Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

Nisam mislio na domace online prodavnice. Video sam je u Dalas music shopu, mislim da je Multimedia Records uvozi.

Kada kazem low-fi mislim bas na to: ogranicen kvalitet zvuka, tako je nastao album, pretpostavljam, mali budzet, moguce i u kucnom studiju, tesko da iz toga moze da se napravi nesto bolje. Ne mesati sa kvalitetom albuma😃 Veci budzet njima nije doneo neki kvalitet. Sledeci je album bio dobar (Second ....), mislim da on i cistije zvuci, a vec je Beacup... problematican

Link to comment
Share on other sites

Juno je album, s joÅ¡ jednim, poslao u vrlo mekom pakovanju zbog Äega je omot stradao. Sram ih bilo! Sreća je da su ploÄe "preživele".

Nije više onaj, sa unutrašnje strane, rebrasti karton?

 

InaÄe možeÅ¡ im naglasiti da spakuju posebno dobro u notes sekciji narudžbe.

Link to comment
Share on other sites

Red je i pohvaliti Juno. Nakon što sam se požalio na pakovanje i stanje omota, stiže ovo:

Hi,

Apologies for the problems with this.

We have sent a free of charge replacement for these which will be boxed and bubble wraooed to prevent minimum damage.

You do not need to return the other copies.

Link to comment
Share on other sites

Pre nepunih Å¡est meseci naruÄeno, ... danas STIGLO! newyear.gif

 

 

ÄŒestitam!

Merkao sam, i merkam, i stereo i mono kompletiće, ali me vazda odbija i cena i Äinjenica da ja tu muziku već imam. Ipak, pogled na ovakav komplet....  :facehearts

 

U meÄ‘uvremenu, poÄastio sam se novim vinilom Roberta Planta:

 

Robert_Plant_Lullaby_and_the_Ceaseless_R

 

Sa ploÄama se dobije i cd, ploÄe su upakovane u unutraÅ¡nje omote koji imaju najlonske vrećice, sve u svemu veoma profesionalno.

 

Muzika je ok. Na prvu loptu me se i nije dojmio, ali sam se posle par sluÅ¡anja primio toliko da sam poželeo da ga imam i na ploÄi. SluÅ¡anje je u najmanju ruku zanimljivo - lepo Äujete taÄno polovinu Led Zeppelina, ezoteriju, raznovrsnost, muziÄke uticaje iz raznih delova sveta. Do savrÅ¡enstva fali malo pržotine, Pejdžove vatre u Plantovom vazduhu. NeÅ¡to nalik tome na momente se javlja u Embrace Another Fall, ali tu se i zavrÅ¡ava.

I joÅ¡, album traje neÅ¡to preko 49 minuta, popunjava tri strane duplog albuma, a Äetvrta je ukraÅ¡ena odgovarajućim simbolima. Da je po mom, izbacio bih priliÄno monotonu baladu Somebody There, uÅ¡tedeo 5 minuta, i imao jednu sjajnu ploÄu. Ali onda bi bila i dosta jeftinija....  :order

Link to comment
Share on other sites

ÄŒestitam!

Merkao sam, i merkam, i stereo i mono kompletiće, ali me vazda odbija i cena i Äinjenica da ja tu muziku već imam.

Hvala!

Stereo reizdanja na vinilu su po meni visak, posto su u pitanju digitalni 2009. remasteri prebaceni na LP.

Kapiram da ih je bolje slusati u "nativnom" digitalnom obliku.

Sa druge strane Mono izdanja su prava stvar.

Radjena su potpuno analognim postupkom sa originalnih traka, uz preslusavanje i poredjenje sa originalima,

uz originalne beleske mastering inzenjera iz 60-ih, sa ciljem da budu sto vernija replika first press izdanja.

Zvuk i ugodjaj prilikom slusanja je neverovatan!

Kod remastera iz 2009 (pogotovu stereo) mi se nije svidelo to neko audiofilsko umeksavanje.

Ovi vinili sviraju sirovo (kako treba), vibrantno, energicno i zivo.

