Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

2 hours ago, sanjari said:

stigose mi ploce sa amazona uk i com DHLom za 2 dana, nemam pojma kakav je glitch bio u pitanju i sto su ih poslali tako, nisam nista dodatno platila.. nema ni carine ni nicega..

Čuo sam za tu priču, a ne znam je li istinita, da DHLom poslati paketi idu na carinu samo ako su cene veče od 100e. 

Zna li neko nešto o tome? 

Link to comment
Share on other sites

DHLom i UPSom poslati paketi idu na carinu samo ako je cena + shipping veća od 80€, bar prema mom iskustvu. E, tada zna lokalna usluga  špeditera vrlo da zaboli (UPSov handling za carinjenje i isporuku je +5600 din na carinu i pdv recimo). 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12.1.2019. at 0:22, zbrujic said:

Čuo sam za tu priču, a ne znam je li istinita, da DHLom poslati paketi idu na carinu samo ako su cene veče od 100e. 

 

On 12.1.2019. at 1:37, Gile said:

DHLom i UPSom poslati paketi idu na carinu samo ako je cena + shipping veća od 80€, bar prema mom iskustvu. E, tada zna lokalna usluga  špeditera vrlo da zaboli (UPSov handling za carinjenje i isporuku je +5600 din na carinu i pdv recimo). 

 

On 12.1.2019. at 12:41, Woland said:

do vrednosti od 50€ uključujući i transport, pošiljke se ne carine

 

On 12.1.2019. at 13:25, sondek said:

Do 50E ne idu ni na spediciju paketi.Shipping jedini trosak

Pozdrav!

Zna li neko sta sve i koliko naplacuju ako je vrednost robe, (polovne), bez shippinga veca od 100 e? Pitanje se odnosi na pakete iz inostranstva uopsteno, nisam poznavalac, imam neki USPS Tracking, dal' je DHL ili UPS ili nesto trece, (Priority Mail International Parcels), ne bih znao. Paket uopsteno. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Zavisi od racuna koji je sa robom. Mogu da ti naplate PDV ako vide racun.  Ako nema racuna onda nista pod uslovom da na paketu nije napisana puna vrednost robe.   Tako je bar bilo.

P.S.  Meni su povremeno naplacivali pdv ili carine i na 15 Eu, kako im dodje, pogotovo u sadasnjem periodu, kad vide racun ( jednom godisnje ).

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Krca44 said:

Zavisi od racuna koji je sa robom. Mogu da ti naplate PDV ako vide racun.

Nema racuna ali je posiljaoc naveo vrednost robe, (polovne). Dobro, naplatice pdv 20% ali na sta? Na vrednost robe ili na vrednost robe + shipping? Koliko sam ja razumeo trebalo bi samo na vrednost robe ali...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pompi said:

Na vrednost robe ili na vrednost robe + shipping?

Pazi ja uglavnom imam iskustvo sa plocama, ne znam sta se desava ako ti stizu monoblokovi  :D

Na vrednost robe... ide PDV

Na vrednost robe & shipping... to se zove "carina"  .... video sam svojim ocima i jednom i platio, na vecu i manju vrednost, inace ne bih verovao.

Uglavnom mozda prodje i bez dazbina ako nije gabaritno i previde vrednost napisanu na paketu.

Ako ipak cekas zvucnike ili cd player,  pitaj dalje.

Sve najbolje   :D

Link to comment
Share on other sites

Suraku stigao paket iz Nemacke, (DHL). Poslao mu neko patike i trenericu, novo, bez racuna. Pokaza mi sura ono carinsko papirce. Obzirom da nije bilo racuna a nikakva vrednost nije navedena oni su uzeli neke kataloske cene + transport pa su na to udarili globu i to ne malu, oko 9000 din.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, pompi said:

Pozdrav!

Zna li neko sta sve i koliko naplacuju ako je vrednost robe, (polovne), bez shippinga veca od 100 e? Pitanje se odnosi na pakete iz inostranstva uopsteno, nisam poznavalac, imam neki USPS Tracking, dal' je DHL ili UPS ili nesto trece, (Priority Mail International Parcels), ne bih znao. Paket uopsteno. Hvala.

Helou. To ti je obična pošiljka iz USA, carini se u izmeničnoj pošti. Trebalo bi da platiš carinu od 10% na iznos vrednosti pošiljke + transportni troškovi, i još 20% od tog iznosa kao PDV.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Gile said:

Trebalo bi da platiš carinu od 10% na iznos vrednosti pošiljke + transportni troškovi, i još 20% od tih 10% kao PDV.

Znaci, prvo se izracuna 10% na vrednost + shipping. Onda se na tih izracunatih 10% placa jos 20%. Da li sam dobro razumeo?

 

3 minuta ranije, Krca44 said:

Ja bih otisao u crkvu i upalio svecu za svaki slucaj,  kako radi ova nasa Carina.

:D Pa i mene to plasi. Ja se rukovodih prema njihovim propisima ali ko garantuje da ce ih se oni pridrzavati. Ponavljam, prema mojim saznanjima trebalo bi da naplate 20% na vrednost robe, (bez shippinga), + 100 din za carinski pregled + jos nesto sitno neka taksa ali, sto kazes kakva nam je carina... Videcu i to uskoro, paket je u Nisu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...