Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

I Fenomeni

Un Vuoto Appeso     

DSC-1961.jpg

           

Aphrodite's Child

666                             2LP                                  

       DSC-1964.jpg                                                            

Link to comment
Share on other sites

Uf gde me nadjoste, danas stiglo ploca pa 950 globarina... stize we get request na acoustic sounds hocu bas da uporedim sa starin izdanjem..pa nek ide zivot.

Sto se carine tice upravo tako kako je kolega Mingus rekao, ali pored toga ako ode i na spediciju to ima da kosta k'o prva ljubav.. ja zato strogo do 50evra pakujem. Racuna se i shipping u osnovicu pa vec postaje problem spakovati dve ploce u 50 evra. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 6.10.2022. at 20:36, sondek said:

Uf gde me nadjoste, danas stiglo ploca pa 950 globarina... stize we get request na acoustic sounds hocu bas da uporedim sa starin izdanjem..pa nek ide zivot.

Sto se carine tice upravo tako kako je kolega Mingus rekao, ali pored toga ako ode i na spediciju to ima da kosta k'o prva ljubav.. ja zato strogo do 50evra pakujem. Racuna se i shipping u osnovicu pa vec postaje problem spakovati dve ploce u 50 evra. 

Ne znam kako se ponaša NS carina, ali ja sam primetio da mi je najisplativije da kupujem preko Juno.uk.

Šalju bez trackinga, uvek stigne (a i ako ne stigne, ljudi kažu da nije problem da pošalju ponovo), a na carini ovde u BG se registruje kao OMP (obična međunarodna pošta) i uvek prođe free. Slanje je oko 5-6€ po vinilu, što je za mene prihvatljivo.

Sve ostalo mi je kocka, čak i ako je bez trackinga, EU/USA/ostatak sveta, dešavalo se da pošiljke bez trackinga prođu free, ali i da se naplati carina ili carina+pdv.

Za pošiljke sa trackingom skoro uvek bude naplate, zavisno od cifre, carina ili carina+pdv.

Npr. prošao Blue Note iz USA free, a paket bio vrednosti preko 100€, išao preko neke kurirske službe, završio u našoj pošti, dok je jedan iz DE ocarinjen, vrednost ispod 50€, ali je imao tracking, išao je preko Deutche Post i završio u našoj pošti.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...