Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Ma poslace covek sta treba,nema bas previse ploca ,ali je izbor jazz-a odlicno napravljen,nek ti napravi spisak ako ga nema i posalje mailom.koliko znam gazda sedi u radnji sam i bori se za svaki dinar, da ne propadne.teska su vremena,Novi sad je puko skroz.tuga bozja.ima ih na fejsbooku,à da ih ne reklamiram dalje progooglaj za telefon.ako treba neka pomoc salji pp.

Link to comment
Share on other sites

Stigle Slike sa izložbe - za mene referentno izvoÄ‘enje, najbolji snimak ovog dela koji sam ja Äuo. Tu je i Å panska rapsodija.

 

Ko voli Stravinskog preporuÄujem disk u prilogu: izvoÄ‘enja su odliÄna a snimak fenomenalan (Petrouschka - moje omiljeno delo Stravinskog :listen ).

post-16107-0-77847700-1363986295_thumb.j

post-16107-0-80373300-1363986310_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Naravno da bih.Ljudi vec previse misle da se kopcamo na ledja i ne shvataju da iako je trenutni "hajp" pravih kupaca je jako malo,to najbolje znaju trgovci plocama.Koliko realno ljudi i ovde potrosi godisnje 500-1000E na ploce.Odem kod jednog drugara koji ima neke ploce na prodaju,medjuostalom i Pat Metheny Offramp,cena za staro izdanje 15E.Spremim se da uzmem par naslova i da mu platim u grupnom opustu 10E za Methenija,cisto da zamenim svoju savrseno ocuvanu domacicu.On u medjuvremenu podigao cenu na 20E.Odem do Mungosa taj nov neotpakovan album 2000din,pri cemu jos napominjem da nove ECM ploce zvuce brutalno dobro.Po cemu taj polovan Astral Weeks vredi kao i nov LP,a  original CD u radnji je 840din.Mozda jedino zato sto bih ja da ga kupim.Nekoliko odlicno ocuvanih Van Morison originala je inace bilo na berzi po 1000din.Ja placam 100din preko toga+pp.Nek se slobodno ljudi malo okrenu oko sebe,jest ludnica ostala izgleda otvorena al neki od nas odbijaju da se kopcaju s ledja.

Napravili smo Zbrujic i ja uporedni test On the Corner,moj prezvakani 30g star i njegov nov.Moj je za koju nijansu bolje zvucao,treba li da mozda raspalim jedno 30E za moj pucketavi vinil.Kupio sam bar 30-tak vrhunskih originalnih jazz izdanja koji su mint, kao iz radnje,svi su se uklopili u 10E makar u grupnom popustu.

Pitajte Bec-a kakav je Charlie Bird dupli album,USA izdanje za 20E.Rekao je da u Becu mozes da trazis i 50E za tako sacuvanu plocu,moze ali u Becu.

Cika sondeks,

Ne verujem ja bas da bi ti to tako lako dao.Ali mozes lako da me razuveris tako sto ces mi ponuditi Moondance staro izdanje od Van the mana,moze svabsko izdanje sa gatefold coverom,stanje M/M se podrazumeva.Placam u pola bela dana ili noci 1000din + postarinu.Dostupan sam na pm za dogovor oko slanja. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Moondance je bio na prosloj berzi mislim bas za te novce tj 10E.Posalji na PP broj telefona da ti ga uzmem sledeci put.Mozes da proveris i sa Borkom,ako uzmes u kompletu sa jos par komada verujem da ce biti ta cena.Meni je dao Al di Meolu mint dupli album za 1500 iako je na njemu uredno pisalo 2500,Holandska ploca ali perfektno stanje i zvuk.Cenkanje obavezno,ali ne na 1 kom-to ne priznajem.

evo par naslova za po cervenu:

Ela loves Cole porter

Manhatan Transfer Vocalese

Mark Knopfler Cal

Henry Manchini Pure gold

Miroslav Vitous Magical shepherd

Link to comment
Share on other sites

Par GnR prinova, iz Jugotonove kuhinje...

 

Album koji se svakako ne sme propustiti, ili barem preslushati:

 

Guns n' roses - Appetite for destruction (1987) [Jugoton LSGEFF 73280]

 

appetitefordestruction.jpg

 

Prinova 2:

 

Guns n' roses - Lies (1988) [Jugoton LP-7-1 2 022311]

 

tumblr_mdltla4xJ81qgj20no1_500.jpg

 

Rekao bih da su i Jugoton i Guns-i sa ova dva izdanja napravili odlichan posao - za svaku preporuku...

