Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

post-11818-0-00862800-1362241635_thumb.j

 
Berzanski plen,originalna izdanja.Trzisne orijentacije radi, cene su uglavnom 10E po ploci.Bilo je i dosta skupljih cena za slicno, ali su vrlo podlozne cenkanju tj. popustima na 2-3kom,uracunat APP faktor je obicno oko 1.5.
Charlie Byrd -Latin Byrd
Keith Jarret-The Koln Koncert
Jimmy Smith -Keep on comin' live sa Kenny burrell-om i Johny Griffin-om,ponovni skup nakon 30g
Steve Kuhn-Trance
Solomon Burke-Atlantic-ov The best of
 
P.S.Super ovo za funtu,kad sam ja pazario gramofon pre par meseci odnos je bio 1.28 ,kog 'oce po usima 'oce.
Link to comment
Share on other sites

sa danasnja berza..najveci ulovi Belafonte za 10 eura,R.Flack za 1,5 euro (!!!!),G.Dead "Anthem of the sun",jest reizdanje,ali za 3eura,je bilo greota ostaviti..Clapton ostao iz neke memeorijske jedinice kupljenog trakasa Revox B77 od nekada gde sam sa spravom dobio par snimljenih traka,U2 ce lepo da zameni fancy izdanje 2x180gre koje nije ni za Q...slike CD-ova kad dobijem sve jer sam se na licu mesta izdogovarao za neke stvari kod prodavaca sto nisu bile izlozene na tezgama   :xmas

post-9700-0-92088000-1362323752_thumb.jp

post-9700-0-69003100-1362323769_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

sa danasnja berza..najveci ulovi Belafonte za 10 eura,R.Flack za 1,5 euro (!!!!),G.Dead "Anthem of the sun",jest reizdanje,ali za 3eura,je bilo greota ostaviti..Clapton ostao iz neke memeorijske jedinice kupljenog trakasa Revox B77 od nekada gde sam sa spravom dobio par snimljenih traka,U2 ce lepo da zameni fancy izdanje 2x180gre koje nije ni za Q...slike CD-ova kad dobijem sve jer sam se na licu mesta izdogovarao za neke stvari kod prodavaca sto nisu bile izlozene na tezgama   :xmas

 E volim da pogledam tvoje novitete,ti kad' pazaris to odradjujes bas muski.Svaka cast za kvalitet,a bogami i za kvantitet. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Lepa vest za kolege koje kupuju na UK Amazonu (i drugim mestima koja cene obraÄunavaju u britanskoj valuti):  Funta na najnižem nivou od 2010.

 

U ovom trenutku odnos GBP/EUR je oko 1,15. Kul.

 

Ovo je za dolar. U odnosu na evro funta je bila proÅ¡le godine i 1,08. A najniža vrednost joj je bila 2008/2009 oko 1.022.

Link to comment
Share on other sites

Pajo, koje izdanje Heart of Saturday night? Staro, ili Rhino reizdanje (ovo novije imam).

 

I ako se setiÅ¡ kada ga budeÅ¡ posluÅ¡ao, napiÅ¡i kako zvuÄi.

 

 

sa danasnja berza..najveci ulovi Belafonte za 10 eura,R.Flack za 1,5 euro (!!!!),G.Dead "Anthem of the sun",jest reizdanje,ali za 3eura,je bilo greota ostaviti..Clapton ostao iz neke memeorijske jedinice kupljenog trakasa Revox B77 od nekada gde sam sa spravom dobio par snimljenih traka,U2 ce lepo da zameni fancy izdanje 2x180gre koje nije ni za Q...slike CD-ova kad dobijem sve jer sam se na licu mesta izdogovarao za neke stvari kod prodavaca sto nisu bile izlozene na tezgama   :xmas

Link to comment
Share on other sites

 

Ovo je za dolar. U odnosu na evro funta je bila prošle godine i 1,08. A najniža vrednost joj je bila 2008/2009 oko 1.022.

