Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Ako si logiran, a si ranije naruÄivao te zemlja im je već poznata jer stoji setirana od proÅ¡le narudžbe, VAT je oduzet joÅ¡ pre nego dodaÅ¡ u koÅ¡nicu - znaÄi u startu vidiÅ¡ cene bez VATa. Probaj change Delivery Country i stavi UK - dobićeÅ¡ veće cene, sa VATom.

 

Ne. Probao. Cena je ista u sva tri sluÄaja:  a) kad nisam ulogovan; b ) kad se ulogujem sa podeÅ¡enom zemljom "Srbija"; c) kad promenim zemlju na "United Kingdom". :(

 

 

A evo u vezi poštarine od £2.80: http://www.juno.co.uk/help/ordering/postage-and-insurance/

 

Western Europe

 
10"/12"/LP: £2.80 for first record, then £1.60 per record.

Orders over 26.00: 60p is added for insurance.

Orders over 50.00: £3.00 is added for insurance.

Sales tax discount

If you are outside the EU, VAT (UK sales tax) will be automatically deducted from the price of your order. (This will be automatically

displayed when you use the shopping cart.)

 

Link to comment
Share on other sites

U meÄ‘uvremenu sam dobio reply od Junovog customer service-a u kome me obaveÅ¡tavaju da ne umanjuju VAT jer je to prevelik cim za njih, i upućuju me da sam preraÄunam VAT i zatražim povraćaj novca od UK tax office-a.

 

 

Hi,

Unfortunately, we do not offer the service of discounting VAT at source.

We know that this is possible, but it creates a great deal of paperwork
and risk for us (if the VAT number turns out to be wrong, then we have
to pay the VAT), so you would have to do this yourself i.e. claim the
tax from direct from the UK tax office:

http://www.hmrc.gov.uk/vat/managing/international/EU-visits.htm

Thanks,

Sales Dept
Juno Records
http://www.juno.co.uk

Link to comment
Share on other sites

ZnaÄi kod tebe u brauzeru prikazuje pune cene sa VAT-om, i onda, kad izabereÅ¡ "Srbija", cene umanji za VAT. Kul. Probaću da pobriÅ¡em kukuje.

 

Jbg, evo kakav enquiry sam im uputio. Ne spikam engleski baš fluidno ali mislio sam da je dovoljno razumljiv:

 

Hi,

I have a question on VAT deduction, and postage rates.

I logged in, placed an item in my cart, then went to checkout. Then I selected "Royal Mail First Class Air" as the delivery service. So, my questions are:

1. Why VAT is not deducted from the price of my order, since my country, Serbia, is outside the EU?

2. Why the postage is £3.20 instead of £2.80?

Thanks in advance.

Kind regards,
henk

Link to comment
Share on other sites

VU, tenks za pomoć. Ok, pobrisao sam kukije itd. i sada je sve ok. Bila je moja greška.

 

Ostaje dilema zašto je poštarina za Srbiju £3.20, ako je za Evropu i Rusiju £2.80, ali jebesh £0.40.

 

 

P.S. Sori što sam smorio sa Junom. Još jednom se zahvaljujem VU-u i predlažem modovima da pobrišu ove postove.

Link to comment
Share on other sites

Sad se prisećam, da možda postoji neka granica u vrednosti porudžbine, nakon koje se obraÄunava i iznos osiguranja.

 

U pitanju je jedna ploÄa u vrednosti od £7.46. Kad izaberem zemlje kao "Albanija", "Montenegro", "Serbia", "Russia" poÅ¡tarina bude £3.20. Kad izaberem zemlju poput "Croatia", onda bude £2.80.

 

Izgleda da su povisili poÅ¡tarinu za nas iz "istoÄne" Evrope, ali nisu ažurirali cenovnik na sajtu. 

Link to comment
Share on other sites

BTW, zna li neko kako zvuÄi ovaj reissue albuma Winter In America: http://www.discogs.com/Gil-Scott-Heron-Brian-Jackson-Winter-In-America/release/3339326?

 

Ne mogu da provalim da li je u pitanju remaster ili samo reissue. Piše da je samo reissue, ali plašim se i da je remaster. Čudi me, takav klasik a nisam o ovom reizdanju našao nikakav fidbek na VE i na Steve Hoffman forumu. Pretpostavljam da je osiromašen u odnosu na original, da nema gatefold omot itd., ali voleo bih da se nadam da zvuk nije kanta.

Link to comment
Share on other sites

BTW, zna li neko kako zvuÄi ovaj reissue albuma Winter In America: http://www.discogs.com/Gil-Scott-Heron-Brian-Jackson-Winter-In-America/release/3339326?

 

Ne mogu da provalim da li je u pitanju remaster ili samo reissue. Piše da je samo reissue, ali plašim se i da je remaster. Čudi me, takav klasik a nisam o ovom reizdanju našao nikakav fidbek na VE i na Steve Hoffman forumu. Pretpostavljam da je osiromašen u odnosu na original, da nema gatefold omot itd., ali voleo bih da se nadam da zvuk nije kanta.

 

Nije ni Äudo da nema fidbeka, pogledaj ime izdavaÄa :)

Link to comment
Share on other sites

Nisu povisili nego ti ÄitaÅ¡ cenu za Western Europe, a spadaÅ¡ u Rest of the world (excluding Australia, New Zealand, Taiwan & Japan), prema njihovim te Royal Mail podelama sveta. Sad zaÅ¡to je ta cena 3.60, a ne 3.20, verovatno jer postoje male varijacije pa logiÄno su stavili cenu sa gornje granice.