 

 

Nešto malo prinova, javlja mi se da će danas biti "puno posla"... :listen

 

attachicon.gifSlika625.jpg

 

Lep izbor!  :thumbsup2

 

 Dva odlichna Oldfield-ova albuma (i odlichno-zvuceca), dok Rolled gold (bez obzira na kvalitet selekcije pesama) nazalost ima poprilicno losh snimak u Jugotonovoj reziji... 

 

Stigle Slike sa izložbe - za mene referentno izvođenje, najbolji snimak ovog dela koji sam ja čuo. Tu je i Španska rapsodija.

 

Ko voli Stravinskog preporučujem disk u prilogu: izvoÄ‘enja su odlična a snimak fenomenalan (Petrouschka - moje omiljeno delo Stravinskog :listen ).

 

Interesantno - ako je moguce, zanimalo bi me kakvo bi bilo poredjenje sa njegovim ranijim izvodjenjima navedenog dela, prvenstveno sa:

 

UDGR_139010__42444__08022011103039-6910.

 

http://www.discogs.com/Ravel-Mussorgsky-Ravel-Berliner-Philharmoniker-Herbert-von-Karajan-Tableaux-Dune-Exposition-Bilder-E/release/1019276

 

?

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

"sluzbena putovanja su majka dobrih nabavki"..rece neko tu pre izvesnog vremena..shodno tome..jedino pitanje sta D.Straits trazi ovde :)..za 2 SEK (cca 70-80 dinara) niko se ne bi bunio za neki dobro ocuvani "stranjski primerak" istog....Hound Dog Taylor je slag na tortu..i ima tu jos par bisera... :xmas

post-9700-0-98875000-1364052349_thumb.jp

post-9700-0-44393800-1364052357_thumb.jp

post-9700-0-10029300-1364052365_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

"..jedino pitanje sta D.Straits trazi ovde :)..za 2 SEK (cca 70-80 dinara) niko se ne bi bunio za neki dobro ocuvani "stranjski primerak" istog....

Ja se ne bih bunio ni za 10x veće novce  :nerd

 

Nikako, za sve ove godine, da naletim na lepo oÄuvano strano izdanje te ploÄe.

Link to comment
Share on other sites

Ja se ne bih bunio ni za 10x veće novce  :nerd

 

Nikako, za sve ove godine, da naletim na lepo oÄuvano strano izdanje te ploÄe.

 

 

jbliga.."to be or not to be",bio je stavljen u "olos" kutiju "sve 2 SEK",u istom ducanu Miles "Filles....",staro izdanje, 70 SEK,Hound Dog,postavljne na zid,jos mi skrecu posebnu paznju "to sto je gore na zid postavljeno u "izlog"  je papreno skupo"(70 SEK)..ruski rulet ....,kod mene odavno London nije meka za nabavljanje jeftinih primeraka LP-a sa dobrom muzikom..taj "brothers in arms" sam vala zadnji put slusao na Altec 19,ima vala vise no 30 godina..money for nothing....

 

no comment..

Link to comment
Share on other sites

Moondance,stanje M/M,dojce gatefold cover izdanje=10e??,imas my number na pp.

 

Moondance novo izdanje, takoÄ‘e gatefold oprema ne koÅ¡ta mnogo viÅ¡e od tih 10€ i jedna je od najboljih novih ploÄa koje imam - razvaljuje!

Link to comment
Share on other sites

@Scorpio

 

Pošto imam oba izvođenja (i još jedno - Ukrajinsko) moji utisci su:

 

1. Karajan Gold izdanje: Veoma dinamiÄno odsvirano sa naglaÅ¡enom dramom u svakom stavu. Možda bi za neÄiji ukus bilo previÅ¡e bombastiÄno, ali za mene je baÅ¡ koliko treba. Tajming i tempo su odliÄni. Snimak je odliÄan i meni najrealistiÄniji od pomenuta 3. Ovo je digitalni snimak. Najbolje je da se sluÅ¡a veoma glasno :) i samo sluÅ¡a dok ide muzika, bez ikakvih drugih aktivnosti.

Ovaj disk volim da koristim kao test disk za sisteme. Na slici se vide 2 diska, jedan je snimljen (i njega imam odavno, levo na slici)) a sada je tu i original (vidi se zlatni odbljesak  :wub: , desno na slici).

