Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

@InSidesTrenutno sam na Rhino 180g reizdanju iz 2019. godine. Solidno zvucece.

Imam pik na first press, samo sto je ogroman broj US izdanja iz 1972., pa je tesko odluciti se koje izabrati. Po onome sto se da procitati medju ljubiteljima i poznavaocima Curtisovog opusa, Monarch-ova izdanja bi trebala da su nesto superiornija u odnosu na PitMan i ostale koji su pocetkom 70-tih stampali za Curtom Records. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala @InSidesna infu iz prve ruke, uzecu u obzir i Mofi izdanje, mada sumnjam da ce se pojaviti povoljno. Plus abnormalne postarine, gde mi se cak neki prodavci iz US, UK i EU zale na te cene i u domenu prodaje izmedju tih trzista, svi kazu da im zbog toga posao opada, neki i spustaju inicijalne cene vinila (naravno, pricam o polovnim). Kriza u svetu se tek pomalja...

Zato je dobro moci sada kupovati lokalno, idu cene vinila dole, uz jeftinu (licnu) dostavu, ko ima mogucnosti.

Link to comment
Share on other sites

Не оправдавам купити то издање по цени која је сада на, рецимо, Discogs-у. У основи, за албуме који доста значе, спреман сам одвојити нешто више за ултимативна издања истих.

Али доста тих плоча које сам бирао и више имам - сада не бих могао купити.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da nema opravdanja kupiti neka izdanja po cenama koje su sada recimo na discogs-u. Neverovatno je kakvo je to pumpanje cena. Recimo prosek za neki VG+/NM vinil je 40-50 evra,  po 20-30 u ponudi je "normalnih?" cena, a onda se nadju 2-3 prodavca koji opusteno prodaju ista izdanja za 200-300-600e. Kako se budu prodavali ovi trenutno najeftiniji, tako ce ostajati skuplji, i dolaziti jos skuplji... Uzas.

Imam recimo 30-40 zelja koje su pod must-have, i cija su izvorna ili ultimativna izdanja abnormalno skupa (a druga ne zelim). Zbog toga sam naoruzan strpljenjem i rucnom kocnicom, pratim, vrebam i nadam se. I moze se reci da generalno vrlo retko kupujem ploce, 20-25 godisnje, od kojih je tek po koja neka od tih "zelja". Nije mi cilj velika diskoteka, vec odabrana po mom ukusu, i pri tom sto kvalitetnija u smislu press-a (i izvornog zvuka). Narocito u svetlu striminga, ali i CD-a ciju kupovinu takodje negujem, gde je u principu za nekriticko slusanje sve vrlo dostupno.

Zanimljivo je to sto kada lociram neko izdanje iz domena "zelja", pogledam ponudu na discogs-u (sa paprenim cenama), zatim pogledam istorijat prodaje tog izdanja, i gotovo po pravilu se vidi da su sva ta izdanja do 2016-17. uredno i redovno prodavana za 3-4 puta nize cene. Dodje mi da od srdzbe/muke vrisnem ili zaplacem, jer se nisam zainteresovao za vinile samo 2-3 godine ranije...

Link to comment
Share on other sites

Huh...evo odgovora...

Tim Buckley wrote and sang beautiful, adventurous songs in the late 1960s and early '70s. He was just 19 when his son Jeff was born, and Tim was only 28 when he died of a drug overdose in 1975. Jeff Buckley didn't grow up with his father, and apparently they met only once. Jeff also wrote and sang beautiful, adventurous songs, and also died young, when he drowned at age 30 in 1997. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/23/2021 at 4:34 PM, Aoxomoxoa said:

Kakav poklon,strasan poklon...neka su ti srecni praznici...moze li malo opsirnije o zvuku...razlike u odnosu na neko ranije izdanje,ako si imao...citao sam oprecna misljenja o ovom izdanju

Ja ovo izdanje pratim tokom cele ove godine. Puno je bilo pisanja, videa, diskusija i komentara po forumima i na raznim platformama... u ukupnom nekom plasmanu, kao zaključak - ovo je ultimativno i najbolje high-end audiofilsko AAA izdanje ovog albuma. Bilo je nekih problemčića sa nekim primercima tokom same izrade ali su sve vremenom otklonili.

