Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

6 sati ranije, pompi said:

Znaci, prvo se izracuna 10% na vrednost + shipping. Onda se na tih izracunatih 10% placa jos 20%. Da li sam dobro razumeo?

PDV se ne plaća samo na iznos carine, već na vre dnost robe + transport + carina, dakle oko 32% su ukupne dažbine u odnosu na carinsku osnovicu (vrednost robe + prevoz)

za polovnu robu ne bi trebalo da se plaća PDV, ali carinarnice ga ipak naplaćuju.. može da pomogne ako na pošiljci jasno piše npr: used electroncs, i ako je pošiljku poslalo neko fizičko lice iz inostranstva, ali presudan je "umjetnički dojam" carinika.

iznos carine možeš i da osporavaš, čak i ako si je platio, meni je jednom to i uspelo - carinik je otišao na ebay i uzeo najveću cenu za Jarretove Sun Bear Concerts, što je bilo 6 puta više od iznosa koji sam platio.. trajalo je 8 meseci, prezentovao sam izvode iz banke, paypala, print screenove sa Discogs, pa je nekako prošlo.. 8 meseci je trajao postupak i još 3 sam čekao na povraćaj novca..

ako se kupuje nova roba, tada bi ino prodavac trebalo da odbije domicilni PDV, pa ukupna cena može biti i niža nego kod nas

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Woland said:

ali presudan je "umjetnički dojam" carinika.

Da. Kakvi umjetnici takva i publika, na zalost. Pise da se radi o koriscenim gram. plocama. Jos kao mladjahni buntovnik smatrao sam da je nuzna transparentnost pravila i njihova primena kako bi pojedinac nasao svoje mesto u drustvu ali izgleda da pojedinac nema sta da trazi. Paket samo sto nije stigao pa sam se malo ustreso. Izvinjenje zbog blagog off-a. Hvala na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, pompi said:

Jos kao mladjahni buntovnik smatrao sam da je nuzna transparentnost pravila i njihova primena kako bi pojedinac nasao svoje mesto u drustvu ali izgleda da pojedinac nema sta da trazi

ne budi naivan, kod nas Sudije za iste prekršaje presuđuju različite kazne, iluzorno je očekivati konzistentnost od Carinika :)

 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Woland said:

ne budi naivan, kod nas Sudije za iste prekršaje presuđuju različite kazne, iluzorno je očekivati konzistentnost od Carinika :)

Ne radi se o naivnosti vec o osecanju rupe u ponudi mladima. Gde ce to i kako da zive buduca pokolenja? Sasvim je dovoljno sto imaju slobodu formiranja pravila ali moramo se boriti protiv selektivne primene. Po drugi put cu na ovom forumu citirati gospodina Julijana: "Nije dovoljno da covek ne cini zlo vec protiv zla treba i da se bori".

Aj' pa nek' je svima u zdravlje i narucivanje i konzumiranje! :cheers

Link to comment
Share on other sites

On 21.1.2019. at 22:38, Miomir said:

Vidim da kupujes nova izdanja.Ne znam koliku kolekciju zelis da imas.Moj ti je savet ako pravis kolekciu, zamenis gramofon.Sa tim gramofonom ,,tacnije rucicom mozes samo da unistis ploce.

Hvala na savetu, gramofon je poklon od muza :wub: ali planiramo nesto ozbiljnije da uzmemo posto kolekcija eksponencijalno raste lol

ako imate neke predloge za novajlije sta da uzmemo, dobrodosli su, oprostite sto skrecem sa teme.

 

 

ploce.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sanjari said:

Hvala na savetu, gramofon je poklon od muza :wub: ali planiramo nesto ozbiljnije da uzmemo posto kolekcija eksponencijalno raste lol

ako imate neke predloge za novajlije sta da uzmemo, dobrodosli su, oprostite sto skrecem sa teme.