 

2. Karajan izvoÄ‘enje iz 1965 -  slika omota koju si prikazao. Naravno, ima dosta sliÄnosti sa 1. Razlika je manje izražena drama u stavovima, ovde mislim i na naÄin izvoÄ‘enja (manje odseÄno odsvirane deonice) i na zvuk. Makrodinamika i mikrodinamika snimka izrazito manja od 1. Nedostaje mi udarac timpana u 2, 9 i 10 stavu - jedva se Äuje. Kod mene najbolje zvuÄi na srednjoj jaÄini - dobar disk za razgovor ili Äitanje knjige uz muziku :)

 

3. Ukrajinsko izvoÄ‘enje iz 2001 - Naxos izdanje. Kod ovog izvoÄ‘enja mi nedostaje teÄnost Karajanovih izvoÄ‘enja. Iako je dinamika izvoÄ‘enja sasvim solidna, ponekad mi neki delovi zvuÄe pomalo mehaniÄki - manje prefinjeno (moj utisak naravno) od Karajana. Snimak nije loÅ¡, ali veoma daleko od Karajan Golda. Sve u svemu, bolje od njega mi zvuÄi i snimak Karajana iz 1965.

 

Osim ova 3 izvođenja koja su Ravelova orkestracija Musorgskog, slušam i Pogorelićevo izvođenje originalne verzije. Na žalost, ovaj disk nemam kao original (pa nema ni slike).

 

Ovo sve je samo moj liÄni stav.

Pozdrav :wave2

post-16107-0-14901900-1364064000_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

@Scorpio

 

Pošto imam oba izvođenja (i još jedno - Ukrajinsko) moji utisci su:

 

1. Karajan Gold izdanje: Veoma dinamiÄno odsvirano sa naglaÅ¡enom dramom u svakom stavu. Možda bi za neÄiji ukus bilo previÅ¡e bombastiÄno, ali za mene je baÅ¡ koliko treba. Tajming i tempo su odliÄni. Snimak je odliÄan i meni najrealistiÄniji od pomenuta 3. Ovo je digitalni snimak. Najbolje je da se sluÅ¡a veoma glasno :) i samo sluÅ¡a dok ide muzika, bez ikakvih drugih aktivnosti.

Ovaj disk volim da koristim kao test disk za sisteme. Na slici se vide 2 diska, jedan je snimljen (i njega imam odavno, levo na slici)) a sada je tu i original (vidi se zlatni odbljesak  :wub: , desno na slici).

 

2. Karajan izvoÄ‘enje iz 1965 -  slika omota koju si prikazao. Naravno, ima dosta sliÄnosti sa 1. Razlika je manje izražena drama u stavovima, ovde mislim i na naÄin izvoÄ‘enja (manje odseÄno odsvirane deonice) i na zvuk. Makrodinamika i mikrodinamika snimka izrazito manja od 1. Nedostaje mi udarac timpana u 2, 9 i 10 stavu - jedva se Äuje. Kod mene najbolje zvuÄi na srednjoj jaÄini - dobar disk za razgovor ili Äitanje knjige uz muziku :)

 

3. Ukrajinsko izvoÄ‘enje iz 2001 - Naxos izdanje. Kod ovog izvoÄ‘enja mi nedostaje teÄnost Karajanovih izvoÄ‘enja. Iako je dinamika izvoÄ‘enja sasvim solidna, ponekad mi neki delovi zvuÄe pomalo mehaniÄki - manje prefinjeno (moj utisak naravno) od Karajana. Snimak nije loÅ¡, ali veoma daleko od Karajan Golda. Sve u svemu, bolje od njega mi zvuÄi i snimak Karajana iz 1965.

 

Osim ova 3 izvođenja koja su Ravelova orkestracija Musorgskog, slušam i Pogorelićevo izvođenje originalne verzije. Na žalost, ovaj disk nemam kao original (pa nema ni slike).

 

Ovo sve je samo moj liÄni stav.

Pozdrav :wave2

Vrlo korisne informacije, budući da mi je Karajanovo izvoÄ‘enje iz '65, za ove dve nedelje koliko posedujem dotiÄni LP, postalo najomiljenija ploÄa od sve klasike Å¡to imam.  ;-) 

 

Moraću da obratim pažnju na gorenavedena izvođenja na sledećoj berzi u Sonji....

 

Incantations je odliÄan album, meni najbolji posle Ommadawn-a, uživaj.

Na kraju albuma, Äetvrte numere, je deo koji se zove Oda Sintiji - za mene najbolji deo/pesma koju je Majk napravio.