Kada su prvih nekoliko albuma u pitanju, imate osecaj kao da ste se vremeplovom vratili 50 godina unazad i licno prisustvujete svirci u studiju.

http://www.analogplanet.com/content/sgt-peppers-lonely-hearts-club-band -mono-almost-50-years-ago-today

http://www.analogplanet.com/content/revolver-spins-psychedelic-aaa-mono-reissue

http://www.analogplanet.com/content/rubber-soul-reissue-rules

http://www.analogplanet.com/content/help-mono-reissue-mirrors-original

..itd:

http://www.analogplanet.com/category/beatles

Link to comment
Share on other sites

Za slucaj da jos nekom moze koristiti, napravio bih kraci osvrt na kvalitet gorenavedenih izdanja:

 

Doors - Strange days (mono) (RSD ekskluziva):

 

Za razliku od "redovnih" stereo izdanja, koja dolaze u papirnim, mono dolazi sa unutrasnjim omotom koji je kombinacija papir-najlon (koji bi po mom misljenju trebao predstavljati standard, zbog mnogo boljeg ocuvanja same ploce pri transportu/rukovanju).Rhino je i ranije izdavao poneki album sa ovakvim unutrasnjim omotom (npr. Love - Forever changes).

 

Moj primerak je savrseno ravan, dobro centriran i uopsteno bez standardnih mana koje se cesto mogu naci na novim presinzima (razne flake, non-fill, ogrebotine od unutrasnjeg omota).

 

Zvucno, mono miks je interesantan i nesto "meksi" i topliji od stereo verzije. Nemam vecih zamerki, predstavlja interesantnu alternativu stereo izdanju.

Sa moje strane, svaka preporuka.

 

Iron Maiden - Powerslave:

 

Ovo bi se moglo okarakterisati kao tipican primer novijih reizdanja: ploca je blago neravna, pritom i blago rascentrirana (na srecu, bez cujnog zavijanja). Unutrasnji omot je print-varijanta, tako da je sama ploca pomalo izgrebana od transporta.

 

Zvucno, miks je sasvim dobar, uz dobro pogodjen tonalni balans (nije presvetao ili pretaman), uz mozda malo manju dinamiku u odnosu na original (mada mi se cini, ne previse). Posto je ploca glasno rezana, vecina mana samog presinga se veoma slabo ili nikako ne cuje. 

 

Ovo izdanje se moze preporuciti - dosta je bolji od skorasnjeg picture-disc izdanja istog albuma, mada bi trebalo imati na umu da ploca moze imati neke od pomenutih defekata.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na impresijama. I meni se kosa dize od aljkavosti u izradi novih izdanja. Nedavno razocaranje je Freddie Hubbard - Backlash. 180gr, i naravno talasast. Zvuk je OK, pa sam je ipak zadrzao sa nadom da ce se malo poravnati (imam takvih primera). Uglavnom, od sada, gde god kupujem vinil, otvaranje i proba na licu mesta. Tolerancija na defekte, ma kakvi bili - sub zero.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Izdvojio bih jednu plocu za ovu temu medju poslednjih par kupovina.Album je odlican,odlicne stare numere u novim aranzmanima za duet.Obicno nisam neki ljubitelj kompilacija,reworkinga i sl. , ali ovo je izuzetak.Van Morrison u odlicnoj pevackoj formi iako mu je skoro 70 i pevacki svetski vrh,zaista interesantan izbor pevaca koje verovatno samo Van moze da okupi za jednu plocu.Verujem da je svima bila cast pevati u duetu sa takvim muzicarem.Ploca je dosta "jeftina" na Amazonu,a u Minhenskom saturnu jos jeftinija pa sam bio malo sumnjicav u kvalitet vinilnog izdanja ali pokazalo se  potpuno bespotrebno.Izvanredan snimak i kvalitet vinila,bez ijednog "puc-a" na duplom albumu-Respect! Vecina snimaka je moze se reci audiofilska,ali u pozitivnom smislu...bez progutanih mikrofona i sl.Da ne bih nekog od 16 izuzetnih pevaca izostavio saljem sliku zadnje strane.

post-11818-0-25311100-1430943136_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Getz Meets Mulligan In Hi-Fi 
 
$_35.JPG

 

Dobio ploÄu od ortaka na poklon, greÅ¡kom kupio dve pa mi dao jednu. IzdavaÄka kuća je WaxTime Records - jedna od onih "divÄa" izdavaÄkih kuća, koje reizdaju džez naslove koji i su preÅ¡li u javno vlasniÅ¡tvo.

Izdanje je vrlo kvalitetno odraÄ‘eno, unutraÅ¡nji omot je iznutra obložen anti-statik folijom, a dobije se i katalog u boji sa ostalim izdanjima ove kuće (Å panci su u pitanju). I zvuk je pristojan (nigde se ne navodi sa kog izvora snimak potiÄe, pretpostavljam da je u pitanju CD).

PloÄa se ovog prepodneva vrti na ripit, svirka je odliÄna i lepo bi se uklopila u filmove Vudija Alena :)

Sve u svemu, iako je u pitanju "divÄa" izdavaÄka kuća, i izvor je nepoznatog porekla, izdanje zvuÄi i izgleda sasvim ok.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...