Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Da, bolji je stari vinil,prirodniji zvuk svih instrumenata.Drzim se ja starih ploca i lepka,gde god mogu.Nedavno sam kupio jedan first press preko 50g star,zvuk perfektan.Ploca je srecom sve vise,jedino je malo za brigu i velik broj losih gramofona i starih igala u upotrebi,pa treba biti oprezan od koga kupujes ali ako se uzme mint stara originalna ploca nadzivece svaku novu.Zapravo ploca je bezsmrtna ako se normalno koristi za razliku od CD-a,vec mi se sa par desilo da su otisli na onaj svet iz cista mira.

Link to comment
Share on other sites

Moram ti reći da sam malopre, kod Sondeka, uporedio taj MOV "On the corner" s najobiÄnijim holandskim ondaÅ¡njim i da je prednost starog vinila bila ubedljiva od prvog tona. A, baÅ¡ sam bio zadovoljan kako je MOV zvuÄao... :smile:

 

 

ma sve je to jasno,po berzama nesto ja to nisam bas vidjao,i strpljivom coveku kad tad mozte da pukne film pa bude "daj sta das" :)

 

http://www.ebay.de/itm/MILES-DAVIS-ON-THE-CORNER-COLUMBIA-US-LP-First-Press-A1-A1-/370761821128?pt=B%C3%BCcher_Unterhaltung_Music_CDs&hash=item5653206bc8

 

a "On the corner" je naspram nekih matorih bluzerskih snimaka ipak bio stampan/izdat u vise primeraka,pa bi se do toga,barem teoretski,lakse dolazilo..hebiga,proso voz strpljivog cekanja vise pored moje stanice,bez zaustavljanja :)

Link to comment
Share on other sites

Na Amazonu je ta ploÄa skoro duplo jeftinija. Krajnje je vreme da nabaciÅ¡ Visa Internet karticu i okuÅ¡aÅ¡ se u onlajn kupovini. ;)

 

Vreme je već odavno. Ne toliko zbog novca, mada su razlike u ceni priliÄne, već zbog izbora. Ali nikako da preÄ‘em na plastiku...

 

Mogu misliti kako zvuci moj primerak hoodoo man blues-a,usa izdanje kupljeno pre nekih 15-tak godina B)

 

Da, bolji je stari vinil,prirodniji zvuk svih instrumenata.Drzim se ja starih ploca i lepka,gde god mogu.Nedavno sam kupio jedan first press preko 50g star,zvuk perfektan.Ploca je srecom sve vise,jedino je malo za brigu i velik broj losih gramofona i starih igala u upotrebi,pa treba biti oprezan od koga kupujes ali ako se uzme mint stara originalna ploca nadzivece svaku novu.Zapravo ploca je bezsmrtna ako se normalno koristi za razliku od CD-a,vec mi se sa par desilo da su otisli na onaj svet iz cista mira.

 

Potpuno se slažem. Nove ploÄe, kako to neko reÄe, uglavnom zvuÄe kao cd puÅ¡ten sa gramofona. Nemaju duÅ¡u. Jedino odstupanje od ovog pravila su neki licencni jazz naslovi (Dave Brubeck, MIles Davis) koji ipak bolje zvuÄe na novom vinilu. Ili ako nikad nisam imao neki vinil kao Å¡to je to sluÄaj sa Hoodoo Man Bluesom, pa onda ne mogu da poredim i dobar mi je i ovaj  :roll:

 

A to sa cedeovima je posebna priÄa. Kad platim to parÄe plastike 20 ili 30 ojra, poslednje Å¡to oÄekujem je da trokira posle par meseci. Å to mi se desilo sa viÅ¡e njih, a najviÅ¡e sam popizdeo zbog diskova Layla & other assorted love songs, i The Beatles - Naked, koje viÅ¡e nijedan plejer ne Äita. Srećom, imam vinile, a i presnimio sam ih na disk u wav formatu, pa bi se moglo reći da nisam na gubitku. Ali u principu sam veoma nezadovoljan 'neuniÅ¡tivim formatom za ceo život'.

