime na pogodno tle,onda se vredi masiti za novcanik,manje kostaju pa se lako posle i vrate pare od duplikata.Iskreno,i u jazz-u ima dosta toga sto ne zasluzuje doplatu jer  ostanu na retkom slusanju.Bar ja nevolim da imam nesto sto ce da stoji i skuplja prasinu,dosta sam se toga zbog toga i kurtalisao.Ima naravno i tako lepo zvucecih domacica da strano izdanje i nevredi doplate,Coleman Hawkins Nighthawk na primer,ne pucka zvuk je za 5,a muzika za 5 sa 5 zvezdica.

Link to comment
Share on other sites

Uzdaj se bolje u Majls-a,nekako imam utisak da njegove ploce zvuce pristojno i na domacicama,mada rtbeovsko puckanje kadkad ubija.Mada i to je uvek OK, dok ne dodje original.Meni su domacice inace super za prvu informaciju,pa ako se dobro prime na pogodno tle,onda se vredi masiti za novcanik,manje kostaju pa se lako posle i vrate pare od duplikata.Iskreno,i u jazz-u ima dosta toga sto ne zasluzuje doplatu jer  ostanu na retkom slusanju.Bar ja nevolim da imam nesto sto ce da stoji i skuplja prasinu,dosta sam se toga zbog toga i kurtalisao.Ima naravno i tako lepo zvucecih domacica da strano izdanje i nevredi doplate,Coleman Hawkins Nighthawk na primer,ne pucka zvuk je za 5,a muzika za 5 sa 5 zvezdica.

Sketches of spain & porgy and bess nije izdao rtb.Imam sketches i porgy licencna izdanja i zvuce jako dobro,a o suskanju nema ni govora.

Link to comment
Share on other sites

Upravu si, pregledah malo Milesa na domacicama u polici i ostalo Tutu,Amandla,Workin' and steaning,In a silent way...sve Jugoton ili Suzy.Ascenseur pour Lechafaud je Pgp,zvuk je odlican i savrsen skoro nov je primerak,ali ima standardno pegepeovsko puckanje koje si dobio vec sa novom plocom,btw. inace opasno dobro snimljena ploca,vredna doplate za strano izdanje.

Link to comment
Share on other sites

To je suzy edicija i zvuci vrlo dobro,tu su sem ta 2 Milesa (gore navedena) i Ellington,E.Garner,Ben Webster & Sweets Edison (imam i ovaj naslov i on je takodje odlican),jazz sempler Vol.1-3,mislim da ima jos nesto ali trenutno ne mogu da se setim.Inace ta Suzy-jeva izdanja (sa CBSa) sa crvenim lejblom zvuce odlicno,ja imam L.Cohen-I'm you man,Grover Waschington Jr.-Then and now..etc.Ovaj zadnji ti sondek preporucujem rec je odlicnom albumu i sjajnom snimku,ja nisam neki ljubitelj Grovera ali ovaj album je sjajna jazz-ijana.Imas ovde 2 komada pa izaberi.A kad su u pitanju RTB izdanja ja sam odustao od kupovine istih,zadnje sto me oduvalo sto dobrim presingom sto muzicki je Dexter Gordon & Karin Krog-Some other spring,zvuci neverovatno da gotovo i ne poverujes da je to odradio RTB.

http://www.kupindo.com/Tip/Ploce/1540621_Then-And-Now&Pretraga=Grover%20Washington%20Jr.&CeleReci=1&Grupa=285

Link to comment
Share on other sites

Upravu si, pregledah malo Milesa na domacicama u polici i ostalo Tutu,Amandla,Workin' and steaning,In a silent way...sve Jugoton ili Suzy.Ascenseur pour Lechafaud je Pgp,zvuk je odlican i savrsen skoro nov je primerak,ali ima standardno pegepeovsko puckanje koje si dobio vec sa novom plocom,btw. inace opasno dobro snimljena ploca,vredna doplate za strano izdanje.

 

PGP-ov Ascenseur pour L'echafaud je digitalni remaster.

 

Slažem se da zvuÄi dobro.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...