Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

9 sati ranije, dadoo said:

Malo me sramota sto ovo pitam.. da, 2018 je godina a ja to nemam.. :)
Koje Kind of Blue izdanje da jurim za pristojne novce?

pogledaj jel mozes naci MOV (Music on vinyl)..Sony Legacy nisu losi,malo je zvuk tvrdji-suzeniji-manje prefinjen u odnosu na recimo MOV..kod MOV-a ima varijanta 2LP,jedan Lp je stereo mix,drugi oridji mono,i to je tu negde sa cenom od nekih cca 20 eura...MoFi verovatno dobar,KOB nisam slusao,al neke njihove restauracija su malo preterane sa (previse) "bombasticnim zvukom",drugo to na 45RPM je 2LP,previse ispresecanja muzickog materijala,skaces malo-malo,da okreces LP...

Ako uspes,slobodno uzmi neko starije  UK/NL izdanje,moze se i na to naleteti za normalne pare..Six Eyes Columbia mono je majka za to,al se placa suvim zlatom..

Link to comment
Share on other sites

On 9.11.2018. at 19:07, dadoo said:

Neopevano djubre! Cuje se da je izvorni snimak sjajan, odnosno da nisu pravili pitu od ******, jos gore, napravili u ***** od pite!
Prisutan konstantni sum u pozadini i krcka neprestano.. :angry:

Nije mi zao para, nego sto sam se ponadao da cu veceras odlepiti od slusanja ovog remek dela.. Gugalm sada i vidim da ljudi hvale "The Music Matters" izdanje ovog naslova.. Moram to da pojurim..

Edit: Love Supreme od US Impulse-a mi se svidja..

Neverovatno da je ovo posle desetak i vise preslusavanja jedna opasno dobra ploca!
Sum i krckanje su se polako smanjivali dok nisu potpuno nestali..
Ni sam ne mogu ovo da objasnim, ali je tako..

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam vec pomenuo, u prvih nekoliko slusanja morao sam iglu cistiti gotovo posle svake pesme! Nakupi se ona "loptica zabokrecine" :)  Cisti se igla redovno, tu nema problema..
Ne mogu da verujem da jedan Blue Note ovo moze da zapakuje u celofan i posalje u radnju..

Sa druge strane je intereantno da nema trunke statickog elektriciteta sto kod ovih novih ploca po nasim radnjama nije slucaj..

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, dadoo said:

Ne mogu da verujem da jedan Blue Note ovo moze da zapakuje u celofan i posalje u radnju..

Pazi to je do kontrole u fabrickoj proizvodnji, zurili su samo tako sa tim drugim serijama, imas srecu pa ti je ploca ipak ok, imam bar dve koje sam trebao da vratim.  Inace izgleda da su radili posebno za Eu a posebno za USA trziste.

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, sondek said:

jedno glupo pitanje...Jel' obrises svaki put plocu karbonskom cetkom pre slusanja?Nove ploce dolaze sve vise naelektrisane,opasan magnet za štroku

Moje iskustvo je da kad se vratim kuci sa novom plocom iz prodavnice, po otvaranju je neverovatno mnogo naelektrisana, u tom trenutku vadjenje ploce mislim da pokupi svu prasinu iz vazduha. Jos ako je otvorim u jednom delu sobe, predjem sa njom 3 metra i stavim je na gramofon bude malo smesno koliko je to prasnjavo. Prilicno sam nov u vinil prici pa sam prvih par ploca prao, susio, cistio karbonskom cetkom... istrazivao.
Sad imam ritual koji radi!
Uvek na lageru imam one antistatik unutrasje omote. Kad se vratim kuci sa novom plocom pravac KUPATILO! Tamo plocu raspakujem, izvadim je iz fabrickog kartonskog unutrasnjeg omota, stavim u antistatik pvc omot. Tako spakovanu plocu i omot spakujem u spoljasnji plasticni omot tako da je ploca van kartonskog omota i odlozim na policu. Tek posle par sati vadim plocu na slusanje i tada, a i nikad vise, nema statickog elektriciteta i sve su ciste kao i prvog trenutka..

Eto, snadje se covek kad muka natera :)

Link to comment
Share on other sites

Sačekao sam sa preslušavanjem dok se nije pojavio cd. Danas preuzeo:

p.jpeg?size=1280x960&size_mode=3

Klavirsko nebo - nova klavirska muzika kompozitora iz Srbije

Pop Depresija (izdavač, koncertni promoter, radio emisija) je u decembru 2017. godine pozvao autore iz Srbije da dostave originalne kompozicije za klavir, koje će biti zajedno objavljene.

Malo je reći da sam očaran!

O albumu

Bandcamp preslušavanje

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...