Link to comment
Share on other sites

ocito da su dezurni "alternativci" zaspali..nadjoh temu na PFM-u za ovo,odgledao,narucio..Cave u cool stilu sa decijim horom,redovnim gudacima na koncertu prezentacije svog novog snimka+nesto svoje klasike,u nekom malom pozoristu..intimno,sa nekom energijom koja nije odmah vidljiva...ako je jos vidljivo:

 

http://www.guardian.co.uk/music/interactive/2013/feb/21/nick-cave-push-the-sky-away-live-from-la

Link to comment
Share on other sites

@Koko

Ja se (kao i svako drugi) rukovodim svojom logikom,koja kaze da uzimam samo nova izdanja koja su recimo izasla od druge polovine 90-tih na ovamo (tu spadaju razno-razna americana,jazzijana...etc ,tipa Justin Townes Earle,Wooden Sky,Arizona Amp & Alternator,Marissa Nadler...da ne nabrajam vise),te  reizdanja,reprinte koje tokom svog dugogodisnjeg vinilskog staza nisam uspeo da nadjem (neke cak ni da vidim a kamoli da kupim).Recimo skoro 20-tak godina sam se nekako nadao da cu da naletim na neko Tomato izdanje od Townes Van Zandta,ali kako ni nada ne traje vecno odlucio sam da uzmem reizdanje i jako sam srecan i zadovoljan kako zvuci. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Reizdanja TWZ (imam dva) zvuÄe sasvim dobro.

 

@Koko

Ja se (kao i svako drugi) rukovodim svojom logikom,koja kaze da uzimam samo nova izdanja koja su recimo izasla od druge polovine 90-tih na ovamo (tu spadaju razno-razna americana,jazzijana...etc ,tipa Justin Townes Earle,Wooden Sky,Arizona Amp & Alternator,Marissa Nadler...da ne nabrajam vise),te  reizdanja,reprinte koje tokom svog dugogodisnjeg vinilskog staza nisam uspeo da nadjem (neke cak ni da vidim a kamoli da kupim).Recimo skoro 20-tak godina sam se nekako nadao da cu da naletim na neko Tomato izdanje od Townes Van Zandta,ali kako ni nada ne traje vecno odlucio sam da uzmem reizdanje i jako sam srecan i zadovoljan kako zvuci. :wave2

 

Link to comment
Share on other sites

Jimi Tenor - Out of Nowhere (2000) 

 

post-9577-0-36628100-1361832439_thumb.jp

 

Iako iznikao iz IDM okruženja, koje je, izgleda, u Finskoj bilo priliÄno razgranato, ovaj elektronici sklon multiinstrumentalista je (možda s izuzetkom prvog albuma) svoju muziku bazirao (bar negde do predmetne ploÄe, recimo pete po redu) na opuÅ¡tajućoj melodici crnog sweet soula (funk, disco... tu negde), te, u skladu s usvojenim prezimenom, na late-night jazzu. Obogaćivao ju je (ili sakatio) trippy basevima, organama, dugim tonovima, gustom elektronskom (na jednoj ploÄi koristeći Äak samo rusku analogiju) atmosferom. 

 

Novina na Out of Nowhere je bogata orkestracija ali i žanrovska "izgubljenost" (orkestralna filmska muzika, Äak avangardna), svakako kao mana ploÄe, ali i najava kasnijih izdanja i lutanja. Kako god, najjaÄi je na svom terenu, pa će orkestarska pratnja opuÅ¡tenom basu, downtempo-u i blaxploitation zvuku biti kljuÄni momenti ploÄe. U dve ili tri numere je to i najbolje Å¡to je u tim okvirima uradio. 

 

Slušamo ga u jednom lažnom soul klasiku: Spell

 

Link to comment
Share on other sites

Nick Cave patetiÄno odliÄan...

 

 

attachicon.gif20130228_090549.jpg

 

Ne znam, beast...

 

PatetiÄan je oduvek bio (i to je Äest kvalitet njegovih pesama), ali ova nova stvar me iÄ ne radi.

 

Pogledao sam i onaj konc iz LA, koji je bio dostupan jedan dan, recimo i koji je paja959 spomenuo - gledao sam na preskok, naravno jer mi bilo dosadno. Sve ravno... I tako je sa Kejvom i smonom već godinama. Lazarusa sam i preslušao, ovaj verovatno neću.

 

SluÅ¡ao sam neko veÄe Good Son... ProÅ¡le godine naruÄio Let Love In ploÄu koja mi nije stigla. To su mi nekako prolećni albumi.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, beast...

 

PatetiÄan je oduvek bio (i to je Äest kvalitet njegovih pesama), ali ova nova stvar me iÄ ne radi.

 

Ako sam i bio (i sad sam) među retkima koji je hvalio Lazarusa, od ovog novog, ni posle nekoliko slušanja, takođe, ništa nije "zazvonilo".

 

EDIT: Ali je jako prijao povratak na Abatoir/Lyre. 

