Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Detalj iz skorashnje nabavke:

Ludwig van Beethoven - Symphonien 1&2, Berliner Philharmoniker, Herbert von Karajan (1962) [RTB LP 213315]

front.jpg

Kuriozitet je da je ova ploca izdata posle inicijalnog DGG/RTB Betovenovog ciklusa 60-tih (5,6,8 i 9), kome inace pripada.

Zbog toga ima i drugaciju (zelenu) DGG/RTB etiketu, karakteristicnu za 70te, kao i drugaciji kataloshki broj (umesto STV koji su imale ostale).

label.jpg

Link to comment
Share on other sites

uf ,bas zavidim.Ako nije tajna odakle poruceno i how much,kako zvuci ploca?Necu da pitam kakav je album,dobio sam od drugara na usb,ali sam nesto lenj da cujem to preko mojih vrhunskih q-tec plasticnih komjuter zvucnika,uzimam plocu na slepo.

 

no frkenzi,momci kod kojih narucujem kroz par meseci nisu uspeli da dovuku (inace je pun ebay bio sa ovim)..posle ih nisam silio,sam narucivati nisam hteo,dobio sam par "talasastih" u zadnje vreme,pa nisam hteo rizikovati,znao sam da ce neko kad tad da omane u Saturn/Media M.pa da ce i oni imati na stocku,samo je bilo pitanje kada (tu bar mozes reklamirati ako bas nesto nije djene djene,nisu bas odusevljeni,ali eventualno spominjanje inspekcije moze da urodi plodom :blah )...cca 30 eura,prva liga u svakom smislu,cisto ko suza,bez ijednog suma,krckanja sto zna da se zadesi (nazalost)kod novih..nije mi jasno sto ovu tehnologiju ne primenjuju i sire..nek je malo skuplje,al znas da ne uzimas macka u dzaku...

 

Za Nightfly-ovce a must have... :1038:  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ma uzas to s novim plocama.Platis i onda dobijes nesto sto zvuci ko mp3,toga sam se samo bojao kod tog D.F.Danas sam se bas kurtalisao jednog Roy Ayersa.Mucilo me neko vreme jel mozda takva produkcija ili sta je.Nek putuje dalje... menjao sam za jednog Lockjaw Davisa i jos sam srecan sto zamenuh novo za staro.Ujedno evo plena sa danasnje berze,mrsav nesto bio izbor za mene ovog puta. Eddie "Lockjaw" Davis- The heavy Hitter Buddy Rich/Lionel Hampton (Zoot Sims,Teddy Wilson,George Duviver) -Transition

Link to comment
Share on other sites

Ma uzas to s novim plocama.Platis i onda dobijes nesto sto zvuci ko mp3

To je jedan od razloga zaÅ¡to sam odustao od gramofona. A pritom nove ploÄe koÅ¡taju ohoho. Sećam se kad sam pustio neku AC/DC ploÄu da sam pomislio da su mi prozviždali visokotonci.

Link to comment
Share on other sites

Srećom ni 1% onog sto me zanima nije na novim ploÄama,a za ono sto me zanima mi ni 2zivota nisu dosta..Ima ipak i dosta Äasnih izuzetaka medju novim ploÄama,ecm na pr.forum služi da se iskustva razmenu,korisna je i tvoja i pajina informacija.te krÅ¡ snimke treba žigosati da ljudi nebacaju pare na skupe nove ploÄe.ja sam recimo vec komentarisao nova izdanja koja su dobra kad ih pazarim.Doors ploÄe koje su po radnjama kod nas zvuÄe ok.

Mene recimo zanima Van Morison Astral weeks,jel neko kupio novu.nebih bas bacao 2000dindzi,a videh cd za 800-doduÅ¡e ko mi garantuje da i cd vallja Äemu...

Ps.iskreno mislim da je onaj Denon bio daleko ispod nivoa tvojih digitalnih izvora,a ostatak sistema pomaže da se to jasno prepozna

Link to comment
Share on other sites

Danas stigle dve ploÄe Terija Kalijera: reizdanja albuma "Turn You To Love" i "Fire On Ice". Nove ploÄe, izdavaÄka kuća Elektra. Made in Germany. ZnaÄi, ova izdanja: TYTL i FOI.

Utisci...