 

Link to comment
Share on other sites

@VU: da, verovatno si u pravu. Mada, na njihovoj "Postage Costs" stranici jasno stoji da je poÅ¡tarina za Rusiju 2.80, ali kad izabereÅ¡ "Rusiju" za destinaciju softver zaraÄuna poÅ¡tarinu 3.20.

 

Bilo kako bilo, poÅ¡tarina za Srbiju, za jednu ploÄu je 3.20 (ma Å¡ta pisalo na Junovoj "Postage costs" stranici).

 

 

Nije ni Äudo da nema fidbeka, pogledaj ime izdavaÄa :)

 

Strata-East? Stvarno zvuÄi kao da je neki divÄa izdavaÄ sa istoka. Ipak, na Discogsu stoji da je to US izdavaÄ koji je 1974. objavio i originalno izdanje ploÄe "Winter In America": http://www.discogs.com/Gil-Scott-Heron-Brian-Jackson-Winter-In-America/release/638101 :)

Link to comment
Share on other sites

NatrÄah na vinil u Mungosu

 

512uZIvGcvL._SL500_AA300_.jpg

Sjajna ploÄa i sjajno zvuÄi. Samo je cijena prava sitnica... Ako volite bluz a pri parama ste, nemojte je zaobići.

 

Koja je cijena u Mungosu? Pretpostavljam da je u pitanju original izdanje iz 1965?

 

Na US Amazonu reissue je $18.8 (oko 14 eura): http://www.amazon.com/Hoodoo-Blues-Vinyl-Junior-Wells/dp/B00007JGQI

Link to comment
Share on other sites

Koja je cijena u Mungosu? Pretpostavljam da je u pitanju original izdanje iz 1965?

 

Na US Amazonu reissue je $18.8 (oko 14 eura): http://www.amazon.com/Hoodoo-Blues-Vinyl-Junior-Wells/dp/B00007JGQI

 

Ne, ne, u pitanju je reizdanje i koÅ¡ta neÅ¡to straÅ¡no mnogo, 2.900+ ili 3.200+ dinara, već sam i zaboravio. InaÄe reizdanja zaobilazim; sa ovim sam se kockao i zvuk je odliÄan, u smislu da ne zvuÄi kao 'cd puÅ¡ten s gramofona'.

Link to comment
Share on other sites

Ne, ne, u pitanju je reizdanje i koÅ¡ta neÅ¡to straÅ¡no mnogo, 2.900+ ili 3.200+ dinara, već sam i zaboravio. InaÄe reizdanja zaobilazim; sa ovim sam se kockao i zvuk je odliÄan, u smislu da ne zvuÄi kao 'cd puÅ¡ten s gramofona'.

 

Na Amazonu je ta ploÄa skoro duplo jeftinija. Krajnje je vreme da nabaciÅ¡ Visa Internet karticu i okuÅ¡aÅ¡ se u onlajn kupovini. ;)

Link to comment
Share on other sites

Na Amazonu je ta ploÄa skoro duplo jeftinija. Krajnje je vreme da nabaciÅ¡ Visa Internet karticu i okuÅ¡aÅ¡ se u onlajn kupovini. ;)

 

@henk:moj primerak sam u Becu platio 18-20 eura,pre jedno 2-3 gdine,cak mi se cini da je bio pre neki dan na stock-u u "Mungos"-u,kao sto je bio recimo bio i Miles "On the corner",koji sam drzao u ruci za cca 25 eura pre izvesnog vremena,ovde,ali nisam smeo da ga uzmem tada..preslusao sam taj Miles pre neki dan kod clana foruma,verovatno se radi o digitalnom "prebacivanju",danas sam ga narucio za cca 35 eura.bit ce tu nesto koji euro popusta za stalnog,proverenog kupca,ali...jel treba da spremim pistolj/omcu?..obozavam da kupujem LP koji idu i za cca 30-40 eura,a ja ih placam 3-4 eura za razliku od "knjizare" u BG,paypall je samo pitanje stiskanje dugmeta,zar sve ovo nije samo jedan sport gde treba da se poklope neki parametri(momenat nabavke/emocije)..jedan primerak Stephan Micus-a sam placao u SRB cca 2100 dinara,danas sam uzimao prakticki nov njegov LP ovde iz istog perioda (JAPO) za 50% te cene..help me somebody.... :1038:

Link to comment
Share on other sites

@henk:moj primerak sam u Becu platio 18-20 eura,pre jedno 2-3 gdine,cak mi se cini da je bio pre neki dan na stock-u u "Mungos"-u,kao sto je bio recimo bio i Miles "On the corner",koji sam drzao u ruci za cca 25 eura pre izvesnog vremena,ovde,ali nisam smeo da ga uzmem tada..preslusao sam taj Miles pre neki dan kod clana foruma,verovatno se radi o digitalnom "prebacivanju",danas sam ga narucio za cca 35 eura.bit ce tu nesto koji euro popusta za stalnog,proverenog kupca,ali...jel treba da spremim pistolj/omcu?..obozavam da kupujem LP koji idu i za cca 30-40 eura,a ja ih placam 3-4 eura za razliku od "knjizare" u BG,paypall je samo pitanje stiskanje dugmeta,zar sve ovo nije samo jedan sport gde treba da se poklope neki parametri(momenat nabavke/emocije)..jedan primerak Stephan Micus-a sam placao u SRB cca 2100 dinara,danas sam uzimao prakticki nov njegov LP ovde iz istog perioda (JAPO) za 50% te cene..help me somebody.... :1038:

Moram ti reći da sam malopre, kod Sondeka, uporedio taj MOV "On the corner" s najobiÄnijim holandskim ondaÅ¡njim i da je prednost starog vinila bila ubedljiva od prvog tona. A, baÅ¡ sam bio zadovoljan kako je MOV zvuÄao... :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...