 

 

ploce.jpg

Lepa je kolekcija. Postavi pitanje u delu za početnička pitanja, sigurno će ti neko odgovoriti. Pre toga odredi orjentaciono koju sumu novca bi potrošila. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

x7wgx.jpg

Stiglo sa Juno-a. Polako gradim Jazz kolekciju, tek sam na pocetku i tek se bavim "lektirom".
Miles od Sony Legacy-ja standardno dobar, ali posebno iznenadjenje mi j Cannonball na omrazenoj DOL etiketi. Ovo zvuci neverovatno dobro, pressing je savrsen, u pozadini nema nista, niti jednom nije susnula! Kapiram da je digital source, ali ovo je miljama daleko bolje od novih represova Blue Note-a.. Veoma prijatno iznenadjenje!

Edit: vazno je napomenuti da je cena obe ploce jednaka ceni Kind of Blue iz Knez Mihajlove ulice! :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
17 sati ranije, Majda said:

@sanjari

Tek sada sam primetio koji gramofon koristis... Proveri gaznu silu. Najlakse je izmeriti nekom vagicom u gramima. Ne bi trebalo da bude vise od 1.5-1.7 gm. Ploce su nove. Da bi se izbegla eventualna "oranja", a ploce sacuvale za neki drugi gramofon?

 

ja vec imam toliko ploca i imacu da cu svaku mozda pustiti max mar puta godisnje.. msm da ce mi trajati za lifetime a i u doglednoj buducnosti uzecu neki drugi gramofon. Mislim da za ovoliko ne bi trebalo nista da im bude, ali hvala na savetu :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, sanjari said:

ja vec imam toliko ploca i imacu da cu svaku mozda pustiti max mar puta godisnje.. msm da ce mi trajati za lifetime a i u doglednoj buducnosti uzecu neki drugi gramofon. Mislim da za ovoliko ne bi trebalo nista da im bude, ali hvala na savetu :)

Iako je i ovo "legitiman" pristup korišćenju ploča i gramofona (u izvesnoj meri vam i zavidim), proveriti gaznu silu je lako i brzo, a posledice umeju da se čuju vrlo brzo. 

Link to comment
Share on other sites

vec sam objasnila, gramofon je poklon od muza za novu godinu i ima da se koristi :wub: docice i novi jednom :-D

u kombinaciji sa ovim zvucnikom je sasvim pristojno za sada, a kum koji je muzicar i kompozitor mi je objasnio da mi pojacalo ne treba.. mi samo slusamo muziku uvece dok citamo, necu neke zurke da pravim i sl. lol

 

 

bgrd.jpg

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, sanjari said:

vec sam objasnila, gramofon je poklon od muza za novu godinu i ima da se koristi :wub: docice i novi jednom :-D

u kombinaciji sa ovim zvucnikom je sasvim pristojno za sada, a kum koji je muzicar i kompozitor mi je objasnio da mi pojacalo ne treba.. mi samo slusamo muziku uvece dok citamo, necu neke zurke da pravim i sl. lol

 

 

bgrd.jpg

+100 Potpuno ispravan pristup. Uživaj :listen

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sanjari said:

vec sam objasnila, gramofon je poklon od muza za novu godinu i ima da se koristi :wub: docice i novi jednom :-D

u kombinaciji sa ovim zvucnikom je sasvim pristojno za sada, a kum koji je muzicar i kompozitor mi je objasnio da mi pojacalo ne treba.. mi samo slusamo muziku uvece dok citamo, necu neke zurke da pravim i sl. lol

 

 

bgrd.jpg

Nismo se razumeli očigledno, moj komentar je bio čisto tehnički.

Ako se kupuje (bilo kad) malo kvalitetniji klasični gramofon u cilju produženog života ploča i boljeg kvaliteta reprodukcije, to ne može nikako da se sluša bez odgovarajućeg pojačala (sa odgovarajućim pretpojačalom za gramofonsku glavu), par zvučnika i par kablova. Tako stoje stvari što se tehnike tiče. Ti uređaji ne moraju biti prejaki, niti preskupi naravno. Postoje fine kombinacije skromne snage koje pružaju pravi muzički doživljaj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...