Meni je Ommadawn najomiljeniji, posle slede Tubular Bells i Five Miles Out... Fora je Å¡to sam Oldfielda jako "nakaradno" otkrivao... Prvo sam Äuo Tubular, pa novije albume, pa ga totalno zaboravio, pa mi je uletelo Boxed izdanje za siću, koje sam kupio eto tako, da imam, pa sam Äitao Koko Bilove tekstove (btw, Koko, zabuÅ¡avaÅ¡ :crno-na-belo ), da bi u skorije vreme postao naprosto oduÅ¡evljen Majkovim kompozicijama. A Incantakatakataka album joÅ¡ uvek "varim", nije mi baÅ¡ seo, ali neka, ima vremena...

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Lep izbor!   :thumbsup2

 

 Dva odlichna Oldfield-ova albuma (i odlichno-zvuceca), dok Rolled gold (bez obzira na kvalitet selekcije pesama) nazalost ima poprilicno losh snimak u Jugotonovoj reziji... 

 

Hvala. 

 

A ovo za Rolled Gold, u planu je svakako nabavka referentnijeg izdanja, ali s'obzirom da je dotiÄni album "iz odma" zavrÅ¡io na kaseti :listen , verovatno će se prvo popunjavati neke druge rupe u kolekciji (Äitaj: da stavim taÄku na Jethro, pa da spavam miran ;-) ) pa će tek kasnije doć' i Stonsi na red.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@Scorpio

 

Pošto imam oba izvođenja (i još jedno - Ukrajinsko) moji utisci su:

 

1. Karajan Gold izdanje: Veoma dinamično odsvirano sa naglaÅ¡enom dramom u svakom stavu. Možda bi za nečiji ukus bilo previÅ¡e bombastično, ali za mene je baÅ¡ koliko treba. Tajming i tempo su odlični. Snimak je odličan i meni najrealističniji od pomenuta 3. Ovo je digitalni snimak. Najbolje je da se sluÅ¡a veoma glasno :) i samo sluÅ¡a dok ide muzika, bez ikakvih drugih aktivnosti.

Ovaj disk volim da koristim kao test disk za sisteme. Na slici se vide 2 diska, jedan je snimljen (i njega imam odavno, levo na slici)) a sada je tu i original (vidi se zlatni odbljesak  :wub: , desno na slici).

 

2. Karajan izvoÄ‘enje iz 1965 -  slika omota koju si prikazao. Naravno, ima dosta sličnosti sa 1. Razlika je manje izražena drama u stavovima, ovde mislim i na način izvoÄ‘enja (manje odsečno odsvirane deonice) i na zvuk. Makrodinamika i mikrodinamika snimka izrazito manja od 1. Nedostaje mi udarac timpana u 2, 9 i 10 stavu - jedva se čuje. Kod mene najbolje zvuči na srednjoj jačini - dobar disk za razgovor ili čitanje knjige uz muziku :)

 

3. Ukrajinsko izvoÄ‘enje iz 2001 - Naxos izdanje. Kod ovog izvoÄ‘enja mi nedostaje tečnost Karajanovih izvoÄ‘enja. Iako je dinamika izvoÄ‘enja sasvim solidna, ponekad mi neki delovi zvuče pomalo mehanički - manje prefinjeno (moj utisak naravno) od Karajana. Snimak nije loÅ¡, ali veoma daleko od Karajan Golda. Sve u svemu, bolje od njega mi zvuči i snimak Karajana iz 1965.

 

Osim ova 3 izvođenja koja su Ravelova orkestracija Musorgskog, slušam i Pogorelićevo izvođenje originalne verzije. Na žalost, ovaj disk nemam kao original (pa nema ni slike).

 

Ovo sve je samo moj lični stav.

Pozdrav :wave2

 

Hvala na detaljnom poredjenju! :thumbsup2

 

Preslushao sam (dodushe povrshno - priznajem) navedeno Karajanovo izvodjenje i stvarno ima odlike odlichnog tehnichko/muzichkog (snimak i izvodjenje) ostvarenja - veoma mi se svidelo. Posle detaljnijeg uvida, videcu da li ce ici na "referentno/omiljenu" listu...

 

Inace, ne treba propustiti i Rajnerovo izvodjenje iz 1958. za RCA Victor:

 

82876613942.jpg

 

http://www.discogs.com/Moussorgsky-Ravel-Fritz-Reiner-Chicago-Symphony-Orchestra-Pictures-At-An-Exhibition/release/2384562

 

Link je ka originalnom izdanju koje je kasnije reizdato na (odlichnom) CD-u i SACD-u.

 

Za originalnu verziju, lichni favorit i preporuka za preslushavanje bi bio (po meni neprevazidjeni) Rihter-ov recital u Sofiji:

 

SviatoslavRichter.jpg

 

http://www.arkivmusic.com/classical/album.jsp?album_id=3889

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...