Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Auh, jedan od mojih najomiljenijih albuma, ikada.

Jel ima alternativne tejkove, pretpostavljam da ne.

Re mmilovan:mislis li na Bags meet Wes?

A strana:SKJ,Stablemates,Stairways to the stars,Blue Roz

B strana: Sam Sack,Jingles,Delilah

Riverside RLP 9407

Na duplom,"Wes meets friends",Milestone 47013 ima alternate take-ova:Delilah,Blue Roz-a,al mnogo,mnogo mi se vise svidja Bags meet Wes...

Link to comment
Share on other sites

Khm... Kupujmo domaće!

piknik.jpg

Na letošnjoj kompilaciji Šta treba maloj deci, pored već poznatih mi radova Horkestra, jasno se izdvajaju pesme Piknika, od kojih O, da i Krastave žabe prete da postanu hitovi godine.

U nedelju ujutru sam sa detetom ponovo uživao u ovim vrcavim pesmama, a u ponedeljak sam otišao da potražim cd.

U muziÄkim ga radnjama nemaju, ali ga imaju u knjižari Plato (480 din) i to pod (pravim) imenom autora - Miroslav Majkić. IzdavaÄ je SKC Novi Sad.

Miš, puž i ker su knjiga, zbirka poezije, a dobar broj pesama je uglazbljen i nalazi se na pratećem disku. Da stvar bude lepša, knjigu je svojim crtežima obogatila grupa autora, od kojih su neki samouki, a neki akademski obrazovani.

Dakle: zbirka pesama, izvanredno ilustrovana, plus odliÄan album, za mene - izdanje godine kod nas.

O poeziji Miroslava Majkića:

This is Hardcore!

Recenzija albuma na Popboksu

Link to comment
Share on other sites

iron maiden - rock in rio (dupli disk)

queen - live at wembley '86 (dupli disk)

toto - toto

toto - hydra

toto - turn back

toto - IV

toto - isolation

toto - fahrenheit

toto - the seventh one

;)

i sve to za 65evrica, preko amazona

kolekcija toto-a ce biti popunjena uskoro

Link to comment
Share on other sites

Kad sam neki dan bio u Bgd-u (Hyatt), kupih u PGP-u novi album Partibrejkersa i Igru staklenih perli. Jos nisam otpakovao CD-e ;)

Dobio oba navedena, Partibrejkersi regularno dobri, a ISP su stvarno za ono vreme u SFRJ bili jedini koji su svirali nazovipsihodeliju. Dobar pokusaj, verovatno su im koncerti bili bolji od ploca.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Konacno sam uspeo nabaviti neke raritete,kako zbog cega :cry: ,cesto postizu malo cudne cene na aukcijama...

Muddy Waters "After The Rain"

Eddie Boyd "7936 South Rhodes"

:-?:-?:wink:

Pa izgleda staro i neocuvano tako da ne znam sto napucavaju cijene :wink: ... a mozda se pretvori u princezu ako je poljubi :-?

Link to comment
Share on other sites

... a mozda se pretvori u princezu ako je poljubi

:wink:

zaba nema krunu na glavi :-? ..necu da kazem da sam to bas trazio sumanuto,bilo je silnih godina "valjda ce jednom naleteti" :cry: ..cena na ebay-u vrtoglava(LP) i retko se javlja...

Imam neki svoj "unutrasnji spisak" koji pamptim jos iz gimnazijskih dana,cujes jednom na radiju,memorises,i onda kad nabavis stavis kvakicu na kraj te linije="nabavljeno" :-?

Ovo je bila jedna takva stvar,nisam se razocarao u svirku ni danas!

Omoti+ploce su u dobrom stanju,dobro nije to novo,al bar nisu iz klana (re)produkovanih LP-a.. :wink:

Ako sam ja dobro video,po registraciji,bilo je (pre)prodavaca i iz BG-a sa jos masnijim cenama..(beli stojadin?)

Link to comment
Share on other sites

Pored ostalog, pukoh danas 1300 din za cd izdanje (sticajem okolnosti, ispušio sam za vinil):

Steve Earle - Washington Square Serenade, 2007. New West Records

7494284.jpg

KritiÄari se uglavnom slažu da se radi o osrednjem albumu (Rolling Stone, Spin, Pitchfork, PopMatters), uglavnom piÅ¡u o njegovoj selidbi u New York, uglavnom kritikuju Dust Brothers produkciju, but who cares!. Meni u top 10 za ovu godinu.

Link to comment
Share on other sites

LP:

Soundtrack - I'm Not There / Ost

CD:

Danielsson Lars - Libera Me [sacd/CD Hybrid]

Piaf Edith - Very Best Of

Piaf Edith - Live At Paris Olympi

Ekdahl Lisa - Pärlor Av Glas

Wolff Rikard - Allt Du Kan Önska

Shakti - A Handful Of Beauty

Rodrigo Y Gabriela (With Bonus DVD) - Rodrigo Y Gabriela

Sopranos 2: Peppers & Eggs - Various (Soundtrack)

Chatelet 87 V.1 - Barbara (France)

Chatelet 87 V.2 - Barbara (France)

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da za ovaj album (Smile) nije potrebna posebna preporuka, a možda i jeste. Mene je osvojio joÅ¡ prvi put, kada sam ga Äuo, a ovo je bila prilika da se doÄ‘e i do hard-copy po zaista povoljnoj ceni. Ima joÅ¡ par komada (2-3).

Link to comment
Share on other sites

:evil:

ja sam skoro prestao da kupujem CD.

Sve mi je nekako dostupno preko interneta ( myspace, E-mule downloads, U-tube etc)

To je i bila neka davnasnja ideja ... da se sto vise ljudi bavi muzikom, da izdaju sami svoje snimke ( to je lako danas sa kompjuterima) kao i da ih publikuju preko interneta ( vise ce vas ljudi cuti nego sto bi vam kupili CD u prodavnici.) Za to je cool http://www.myspace.com/ gde mozete napraviti svoj muzicki profil, staviti svoju slicicu i prezentovati do 6 vasih numera u mp3 formatu

naravno, nije obavezno da imate samo 1 muzicki profil, vec mozete da napravite svaki za po jednu od vasih virtuelnih ploca ili projekata

mnogi su proslih godina (racunajuci i poznate zvezde) stavljali demo snimke pa se konsultovali sa fanovima...bilo je zabavno

dakako, ima i onih koji svoju muzicku stranicu tretiraju i kao spomenar... sto je cool takodje..Za video koristite naravno YouTube

:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...