 

Ma nije kraj sveta sto me kostao me gram 140-150E vise , nego sto je to 15 dobrih ploca...U svakom slucaju bolje sad pazariti iz UK nego prosle godine.

Link to comment
Share on other sites

Pajo, koje izdanje Heart of Saturday night? Staro, ili Rhino reizdanje (ovo novije imam).

 

I ako se setiÅ¡ kada ga budeÅ¡ posluÅ¡ao, napiÅ¡i kako zvuÄi.

 

 

staro izdanje je,malo je to tvrdje oko kontrabasa,cinele,sax,vokal,ali je cist..cd ovog mi je muljav,nekako zatvoren,iako je original..juce sam ja to preslusao medj prvima..bilo je fala ti Boze,konacno kako ga se secam jos onomad iz kombinacije Luxman L410/Mission 770S....ja Closing time jos nisam nasao na starom izdanju od onog sto sam nameracio da uzimam na LP od TW-a..doce i njegovih 5 minuta kad tad,problem je sto su njjega poceli sad vec da slusaju i hajendisti,matorci koji do sada pojma nisu imali jel se jede il se pije,pa su cene visoke za polovnjake jel je ponuda slaba...prosetaj do "knjizare",bio je jedan primerak,cini se starog izdanja,samo frit-frit.. :blah

Link to comment
Share on other sites

staro izdanje je,malo je to tvrdje oko kontrabasa,cinele,sax,vokal,ali je cist..cd ovog mi je muljav,nekako zatvoren,iako je original..juce sam ja to preslusao medj prvima..bilo je fala ti Boze,konacno kako ga se secam jos onomad iz kombinacije Luxman L410/Mission 770S....ja Closing time jos nisam nasao na starom izdanju od onog sto sam nameracio da uzimam na LP od TW-a..doce i njegovih 5 minuta kad tad,problem je sto su njjega poceli sad vec da slusaju i hajendisti,matorci koji do sada pojma nisu imali jel se jede il se pije,pa su cene visoke za polovnjake jel je ponuda slaba...prosetaj do "knjizare",bio je jedan primerak,cini se starog izdanja,samo frit-frit.. :blah

 

E, vidiÅ¡ bilo je pritužbi na novo izdanje, možda Äak i od strane samog Waitsa, pa je neka od onih napucanih kuća (Sundazed i sl.) napravila i neko specijalno itd.

Rekoh da imam to novo Rhino izdanje, crni vinil (postoji paralelno i na crvenom vinilu) i mene je malo muÄio taj tvrÄ‘i zvuk, kako ga opisujeÅ¡, pa rekoh da nije Rhino ovoga puta podbacio i  uvalio digi remaster. Onda bukvalno posle mesec dana naletim na staro izdanje u Jugovinilu. Pustim ga - i zvuÄi potpuno isto!

Link to comment
Share on other sites

Da, oko Rhino reizdanja prve Äetiri Vejtsove ploÄe podigla se lepa praÅ¡ina. Kroz istoriju problema može se proći na ovom threadu na SF forumu.

Elem, prvobitna Rhino reizdanja imaju problem (odseÄeni visoki tonovi) i zvuÄe loÅ¡e. Rhino i Tom su potvrdili da postoji problem i izdali saopÅ¡tenje u kom izražavaju žaljenje i daju mogućnost fanovima da zamene svoje problematiÄne primerke novim ploÄama koje je remasterovao i popravio Chris Bellman. Tako da danas cirkuliÅ¡u dva Rhino reizdanja (prva Äetiri Tomova albuma): ova prva, sa problemima, i druga, remasterovana i popravljena.
Popravljene ploÄe u dead wax-u imaju urezane inicijale CB (od Chris Bellman) i datiraju s kraja 2011.

 

Rekoh da imam to novo Rhino izdanje, crni vinil (postoji paralelno i na crvenom vinilu)

 

Rase, jesi svoj popravljeni primerak nabacio u Goodi?

