Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

10 minuta ranije, Borko said:

 

Ogroman izbor koji nudi streaming je dobra stvar, ali meni više kao zamena za FM radio. Da se informišem pa posle da to što mi se dopadne potražim na LP-u ili CD-u.

 

 

Slicno razmisljamo.Gornji post se vise odnosio na CD kao digitalni medij.

Meni taj booklet nikad nije zamenuo omot ploce sa kojih sam procitao svako slovo.Svaki put.Zapravo nikad nisam postao kolekcionar cd-ova.Ima ih 300-tinjak  mozda ali nikad nisam osetio da kupujem nesto previse bitno kupovinom CD ... download me je jos manje zanimao,ne znam da li sam skinuo za svih 30g u hobiju vise od 3 albuma,radije bih poslusao YT.Nisam ni na kasete i CD svojevremeno snimao... nisam taj tip.Jednostavno volim cover art i nije mi album samo audio dozivljaj ,vec i vizuelni. Streaming sa tidala ipak drugacije dozivljavam,kao lak upliv u diskografiju i dosta informacija na jednom mestu.Cak i mogucnost da cujem vise izdanja ili remastera istog izdanja i pre svega da prosirim izbor muzike i poslusam albume za koje ne bih lako platio cisto da cujem kakvi su.Vidim uostalom sve,ili skoro sve od autora, na istom mestu.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Borko said:

Video sam Roon par puta na demonstracijama, ali sam video samo sliku albuma ili CD-a. Daje i booklet CD-a u .pdf da se pročita ?

Roon у комбинацији са Qobuz платформи даје баш PDF буклета. Али то је мање важно зато што даје пуно више информација о свему повезаном за музичким делом, и још остварује везе са другим делама, истог аутора или жанра.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, R_R said:

prodaja ne prestaje.

"da u roku od osam dana povuče navedena izdanja iz prodaje"

Било је и раније прича око тога да Маском нема баш сва права, али зашто је ово трајало годинама није ми јасно.

Link to comment
Share on other sites

Tako stoji u tekstu

...Mascom od tada izdaje piratska izdanja za koja nije dobio dozvolu ni vlasnika fonograma niti obnovio ugovore sa autorima i interpretatorima. Ova prevara je polazna tačka za nekoliko sudskih sporova koje po raznim osnovama protiv kompanija Mascom i Tin Drum vode Zadužbina Milana Mladenovića, nekadašnji članovi EKV-a, kao i PGP RTS – navedeno je u saopštenju Zadužbine...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 6.5.2021. at 10:28, Spachek said:

Tako stoji u tekstu

...Mascom od tada izdaje piratska izdanja za koja nije dobio dozvolu ni vlasnika fonograma niti obnovio ugovore sa autorima i interpretatorima. Ova prevara je polazna tačka za nekoliko sudskih sporova koje po raznim osnovama protiv kompanija Mascom i Tin Drum vode Zadužbina Milana Mladenovića, nekadašnji članovi EKV-a, kao i PGP RTS – navedeno je u saopštenju Zadužbine...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

https://www.mascom.rs/sr/mascom-izdanja/lp/ekatarina-velika-samo-par-godina-za-nas-vinyl--pid-3850.1.135.html

50% sniženje na EKV.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...