Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Dakle ovako...

Goribor - Evo je banja (2LP)

- vizuelno ne vidim nijedan problem, osim što oba vinila nisu ravna, ali to je već česta boljka kod novih izdanja, pogotovo sa ovih prostora...kad se malo jače pritegne sa clamp-om, izravnja se sa tanjirom…rezano u Poljskoj

- uopšte nema pozadinskog pucketanja koje se javlja kod nekih novih izdanja, zvuk je čist kao suza

- inner sleeve je kvalitetan (papir + celofan), ali u mom slučaju oba su iscepana na jednoj od ivica...ne znam zašto, baš je bezveze, ali me mrzi da zbog ovoga rekalmiram

- zvuk je dobar, rekao bih da je vinil narezan u dobrom starom maniru rezanja, bez napucanog loudness zvuka, ima scenu, dinamiku,...dobar je, zadovoljan sam

- muzika...to već znate, po meni jedna od najboljih grupa sa ovih prostora

Link to comment
Share on other sites

Zadnjih godinu dana sam im pisao 2-3 puta, tj. narucivao ovaj album, i svaki put mi se izvinjavali sto ga nemaju na stanju, ali ce mi javiti cim stigne. Naravno, nikada nisu javili, sto opet ne znaci da je nisu nedavno dobili, mada sumnjam... Vise puta ispricana prica. Ne zalim i da sam preveslan, ovakav album jednostavno ne zasluzuje "neposedovanje".

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Mingus,Mingus said:

Ali razumem da ljudi vole vise komercijalno izvodjenje.

Ta kako ti zoveš komercijalna izvođenja su njena autentična izvođenja iz doba kada je bila popularna i slušana. Ovo danas je preparirana slava.

Kompilacija ili ne sastavljena je od autentičnih snimaka iz tog doba.

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovaj album zaostavština od Teče koji je izvanredno vodio računa o vinilima. Čak se pitam da li ih je uopšte i slušao kako su očuvane. Njegov gramofon sada ja koristim Technics SL-1700...

O kvalitetu njegovog sistema govori i činjenica da sam ostatak prodao vrlo brzo po postavljanju na oglase. Ostao je samo još dek koji sam oglasio ovde u malim oglasima.

Link to comment
Share on other sites

Normalno da se muzicar menja i najcesce napreduje vremenom. Hardcore fanu ce naravno smetati promene aranzmana i to razumem, ali ima i nove publike, a i stara se menja. Pop muzika stara 50g ume da bude ne primerena danasnjem dobu, a ume i da dosadi. I publika je tu napredovala, ne mozes slusati isto sa 20,30 ili 60g.Nedavno sam bio na koncertu Masimo Savica, poprilicno nevoljno, zena me odvukla...pa rekoh ajd' i ja sam tebe svukuda. Ozbiljno sam se iznenadio kakve je covek aranzmane napravio u pozitivnom smislu i napredovao...a mogao je biti zaboravljeni pevac iz 80-tih sa par dobrih hitova. Ovako, sa mladom ekipom i aranzmanima zvuci dobro sveze ali iskusno kao da je muzika potpuno nova...i nisam se lose proveo. Aranzmani nisu dzezerski vec naprotiv, ostriji gitarski ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...