Boje na omotima su razmrljane i mutne, stiÄe se utisak da je artwork printan nekim ink-jet Å¡tampaÄem. Zbog loÅ¡e Å¡tampe lica Terija i devojaka, na omotu TYTL, izgledaju bolesno žućkasta, a devojÄina ruka (na Terijevom ramenu) posuta je flekama, pa izgleda kao da devojka ima neko kožno oboljenje tipa vitiligo. Tako da je malo neprijatno gledati omot.

UnutraÅ¡nje omote sa tekstovima i ostalim (koji su postojali u originalnim izdanjima) zamenio je najjeftiniji mogući beli papir, po teksturi identiÄan onom obiÄnom A4 papiru za Å¡tampaÄe.

 

Jedan vinil je blago zatalasan, a drugi blago ispupÄen (oko 1 mm).

 

PloÄe sviraju relativno normalno i prijatno. Neke stvari koje sam do sada bio u prilici da Äujem samo na cd-u, sada su dobile novu dimenziju. Surface noise nije velik, tu i tamo naÄ‘e se poneko puckanje i krckanje.

 

U suÅ¡tini, smorio sam se, oÄekivao sam manje Å¡trpanja i fuÅ¡arenja od strane izdavaÄke kuće. Malo se sada osećam kao budala. U dilemi sam da li da vratim ploÄe i tražim refund.

Link to comment
Share on other sites

Ploca je znaci OK svira normalno i prijatno,ne racunajuci ne pravilnosti od 1mm koje s ne cuju kad kazes da je surface noise nije velik,a mane stampe na omotu si mogao da vidis i u radnji ili su se Teri i devojke razboleli i uzuckali na putu do kuce? Meni se cini da i treba da si u dilemi.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Miloše :thumbsup2

 

Na linku linku iz mog posta, donji deo stranice, je spisak dela.

Imam dosta Karajanovih izvodjenja iz 80-tih ali mogu da kažem da ista ta dela odsvirana 60-tih meni bolje zvuÄe, muzikalnije.

 

U pravu si, i meni. Drago mi je da postoji ova kolekcija  :listen

 

Off: 80-tih je trebalo ponovo sve prodati na CD-u kao novom nosaÄu, pa jedan broj re-izvoÄ‘enja IMHO baÅ¡ i nema muziÄko opravdanje. 

Link to comment
Share on other sites

Stiglo juÄe: :listen

http://www.amazon.com/Karajan-1960s-Herbert-Von/dp/B007IQWQ88/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1360400213&sr=8-1&keywords=karajan+box

 

Diskovi su dobili svoje poÄasno mesto, na polici ispod cd plejera:

Kad sam video žute etikete DG i da je komada ~80, skoro se frapirao, 80 ploÄa s Karajanom, pa to je neverovatno! :eek   Tek otvaranjem linka i Äitanjem "sastava" boxa ukapirao sam da su cd-ovi....  :heat

 

InaÄe, svaka Äast, baÅ¡ fenomenalan box set, uživaj u :listen

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala Miloše :thumbsup2

 

Na linku linku iz mog posta, donji deo stranice, je spisak dela.

Imam dosta Karajanovih izvodjenja iz 80-tih ali mogu da kažem da ista ta dela odsvirana 60-tih meni bolje zvuče, muzikalnije.

 

Po mom mishljenju, kod Karajana je svarno shteta ne poslushati snimke iz 60tih godina - tu se mogu pronaci odlichne interpretacije. Npr. tu se nalazi i (meni) referentan ciklus Betovenovih simfonija.

 

Ciklus 70-80tih (za ista dela) je obicno dosta "bledji" po tom pitanju - trenutno mogu da se setim samo jednog izuzetka, a to je Mocartov Rekvijem (sa Beckom filharmonijom).

 

U svakom slucaju, odlican boxset!

 

Pozdrav! :wave2 

Link to comment
Share on other sites

NiÄim izazvan, Neil Young se nekoliko puta pojavio na mom televizoru u poslednjih nekoliko meseci i priÄao o pogubnosti konzumiranja muzike u mp3 formatu ("don't walk my mp3"), te o superiornosti analogne reprodukcije, 

U tom svetlu, a posebno zbog visoke cene, nije bilo sumnje da će trostruka ploÄa (zapravo petostrana) - Psychedelic Pill, - biti superiornog zvuÄnog kvaliteta.