Chad Kassem, vlasnik Analogue Productions-a je u više navrata govorio kako nema nikakvih problema i kako svaki kupac može da pošalje/vrati svoj primerak i da će oni uraditi zamenu. Svaki primerak je rađen i kontrolisan ručno. U nekom od podkasta ili tako nešto je naveo da su dnevno presovali i do 300-360 primeraka a da recimo 1/3 nije zadovoljavala i da je vraćana na reciklažu. Najveći problemi su bili u toj nekoj prvoj četvrtini planiranog tiraža - neki vinili nisu bili dovoljno tihi ili su prosto imali po neki "puc" na određenim mestima... sve je to kasnije ispeglano. Oni koji nisu imali problema jednoglasno su potvrđivali da je zvučno najbolje izdanje do sada...

Ja ima neko retail, narodsko, izdanje. Ništa specijalno niti spektakularno. Ploču sam naručio sa Juno-a onaj dan kad sam objavio ovde a juče je već stigla kod mog prijatelja u UK. Dakle, nije kod mene niti će skoro biti.

Prelomio sam i odlučio da uzmem primerak, sad kad je već dostupan u Evropi tj. kod Juno-a, gde najčešće i kupujem vinile da izbegnem drugi deo "Buy now or cry later" kad bude rasprodat a cene kod preprodavaca podivljaju. Ili da me ne spuca za koju godinu pa da sebi prebacujem što nisam tad (sad) kad je bilo vreme. U međuvremenu na sajtu Acoustic Sounds-a stoji da je SOLD OUT tako da ovo primeraka još što ima po radnjama je to i gotovo - kreće bujanje cena.

Ovo je najviše novca što sam ikada dao za ploču do sad, a dao sam iz prostog razloga što mi je sigurno u top 5 omiljenih džez albuma, plus što me je (kao i mnoge) uveo u svet džez muzike i "gurnuo" da dalje istražujem taj pravac i izvođače. Album sam slušao na stotine i stotine puta i prosto ne može da dosadi nit da se "izliže" pa valjda u ovom "zlatnom" periodu vinil vaskrsnuća odlučio sam da ga obeležim kupovinom. Kažu da ovaj album ima preko 400 različitih izdanja a da je UHQR konačni i krajnji. Ako je tako, ajde onda da stavimo i tačku na to.

Ja nemam high end sistem. Nisam ni siguran dal ima svrhe da je puštam kad stigne u moje ruke i da li ću čuti sve to što su audiofili opisivali da se čuje na ovoj verziji a po njihovoj priči i utiscima čuje se mnogo toga i slušalac "stoji među njima dok sviraju"... i šta sve ne.

Ovaj kanal je reltivno mali ali je meni informativan i zabavan. Pogotovu što me čovek podseća na glumca Jim Belushija.

Evo šta on kaže za UHQR i poredi sa prvim i ostalim bitnijim izdanjima

 

Najavljeno je isto ovakvo izdanje ali na 45RPM. Ja lično već ne gazim u takve vode...

 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Koumbare said:

Ja ovo izdanje pratim tokom cele ove godine. Puno je bilo pisanja, videa, diskusija i komentara po forumima i na raznim platformama... u ukupnom nekom plasmanu, kao zaključak - ovo je ultimativno i najbolje high-end audiofilsko AAA izdanje ovog albuma. Bilo je nekih problemčića sa nekim primercima tokom same izrade ali su sve vremenom otklonili.

