Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

@paja959

Slusao sam kod mene UK reizdanje iz 1972. Vinil nije bio u najboljem izdanju, ali me je dojmio press. Izbalansiran i lep zvuk, nista se nije isticalo, onako, solidno. Ali opet, sve nekako u ravni, bez dubine, bez neke ocekivane energije... Uz dosta suma na tisim deonicama, sto pripisujem i stanju ploce.

Posle toga sam dobio na poklon spansko izdanje iz 1977. Vinil maltene u mint stanju. Uz dosta manje suma, sa nesto naglasenijim basom i bubanj sekvencama, i uz jako lep vokal. No, ipak mi se cinilo da to moze bolje, slusajuci album na Qobuzu.

Pikirao sam neki first press, ali se na kraju odlucih za ovaj SW remix, mnogo ga nahvalise na DIscogsu. Poslusao sam ga veceras jednom, ide sada drugi put (prvi vinil, onaj sa alternativnim izvedbama i mixevima cu nekom drugom prilikom). I mogu da kazem da sam bio u pravu - moglo je to zaista mnooogo bolje (od UK/1972 i ESP/1977).

Pre svega sve je otvorenije (prethodna izdanja koja sam slusao kao da su bili komprimovani), veca dinamika, sve bujno, gore novi neki detalji (i detalji generalno), vokal opijajuci (konacno cujes da neko ljudski otvara ta usta), bas masivan i utegnut, bubanj energican... A pri tom sve vrlo prirodno - nekako zamisljam da ovaj album (i svi slicni iz ovog vremena) treba bas ovako da zvuce, grandiozno i raskosno. Zaboravih scenu, siroka, i sada uz jasnu dubinu, uz dobru separaciju. Naravno, vinil mrtav-tih.

Mozda opis zvuci kao da pricam o nekoj audiofilskoj ploci, no ovde zaista fokus nije na ocekivanim audiofilskim karakteristikama, vec na svemu zajedno, sto izaziva posebnu emociju pri slusanju ovog epskog dela. U svakom slucaju, kupuj ako naleti, neces pogresiti.

Link to comment
Share on other sites

On 8/30/2022 at 2:12 PM, Father said:

@NL.

Bolje i ustajanje nego one salatice po nalogu nutricionista. :D msm, otkud znam, nisam ni za jedno ni za drugo :D

Najbolje kada ti magnolija i breza pokrivaju krov kuce od 120kvm, pa moras oluke da cistis od lisca i svega, posle par godina... Najbolji lek protiv, ne samo vinila, vec i hife, nemas snage ni da sedis, a kamoli da zongliras po gramofonu i bubluupunupu... 😉

Link to comment
Share on other sites

Mi soliterske živuljke, jedva se nateramo do prvog sprata peške. :lol: Kuća sa baštom je sigurno daleko interesantnija dimenzija bavljenja domom. Ako se ima snage nakon  spomenutih aktivnosti, za naseći na dasku i napuniti u čašicu, koga briga ne samo za vinile nego i za HiFi sve skupa.

:cheers

Kretanje i aktivnost su osnove dugovečnosti, a onda dolazimo do umerenosti u jelu i piću kao novom nivou koji je teško osvojiti. Ne umerenošću u sedenju i svim pogodnostima današnjice se udaljavamo od vremena koje nam je sveti Bog dao za kvalitetan boravak u ovoj dimenziji univerzuma. Zato malo lišće iz oluka, malo šutiranje lišća na Kosmaju, Avali i Fruškoj Gori, mirisanje trave na Zlatiboru i Kopaoniku, pa ćemo doživeti mnoštva novih albuma, izdanja i reizdanja, first press-ova i new press-ova ... a HiFi će uvek biti tu da nam podigne taj "ritual" na najviši željeni nivo.

Živeli!

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Dražo said:

@paja959

Slusao sam kod mene UK reizdanje iz 1972. Vinil nije bio u najboljem izdanju, ali me je dojmio press. Izbalansiran i lep zvuk, nista se nije isticalo, onako, solidno. Ali opet, sve nekako u ravni, bez dubine, bez neke ocekivane energije... Uz dosta suma na tisim deonicama, sto pripisujem i stanju ploce.

Posle toga sam dobio na poklon spansko izdanje iz 1977. Vinil maltene u mint stanju. Uz dosta manje suma, sa nesto naglasenijim basom i bubanj sekvencama, i uz jako lep vokal. No, ipak mi se cinilo da to moze bolje, slusajuci album na Qobuzu.