MuziÄki, album me je kupio na prvo presluÅ¡avanje, posebno starterom - polusatnom Drifin' Back. A, kad se ovome doda i niska cena mog primerka (€30), razloga za nestrpljivo iÅ¡Äekivanje poÅ¡tara je bilo mnogo. 

 

Album dolazi u vrlo debelom kartonskom omotu i, zajedno s teÅ¡kim (180g) ploÄama teži bar koliko i Sprinsteenov petostruki live box-set. PloÄe su u lepim papir-pvc omotima i svaka ima svoju kartonsku pregradu. Å esta strana, budući bez muziÄkog materijala, dolazi s interesantnom grafikom.

I, ovde je, otprilike kraj lepim stvarima...

 

Po skidanju zaÅ¡titnog najlona, ostaje gruba spoljaÅ¡nja povrÅ¡ina kartona koja obećava vrlo brzo habanje i skupljanje prljavÅ¡tine. PloÄe su jako stisnute u svojim pregradama da ih je priliÄno teÅ¡ko izvući napolje, a ovo je i prvo pakovanje u koje se MoFi omot "muÄio" da uÄ‘e. Iako pakovanje daje mogućnost da se podaci o izdanju, tekstovi... piÅ¡u po pet povrÅ¡ina, tekstovi dolaze u malecnoj knjižici i Å¡tampani su fontom visine 0,5mm. 

Prva ploÄa je doÅ¡la talasasta. Iako je vinil priliÄno tih, nije osloboÄ‘en povremenih pucketanja ni kod prvog sluÅ¡anja. Nije ovo jako straÅ¡no, ali dolazi neoÄekivano i nervira. Fade-out prekid prve numere zbog prelaska na B stranu takoÄ‘e smeta, remeti pesmu koja je taman uhvatila transiÄni zamah...

 

No, viÅ¡e nego iÅ¡ta od navedenog, razoÄarava kvalitet zvuka na ploÄi. PloÄa zvuÄi baÅ¡ kao onaj mp3 protiv kojeg se Neil bori, osiromaÅ¡ene dinamike i "dubine" (uporeÄ‘en s, ne-najbolje-zvuÄećim, CDom). 

 

Pitam se da li razloge za sve ovo valja tražiti u delu teksta na poleÄ‘ini: "manufactured in EU", umesto "manufactured in US". 

 

post-9577-0-96788600-1360643409_thumb.jp post-9577-0-97930400-1360645458_thumb.jp post-9577-0-95038900-1360644933_thumb.jp post-9577-0-05077100-1360644924_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

NY je tu u ulozi Mister Propera i toliko je agresivan da mi je na IL.

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/20796-poruka-neil-young-a/?hl=%2Bneil+%2Byoung#entry353030

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/24343-pono-neil-young/?hl=%2Bneil+%2Byoung#entry441915

 

 

 

 

Kvalitet ploÄe nema nikakve veze sa time gde je proizvedena (EU vs USA).

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko kupovao nedavno nešto na Juno-u?

 

Iako u terms & conditions stoji da se, kupcima izvan EU, cena item-a umanjuje za VAT, na checkout-u item-u ne bude umanjena cena.

Isto tako, iako u terms & conditions stoji da je postage by mail za Evropu 2.80 funti, na checkout-u mi traži 3.20 funte.

Znam da je sitna kinta u pitanju, ali bolje bih se osećao ako bih razjasnio ove stvari.

 

Dva puta sam customer service-u slao enquiry po ovim pitanjima, ali me kuliraju. :(

Link to comment
Share on other sites

Ako si logiran, a si ranije naruÄivao te zemlja im je već poznata jer stoji setirana od proÅ¡le narudžbe, VAT je oduzet joÅ¡ pre nego dodaÅ¡ u koÅ¡nicu - znaÄi u startu vidiÅ¡ cene bez VATa. Probaj change Delivery Country i stavi UK - dobićeÅ¡ veće cene, sa VATom.

PoÅ¡tarina im je najpovoljnija moguća i sistem je automatski izraÄunava bez greÅ¡ke, tako da nema o Äemu da brineÅ¡. Reci mi gde taÄnije piÅ¡e 2.80?  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...