Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

2 hours ago, Kuršum said:

Pritom se na srpskom i ta trojna vladavina takođe zove trijumvirat, kao i radnja sa lp pločama, a ne trijumvir.

Jeste pogresio sam, napisao sam prvo po secanju a onda proverio na netu i video da se razlikuje, tj. radnja se zove Trijumvirat ,   ( Trijumvir/Triumvir je clan Trijumvirata  :D  )

Link to comment
Share on other sites

On 8.2.2018. at 0:38, dadoo said:

ne, Kolna sam hteo da pazarim :)
ECM, Germany, 1975, 2000 dinara.. near mint.. milina..

Ali me je covek oduvao za Floyde, pa sam u afektu izasao :)

Kelnski koncert je do pre tri-četiri godine mogao da se kupi za male pare u licencnoj (PGP) verziji, ispod hiljadu dinara - na različitim lokacijama u Beogradu i Novom Sadu. Kao, uostalom, i ostalih desetak ploča koje je PGP uradio početkom osamdesetih, kada je dobio prava od ECM, za tih desetak naslova. Sadašnje cene za ta izdanja su besmisleno visoke.

Nailazio sam na te ploče jedno vreme redovno, te tako od svakog od tih naslova namnožio duplikate... Kelnski koncert svakako nije skup po navedenoj ceni od dve hiljade, ukoliko je zaista nemačko prvo izdanje. Da ga nemam (kao što ga imam, plus takođe nemačko reizdanje - šta li će mi?), presramio bih sram pa bih se vratio po taj primerak na inkriminisano mesto. Dok se naruči napolju, stigne sa ili bez poštarine... Biće isto ili skuplje.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ima i katastrofalno slovenačko izdanje Stand Up-a. Imao sam ga par puta.Zaobidjite tu ploču. Kako sam čuo, oni su tada kupovali istrošene stampere pa je zvuk zato mutan i mutav.

Ima i neko izdanje Aqualunga ali to nisam čuo. Jedan  Aqualung (mislim da je nemački ili francuski) mi je već na zidu pa taj jugoslovenski ne bih kupio čak ni kao kuriozitet, kao što sam uradio sa turskim izdanjem Disclipline King Crimsona, koji je dobar samo za kačenje na zid jer očajno zvuči. No, za zid sam ga i kupio a i da bih mogao da se hvalim da imam tursku ploču :o 

No, naučio sam, posle Aqualung remixa Stiv Vilsona , zašto sam pe', šes' puta iznova kupovao tu ploču: ona je u startu loše snimljena i miksana, što je i Anderson potvrdio više puta u intervjuima.

Sada stvarno nema razloga trošiti pare na tu ploču. Sem eventualno za zid.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, paja959 said:

'De si Pajo.  Pozdrav.

Prevideo sam tvoj post.

1 sat ranije, microfarad said:

Jethro tull je kod nas izdat od passion play albuma pa redom.

I odlična kompilacija Living in the past

Discogs ne spominje ni LitP ni P. Play a oni su obično tačni.

?

Link to comment
Share on other sites

@Miomir

Imao sam nekoliko izdanja Thick as a Brick. Najčešće sam slušao neko Italijansko (ili francusko) koje je skroz dobro zvučalo. Imao sam i neko nemačko, mislim da je bilo gatefold a kupio sam i neko dosta istrošeno izdanje sa novinskim listovima ali to sam kupio samo zbog omota, ploča je, mislim, bila skoro neslušljiva od upotrebe. Sad imam ovo izdanje

https://www.discogs.com/Jethro-Tull-and-Jethro-Tulls-Ian-Anderson-Thick-As-A-Brick-1-2/release/4012992

 

Super je za deo kolekcije jer je izdanje debelo i ima kutiju i gomilu fotografija ali to Stiv Vilson nije ni morao da remiksuje za vinil. Mnogo je važnije što je i taj album sad uspešno prebačen u digitalni format.

Ako naletiš na italijansko izdanje za razumne novce, kupi ga

Ili skini sa torenta Vilosonov remiks, neće ti hvaliti ploča.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Miomir said:

JETHRO_TULL_THICK_AS_A_BRICK_slika_O_737

ima ova za 1700din ocena 5- Italijansko reizdanje.

Jbmlga, nisam siguran da je to izdanje kojim sam bio zadovoljan bilo italijansko. Verovatno jeste ali možda je bilo i francusko. Znam samo da  je bio prost omot i da sam ploču baš rabio, beskrupolozno. To neko nemačko nije bilo loše, takodje. Verovatno sam ga menjao za nešto drugo.

U ostalom, kupi, verujem da su sve to solidna izdanja. Jedino je bitno da je ploča očuvana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...