Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Sramota ovo nemati na vinilu..

5zjgnl.jpg

Prvi put narucujem sa Juno-a, i odusevili su me gestom.. Naime u komentaru prilikom porudzbine napisem kako bih voleo da se ne pise cena na pakovanju i ako moze bez racuna da ide.. Naravno racunu ni traga (poslali samo na mail) a cenu su napisali valjda iz zakonskih razloga:

1266792.jpg

:)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, dadoo said:

Sramota ovo nemati na vinilu..

5zjgnl.jpg

Prvi put narucujem sa Juno-a, i odusevili su me gestom.. Naime u komentaru prilikom porudzbine napisem kako bih voleo da se ne pise cena na pakovanju i ako moze bez racuna da ide.. Naravno racunu ni traga (poslali samo na mail) a cenu su napisali valjda iz zakonskih razloga:

1266792.jpg

:)

Javni kakav je mastering "Midnight Blue".Uzeo bih album ali zavredjuje bas mocan mastering.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, violent femmes said:

Po rewievima sa discogs-a,i tu se nisu nesto proslavili zvucno.pod uslovom da sam pogodio koje izdanje imas.

https://www.discogs.com/Kenny-Burrell-Midnight-Blue/release/6040791

Moje je iskustvo veoma pozitivnw sa izdanjima na kojima je ova etiketa, prva serija remastera za godišnjicu, baš su se potrudili

horace-silver-horace-silver-and-the-jazz-messenger.jpg

SONNY_ROLLINS_A+NIGHT+AT+THE+VILLAGE+VANGUARD+-+75TH+ANNIVERSARY-603463.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, violent femmes said:

Javni kakav je mastering "Midnight Blue".Uzeo bih album ali zavredjuje bas mocan mastering.

Neopevano djubre! Cuje se da je izvorni snimak sjajan, odnosno da nisu pravili pitu od ******, jos gore, napravili u ***** od pite!
Prisutan konstantni sum u pozadini i krcka neprestano.. :angry:

Nije mi zao para, nego sto sam se ponadao da cu veceras odlepiti od slusanja ovog remek dela.. Gugalm sada i vidim da ljudi hvale "The Music Matters" izdanje ovog naslova.. Moram to da pojurim..

Edit: Love Supreme od US Impulse-a mi se svidja..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dadoo said:

Neopevano djubre! Cuje se da je izvorni snimak sjajan, odnosno da nisu pravili pitu od ******, jos gore, napravili u ***** od pite!
Prisutan konstantni sum u pozadini i krcka neprestano..

Imas sekundarnu seriju, ja slucajno imam prvu seriju te ploce, mogu ti dati da uporedis, ja sam radio poredjenje i sekundarna izdanja su bila losija od primarnih ( ne sva )

 

Link to comment
Share on other sites

Nakada davno sam procitao negde nesto slicno ovome sta sledi i arhivirao to u zabacenom delu mozga.. Upravo sam to probao..

Naime, onaj komentao odozgo sam napisao posle prvog slusanja. Ocistio sam plocu rastvorom destilovane vode i 98% alkohola u razmeri 9:1 veoma neznim sundjerom i osusio. Pustio je ponovo, krckanje se smanjilo ali sam iglu morao da cistim gotovo posle svake pesme jer nisam mogao da verujem sta izlazi iz brazdi. Štroka je prestala da izlazi posle 2 preslusavanja.

Evo svira treci put bez ikakvog suma ili krckanja. :-) Da covek ne poveruje..

Opet, sama ideja da ja kupim novo Blue Note izdanje a da sve ovo moram da radim je prilicno uvrnuta..

Link to comment
Share on other sites

Losa su iskustva, cini mi se da je mnogo ljudi mislilo da ce za 23 Eu dobiti kvalitet koji se inace prodaje za bar duplo vise.  Kad su poceli da izdaju te ploce, 5 komada mesecno, prvi tirazi su leteli iz proda a druge tiraze su radili aljkavo, bar takav utisak imam.   Skoro svaka ploca iz drugog tiraza ima neku manu od naslova koje sam kupio, plus par komada kupljenih posle onih mojih pisanija na temu BN 75th.

Juno je dobra proda, daju dovoljno podataka sa se moze provaliti sta se kupuje, bar kad je BN u pitanju.

Poceo sam da probiram kad kupujem jazz reizdanja, bolje da platim vise i dobijem dobru plocu nego da platim manje i dobijem zez.

Miles Davis E.S.P.  sam pazario Impex izdanje, cekam da stigne da vidimo kakvo je, to je vec malo kvalitetnije od obicnih ali mislim nije u rangu Music Matters ili duplih MoFi.

Link to comment
Share on other sites

Pa sa novim nemam dovoljno iskustva da kazem.

Speakers Corner imam jednog Miles Smiles, odlican, mislim da su generalno dobri, cene ok ali sam cuo neke price da ne rade vise ( mozda su samo price ).

Impex treba da se cuje, SAM nemacki ima odlicno reizdanje Ascenseru pour l'echafaud na 10", zatim kad napisu da je nesto radio Bernie Groondman / ? ( zaboravih kako se pise ime ),  RTI press, ima jos par nekih USA izdavaca u toj klasi od oko 40 Eu, samo moram da nadjem ko su i nekad te ploce brzo odu.

Cena u Evropi nekad bude znatno veca nego u Americi kad je americki press.

Sony Legacy pristojna izdanja, obican Sony ili Columbia ili CBS vec nisam siguran, imam nesto, nije lose ali ne mogu da tvrdim da je odlicno.

Reizdanja razna iz 80ih, cak i neka tra la la firmi kao ZYX meni zvuce dobro. 

Nemam dovoljnu kolicinu ploca iz cenovne grupe 40 do 50 Eu da bih davao preporuke.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, dadoo said:

Neopevano djubre! Cuje se da je izvorni snimak sjajan, odnosno da nisu pravili pitu od ******, jos gore, napravili u ***** od pite!
Prisutan konstantni sum u pozadini i krcka neprestano.. :angry:

Nije mi zao para, nego sto sam se ponadao da cu veceras odlepiti od slusanja ovog remek dela.. Gugalm sada i vidim da ljudi hvale "The Music Matters" izdanje ovog naslova.. Moram to da pojurim..

Edit: Love Supreme od US Impulse-a mi se svidja..

Music Matters izdanje te ploce nije jeftino,zvuci sigurno opako jer je mastering radio Kevin Gray.

"Love Supreme" sam pazario jos u Pinballu pre 6/7g:),poprilicno sam zadovoljan snimkom.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...