Link to comment
Share on other sites

Pre dve godine sam sa talijanskog Amazona naruÄio prvi vinilni boks-set, po nekoj sniženoj i jako povoljnoj ceni, koji mi nikada nije stigao. Talijani su poÅ¡iljku vodili kao vraćenu!? Otada zagleÄ‘ujem aktuelna reizdanja Felinih albuma na vinilu, ali joÅ¡ nisam pazario niti jedno.

 

Sinoć naletim na ovo, francusko izdanje iz 1981.:

 

 

Black-President.jpg

 

OÄekivao sam da ritam sekcija i duvaÄi zvuÄe sjajno, ali ovde me potpuno oborio Felin vokal, poÅ¡to ga po prvi put sluÅ¡am sa ploÄe - smrzo sam se!

 

Dakle,

Fela je car!

Borko je car!

A pošto sam odabrao pravi trenutak da svratim - najveći car sam ja!

Link to comment
Share on other sites

Ako sam i bio (i sad sam) među retkima koji je hvalio Lazarusa, od ovog novog, ni posle nekoliko slušanja, takođe, ništa nije "zazvonilo".

 

EDIT: Ali je jako prijao povratak na Abatoir/Lyre. 

 

Abatoir/Lyre je Å¡to se mene tiÄe najkompletniji (najbolji) Kejv joÅ¡ od Boatman's Call.

Link to comment
Share on other sites

no frkenzi za taj Cave..i ja sam skontao sta je kad sam video link za to na PFM-u u subotu izjutra pijuckajuci prvu kafu..za mene tragedija je ta da sam u petak bio kod momaka u radnji koji mi nekad narucuju kad se smislim nesto,lepo sam se osvrnuo po zidovima gde su postavljeni noviteti,i nije ga bilo tamo,narucio jednog Majlsa,i otisao kuci...u subotu sam ih nazvao nakon odgledanog snimka imaju li..samo su rekli verziju sa+ 7" zadnji komad upravo se sad baca neko na njega,to je americko izdanje,tako mi rese prodavac,obicna verzija je evropsko izdanje,i toga ima maltene svuda,barem sad vec kad pogledam linkove sa specijaliziranim radnjama..kad je bal nek je bal,naravno narucio amerikanskije proizvod....

 

ovom novom Cave ce trebati malo da sazri,nije na prvu loptu,ko je odgledao video,video je da Cave na bini reaguje sa nekim cudnim ritmickim pokretima,postoji neka unutrasnja enregija u svemu,kao kod cool jazza,za koji su isto rekli/kritikovali velikani prilikom pojave novog trenda da je "mouse music" :)

 

vreme je za dosta stvari vec pokazalo sta su vrednosti nekih stvari,ali ako nista drugo,kod mene ce se to slusati..pet zvezdica na amazonu kod mene nije garancija ni za sta :) :)

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Ali je jako prijao povratak na Abatoir/Lyre. 

 

 

Ja kada se zaželim Nick Cave pustim Abatoir/Lyre.

 

Abatoir/Lyre je Å¡to se mene tiÄe najkompletniji (najbolji) Kejv joÅ¡ od Boatman's Call.

 

Baš tako.

 

Å to se tiÄe novog albuma, nije u klasi gore pomenutog, ali se meni svideo na prvo sluÅ¡anje. Možda i zbog tmurnog i kiÅ¡ovitog vremena. :)

Link to comment
Share on other sites

@Koko

Ja se (kao i svako drugi) rukovodim svojom logikom,koja kaze da uzimam samo nova izdanja koja su recimo izasla od druge polovine 90-tih na ovamo (tu spadaju razno-razna americana,jazzijana...etc ,tipa Justin Townes Earle,Wooden Sky,Arizona Amp & Alternator,Marissa Nadler...da ne nabrajam vise),te  reizdanja,reprinte koje tokom svog dugogodisnjeg vinilskog staza nisam uspeo da nadjem (neke cak ni da vidim a kamoli da kupim).Recimo skoro 20-tak godina sam se nekako nadao da cu da naletim na neko Tomato izdanje od Townes Van Zandta,ali kako ni nada ne traje vecno odlucio sam da uzmem reizdanje i jako sam srecan i zadovoljan kako zvuci. :wave2

 

Violentni je već obavešten,...

 

Koincidencija je da dva-tri dana po diskusiji u Jugovinilu naletim na Tomato izdanje TWZ - Flying Shoes. Malo sam pustio ploÄu kod Borka i Äini se jako dobro oÄuvanom.

 

Ja već imam ovaj album na vinilu, pa koga zanima može da proveri za sebe. Asking price je 2000.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...