 

Gooda ima THOTSN i "Small Change" po relativno normalnoj ceni. Reizdanja, sudeći po sajtu, datiraju iz 2009. godine. Stoga se malo plaÅ¡im da nisu u pitanju neki zaostali primerci iz prve, problematiÄne, serije.

Mada, ako sam te dobro shvatio, ni popravljena izdanja ne zvuÄe baÅ¡ spektakularno :(

Link to comment
Share on other sites

Da, oko Rhino reizdanja prve Äetiri Vejtsove ploÄe podigla se lepa praÅ¡ina. Kroz istoriju problema može se proći na ovom threadu na SF forumu.

Elem, prvobitna Rhino reizdanja imaju problem (odseÄeni visoki tonovi) i zvuÄe loÅ¡e. Rhino i Tom su potvrdili da postoji problem i izdali saopÅ¡tenje u kom izražavaju žaljenje i daju mogućnost fanovima da zamene svoje problematiÄne primerke novim ploÄama koje je remasterovao i popravio Chris Bellman. Tako da danas cirkuliÅ¡u dva Rhino reizdanja (prva Äetiri Tomova albuma): ova prva, sa problemima, i druga, remasterovana i popravljena.

Popravljene ploÄe u dead wax-u imaju urezane inicijale CB (od Chris Bellman) i datiraju s kraja 2011.

 

 

Rase, jesi svoj popravljeni primerak nabacio u Goodi?

 

Gooda ima THOTSN i "Small Change" po relativno normalnoj ceni. Reizdanja, sudeći po sajtu, datiraju iz 2009. godine. Stoga se malo plaÅ¡im da nisu u pitanju neki zaostali primerci iz prve, problematiÄne, serije.

Mada, ako sam te dobro shvatio, ni popravljena izdanja ne zvuÄe baÅ¡ spektakularno :(

 

Eto, to je Äitava priÄa i (sada) znam da sam je Äitao.

 

Heart of... je kupljen ovde, pre par meseci, odnosno to je taj iz Goode.

Ne kažem da zvuÄi loÅ¡e, on prosto zvuÄi tako kako zvuÄi, tvrdo, ali jasno, jednako kao Å¡to i paja959 opisuje, a rekoh da sam uporedio i sa originalnim otiskom istog albuma i da zvuÄe isto.

Link to comment
Share on other sites

I kakav je kvalitet Ben Webster/Oscar Peterson kibicovao sam nesto tu plocu.

Da li je neko pazario Van Morison Astral weeks,ovo izdanje sto je sad po radnjama-i tu je pao kibic,ali sam se destimulisao kad sam video i CD u radnji po 800din,samo mi fali da jos kupim plocu koja ne zvuci kako treba.Btw ako neko ima staro izdanje na prodaju na raspolaganju sam sam sa 10E,isplata solarna.

Link to comment
Share on other sites

I kakav je kvalitet Ben Webster/Oscar Peterson kibicovao sam nesto tu plocu.

 

 

snimak je odliÄan, rekao bih fenomenalan jer se radi o sessionu iz 1959,  izdanje Jazz Wax Records

 

a izvođenju što reći bez samo -boli :listen

 

mada ako voliÅ¡ Webstera toplo bih ti preporuÄio i Soulville, e tu boli na 2

Link to comment
Share on other sites

I kakav je kvalitet Ben Webster/Oscar Peterson kibicovao sam nesto tu plocu.

Da li je neko pazario Van Morison Astral weeks,ovo izdanje sto je sad po radnjama-i tu je pao kibic,ali sam se destimulisao kad sam video i CD u radnji po 800din,samo mi fali da jos kupim plocu koja ne zvuci kako treba.Btw ako neko ima staro izdanje na prodaju na raspolaganju sam sam sa 10E,isplata solarna.

Koja je cena tog novog izdanja weeksa??