Chad Kassem, vlasnik Analogue Productions-a je u više navrata govorio kako nema nikakvih problema i kako svaki kupac može da pošalje/vrati svoj primerak i da će oni uraditi zamenu. Svaki primerak je rađen i kontrolisan ručno. U nekom od podkasta ili tako nešto je naveo da su dnevno presovali i do 300-360 primeraka a da recimo 1/3 nije zadovoljavala i da je vraćana na reciklažu. Najveći problemi su bili u toj nekoj prvoj četvrtini planiranog tiraža - neki vinili nisu bili dovoljno tihi ili su prosto imali po neki "puc" na određenim mestima... sve je to kasnije ispeglano. Oni koji nisu imali problema jednoglasno su potvrđivali da je zvučno najbolje izdanje do sada...

Ja ima neko retail, narodsko, izdanje. Ništa specijalno niti spektakularno. Ploču sam naručio sa Juno-a onaj dan kad sam objavio ovde a juče je već stigla kod mog prijatelja u UK. Dakle, nije kod mene niti će skoro biti.

Prelomio sam i odlučio da uzmem primerak, sad kad je već dostupan u Evropi tj. kod Juno-a, gde najčešće i kupujem vinile da izbegnem drugi deo "Buy now or cry later" kad bude rasprodat a cene kod preprodavaca podivljaju. Ili da me ne spuca za koju godinu pa da sebi prebacujem što nisam tad (sad) kad je bilo vreme. U međuvremenu na sajtu Acoustic Sounds-a stoji da je SOLD OUT tako da ovo primeraka još što ima po radnjama je to i gotovo - kreće bujanje cena.

Ovo je najviše novca što sam ikada dao za ploču do sad, a dao sam iz prostog razloga što mi je sigurno u top 5 omiljenih džez albuma, plus što me je (kao i mnoge) uveo u svet džez muzike i "gurnuo" da dalje istražujem taj pravac i izvođače. Album sam slušao na stotine i stotine puta i prosto ne može da dosadi nit da se "izliže" pa valjda u ovom "zlatnom" periodu vinil vaskrsnuća odlučio sam da ga obeležim kupovinom. Kažu da ovaj album ima preko 400 različitih izdanja a da je UHQR konačni i krajnji. Ako je tako, ajde onda da stavimo i tačku na to.

Ja nemam high end sistem. Nisam ni siguran dal ima svrhe da je puštam kad stigne u moje ruke i da li ću čuti sve to što su audiofili opisivali da se čuje na ovoj verziji a po njihovoj priči i utiscima čuje se mnogo toga i slušalac "stoji među njima dok sviraju"... i šta sve ne.

Ovaj kanal je reltivno mali ali je meni informativan i zabavan. Pogotovu što me čovek podseća na glumca Jim Belushija.

Evo šta on kaže za UHQR i poredi sa prvim i ostalim bitnijim izdanjima

 

Najavljeno je isto ovakvo izdanje ali na 45RPM. Ja lično već ne gazim u takve vode...

 

ovde se lokalni prodavac ogradio vec od preuzimanja eventualno primeraka sa stamparskom greskom,i zamenom istih:

https://www.bakelitfutar.hu/home-global/audiophile-lemezkiadok/analogue_productions/miles-davis-kind-of-blue-uj15895-részletek

bilo je dosta reklamacija na neke novije MFSL-e koji su 2LP/45RPM (Jefferson Airplane,Miles Davis)...hebes ti vise ovaj poso kad i kod super izdavackih kuca,treba da racunas sa opcijom da "mozda nije dobro",a isprisio si se posteno kod placanja 👿..nekad su te izdavacke kuce bile pojam za kvalitetan presing....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Donald Byrd

Byrd In Hand     upravo stigla,odlican presing.   Vinyl Passion nije ca pocenjivanje.Imaju odlican presing. Omot nije orginal, malo smeta, ali ne previse.Nije da reklamiram ali kupljen u Mascomu a posto imam popust na svako izdanje ova je je bila 500din niza cena 2169 uz besplatnu postarinu.

Vidim da ima dobre kritike i na sajtu.https://www.discogs.com/release/14200261-Donald-Byrd-Byrd-In-Hand

https://www.discogs.com/sell/release/14200261?ev=rb&condition=Mint+(M)    

DSC-1159.jpg

DSC-1160.jpg

                                        

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...