Pikirao sam neki first press, ali se na kraju odlucih za ovaj SW remix, mnogo ga nahvalise na DIscogsu. Poslusao sam ga veceras jednom, ide sada drugi put (prvi vinil, onaj sa alternativnim izvedbama i mixevima cu nekom drugom prilikom). I mogu da kazem da sam bio u pravu - moglo je to zaista mnooogo bolje (od UK/1972 i ESP/1977).

Pre svega sve je otvorenije (prethodna izdanja koja sam slusao kao da su bili komprimovani), veca dinamika, sve bujno, gore novi neki detalji (i detalji generalno), vokal opijajuci (konacno cujes da neko ljudski otvara ta usta), bas masivan i utegnut, bubanj energican... A pri tom sve vrlo prirodno - nekako zamisljam da ovaj album (i svi slicni iz ovog vremena) treba bas ovako da zvuce, grandiozno i raskosno. Zaboravih scenu, siroka, i sada uz jasnu dubinu, uz dobru separaciju. Naravno, vinil mrtav-tih.

Mozda opis zvuci kao da pricam o nekoj audiofilskoj ploci, no ovde zaista fokus nije na ocekivanim audiofilskim karakteristikama, vec na svemu zajedno, sto izaziva posebnu emociju pri slusanju ovog epskog dela. U svakom slucaju, kupuj ako naleti, neces pogresiti.

thanx @Dražo...odavno kibicujem ovo izdanje,a jos uvek ima da se kupi u lokalu..proveri samo pls jel ovaj EAN:0633367791313

https://www.bakelitfutar.hu/king-crimson-in-the-court-of-the-crimson-king-uj12850-részletek#kozremukodok

falaVi unapred:xmas

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

U to ime silazi sa trotineta, to je samo jos jedan dodatak za manje kretanja. Zameni ga biciklom ili ga bar dodaj sportskim aktivnostima, jos bolje svakodnevnici 🙂  

 

Slažem se. Ja trotinet koristim samo za poso/kuća prevoz, ostale aktivnosti u prirodi su uglavnom duga pešačenja. Iako izgleda da je statičano kretanje na trotinetu, oznoji se čovek poprilično od vožnje na njemu, a i gibanje je vrlo povoljno za kičmu i dugosedeće radne navike. Ne bih ja tu ništa menjao.

Bicikla bez asistencije je vrlo zeznuta stvar po Beogradu zbog terena. Eventualno neki sa El. motorom kada Trodža ispusti dušu...

Link to comment
Share on other sites

E sad moram da ti kazem sta su i meni da odustanem od e bajka. "Jesi ti normalan, to je za ljude posle 65g? " ... e jbg shebase mi volju da se mlatim njime po FG. Samo pedale tatko... bez struje. Ja sam nazalost cele ove godine u nekoj povredi kolena pa ne mogu... tek sad vidim koliko mi to fali.

Link to comment
Share on other sites

On 2.9.2022. at 10:57, Mingus,Mingus said:

Ja imam dva originalna primerka (jedan kupljen tad kad je izašao, a drugi godinama kasnije jer se ovaj izlizao od silne upotrebe), ali ću ovo izdanje kupiti čim ga vidim. Ne da bih ga nešto slušao, iz čiste nostalgije... A pomalo i u inat Johanu B. Štuliću koji principijelno ne dozvoljava strimovanje Azre nigde i pri tom zatrpava net nekim demo snimcima koje valjda treba da slušamo umesto originalnih...

Link to comment
Share on other sites

Obidjoh NS berzu, zadovoljan ulovom.

Korni grupa, vinil jak VG+ (svakom polovnom plocom u ovom stanju bih bio zadovoljan), omot pohaban samo po rubovima, ostalo zdravo. Sve za jednu crvenu.

Zbog ovakvih ulova berza treba da postoji, a ne zbog preprodavaca cija ponuda je ista ili cak i skuplja nego u radnji, japanaca koji su najskuplji (u odnosu na celokupnu Discogs ponudu), gomile kojekavih novih jazz reizdanja koja po recima prodavaca kostaju "samo" 25 evra, pa vise, vise, i jos vise... Ili sam ja nesto prespavao, ili im je stvarno guzica zinula (znam da sam pre 2-3 godine za 100 evra donosio sa berze po 10-12 takvih jazz reizdanja, a sada ako u 100e uguram 4 ploce, da pevam od srece).

  image.thumb.jpeg.779186183b5d3e9270925bde18264ed4.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...