Link to comment
Share on other sites

snimak je odliÄan, rekao bih fenomenalan jer se radi o sessionu iz 1959,  izdanje Jazz Wax Records

 

a izvođenju što reći bez samo -boli :listen

 

mada ako voliÅ¡ Webstera toplo bih ti preporuÄio i Soulville, e tu boli na 2

Nesto sam se sludeo skroz sa tim '60-tim...Coleman Hawkins, Eddie Lockjaw Davis , Modern jazz Quartet,Lionel Hamilton,Cliford Brown,Jimmy Smith,po koja dobra bossanova ne silaze s gramofona.ECM i '70-80-te malo prave pauzu,mada napikirao sam jedan ECM Steve Kuhn sa Jack De Jonette-om za veceras-da malo razbijem atmosferu.Prosli vek uglavnom vrlo retko napustam,zapravo ne prilazim mu ni na 10g.  

I Soulville sam nameracio,malo me jedino muci moj odnos prema novcu,pa redovno padnem na dva polovnjaka umesto jedne nove ploce.Na ovoj berzi je bio jedan cika sa nestvarno dobrim izborom iz tog perioda sve made in USA-oci mi ispale,ne mogu da docekam sledecu berzu,a tek je ova prosla.

Link to comment
Share on other sites

Nesto sam se sludeo skroz sa tim '60-tim...Coleman Hawkins, Eddie Lockjaw Davis , Modern jazz Quartet,Lionel Hamilton,Cliford Brown,Jimmy Smith,po koja dobra bossanova ne silaze s gramofona......................

 

što ti je loš izbor :cheers

 

..................malo me jedino muci moj odnos prema novcu,pa redovno padnem na

dva polovnjaka umesto jedne nove ploce...............

obratno treba,

 

prodam 4 licencna izdanja za jedan dobar LP

 

preko 200 licencnih LP dao na prodaju, uglavnom ono Å¡to sam nekontrolisano kupovao 70 tih i 80 tih

 

e da je meni da se primaknem berzi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sondek,

jer bi ti dao staro ali odlicno ocuvano izdanje tog albuma za 10e,ja mislim da ne bi.

Naravno da bih.Ljudi vec previse misle da se kopcamo na ledja i ne shvataju da iako je trenutni "hajp" pravih kupaca je jako malo,to najbolje znaju trgovci plocama.Koliko realno ljudi i ovde potrosi godisnje 500-1000E na ploce.Odem kod jednog drugara koji ima neke ploce na prodaju,medjuostalom i Pat Metheny Offramp,cena za staro izdanje 15E.Spremim se da uzmem par naslova i da mu platim u grupnom opustu 10E za Methenija,cisto da zamenim svoju savrseno ocuvanu domacicu.On u medjuvremenu podigao cenu na 20E.Odem do Mungosa taj nov neotpakovan album 2000din,pri cemu jos napominjem da nove ECM ploce zvuce brutalno dobro.Po cemu taj polovan Astral Weeks vredi kao i nov LP,a  original CD u radnji je 840din.Mozda jedino zato sto bih ja da ga kupim.Nekoliko odlicno ocuvanih Van Morison originala je inace bilo na berzi po 1000din.Ja placam 100din preko toga+pp.Nek se slobodno ljudi malo okrenu oko sebe,jest ludnica ostala izgleda otvorena al neki od nas odbijaju da se kopcaju s ledja.

Napravili smo Zbrujic i ja uporedni test On the Corner,moj prezvakani 30g star i njegov nov.Moj je za koju nijansu bolje zvucao,treba li da mozda raspalim jedno 30E za moj pucketavi vinil.Kupio sam bar 30-tak vrhunskih originalnih jazz izdanja koji su mint, kao iz radnje,svi su se uklopili u 10E makar u grupnom popustu.

Pitajte Bec-a kakav je Charlie Bird dupli album,USA izdanje za 20E.Rekao je da u Becu mozes da trazis i 50E za tako sacuvanu plocu,moze ali u Becu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...