Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

35 minutes ago, paja959 said:

ta prica sa Kamasi je bila vec potegnuta ranije..treba izvijati navodno americko izdanje (@grau)..jel vredi dvostruko ulaganje,je dobro pitanje,..CD nista bolje,ako je za utehu...tako je uradjeno produkcijski,mosh ga ..ati...

Trebao sam da pazim na času. Hvala za info za CD. Ja sam albume slušao preko HiRes fajlova i DAC a, to se osetno mnogo bolje čuje. Epic je stvarno veoma loš zvučno na vinily, drugi album je ipak bolji ali ne na nivou očekivanog.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Prekjuče mi je stigla ova ploča

R-5375964-1414728298-1004.jpeg.jpg

Iskreno, zaista je dobar album, u duhu 80-ih i tog vremena, međutim ovaj album ima nalepnicu na kojoj piše da Ovaj proizvod podliježe obavezi plaćanja osnovnih i posebnih poreza na promet tj. da je šund, kako je moguće da je ova ploča etiketirana kao šund?
Interesuje me koju su ljudi u to vreme određivali da li je neka ploča šund i na osnovu kojih kriterijuma su donosili odluku da li je neka ploča šund ili ne?

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, HMrules said:

Prekjuče mi je stigla ova ploča

R-5375964-1414728298-1004.jpeg.jpg

Iskreno, zaista je dobar album, u duhu 80-ih i tog vremena, međutim ovaj album ima nalepnicu na kojoj piše da Ovaj proizvod podliježe obavezi plaćanja osnovnih i posebnih poreza na promet tj. da je šund, kako je moguće da je ova ploča etiketirana kao šund?
Interesuje me koju su ljudi u to vreme određivali da li je neka ploča šund i na osnovu kojih kriterijuma su donosili odluku da li je neka ploča šund ili ne?

Ne vidim fotografiju, koja je to ploča? Ako je Riblja Čorba, bravo za komisiju!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 31.5.2019. at 11:00, HMrules said:

Interesuje me koju su ljudi u to vreme određivali da li je neka ploča šund i na osnovu kojih kriterijuma su donosili odluku da li je neka ploča šund ili ne?

S tom pločom je bio pravi cirkus... Komisija je morala nešto da radi, valjda su dobijali neke pare. Pre toga, poznato mi je da su rebnuli Pekinšku Patku, album Plitka Poezija i prvi album Prljavog Kazališta. Ne ulazeći u opravdanost takve etikete, oko toga i nije bilo neke polemike, i Kazalište i Patka su bili pankeri pa im je i pasovalo da budu prepoznati kao 'nevaljalci'.

Sa Škripcem su, međutim, potpuno omanuli. Posle, za mene, izvanrednog ali ne naročito komercijalnog prvog albuma, sledio je ovaj kojim su se probili do šire publike. Za pesmu Siđi do reke znam sigurno da je bila hit dvestadvojke, za naslovnu, O je, nisam siguran, ali sećam se da je album bio izuzetno popularan. To što je proglašen za šund je bila sjajna reklama, jer se jedno vreme o tome puno i pričalo i pisalo. Komisija je ispala još smešnija kad je tako isprozivana sa svih strana  krenula da brani svoj stav. Kao, siđi do reke večeras ja sam dole je besmislica i budalaština, gde to dole, šta to uopšte znači, jeftina (plitka) poezija, i tako dalje sve u tom stilu... Sve u svemu, glupost.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On June 14, 2019 at 12:05 AM, sondek said:

Konacno na okupu :talasi

WP_20190613_23_22_25_Pro.jpg

Mozda ce ti ovo izdanje biti zanimljivo? Meni jeste. Zivo izvodjenje i veoma dobar intervju (delovi izmedju pesama). Ali ako si fan DF-a verovatno si vec cuo...

https://en.wikipedia.org/wiki/Marian_McPartland's_Piano_Jazz_with_Steely_Dan

(BTW odlicni iz ove serije su sa Ramsey Lewis-om i Elvis Costello-m)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...